Rekrutacja 2010

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Awatar użytkownika
attyde
Posty: 764
Rejestracja: 28 mar 2010, o 18:37

Re: Rekrutacja 2010

Post autor: attyde »

Ja biorę Cichockiego z histologii.
Nie wiem co z atlasami, bo jak patrzę to nic nie ma, ale powinni oddać ludzie we wrześniu
ja właśnie chcę wypozyczyc tego Cichockiego, atlas Sobotty, a Bochenki już jak będę miała swoją kartę, bo ich chyba nie zabraknie
Awatar użytkownika
Anielka
Posty: 841
Rejestracja: 22 lip 2009, o 16:05

Re: Rekrutacja 2010

Post autor: Anielka »

Bochenki już jak będę miała swoją kartę, bo ich chyba nie zabraknie
nom,też tak planuję
ech,znów te cudowne kolejki na początku października, i studenci leku dźwigający w tramwajach tony Bochnów i innych cudów
ile osób można poznać czekając
Awatar użytkownika
krisofis
Posty: 184
Rejestracja: 1 lip 2008, o 12:53

Re: Rekrutacja 2010

Post autor: krisofis »

No ja w zeszłorocznej kolejce poznałem masę ludzi, ale o dziwo przede wszystkim z grupgt15. ci z pierwszych grup mieli swoje książki albo pożyczyli właśnie na legitki znajomych, nie wiem

Jedna cenna uwaga odnośnie biblioteki - liczba poszczególnych egzemplarzy w katalogu komputerowym niekoniecznie musi się pokrywać z tym, co rzeczywiście stoi na półkach. Z własnego doświadczenia mogę Wam powiedzieć, że lepiej na tym wyszedłem uśmiechając się do pani w bibliotece niż żmudnie szukając w tym katalogu.
Saanddruusiia
Posty: 1
Rejestracja: 8 wrz 2010, o 13:49

Re: Rekrutacja 2010

Post autor: Saanddruusiia »

mam pytanie
jakie są kierunki studiów, na które można się udać po zdaniu rozszerzonej matury z geografii, biologii, angielskiego, polskiego i matmy ? .
Awatar użytkownika
godziasia
Posty: 1058
Rejestracja: 3 cze 2009, o 16:50

Re: Rekrutacja 2010

Post autor: godziasia »

do histo ostatnio wypożyczyłam atlas histologiczny (tyż Sobotta ), na naszym forum polecali chyba Bartela (albo Sadlera? już mi się pomieszało) do embrio iii.Sawicki?
tak generalnie to wszystkim pierwszorocznym, którym niestraszna jest nauka z komputera", polecam zajrzeć tutaj

Kod: Zaznacz cały

chomikuj.pl/devitto 
można znaleźć parę ciekawych rzeczy
mam pytanie
jakie są kierunki studiów, na które można się udać po zdaniu rozszerzonej matury z geografii, biologii, angielskiego, polskiego i matmy ? .
jesteś pewna, że umieściłaś to pytanie w dobrym miejscu? Ja bym chyba strzelała na oceanografię, jak już coś.
Awatar użytkownika
attyde
Posty: 764
Rejestracja: 28 mar 2010, o 18:37

Re: Rekrutacja 2010

Post autor: attyde »

Mi dziewczyna z Umedu polecała właśnie Cichockiego także się zasugeruję, Sawickiego mam w tzw. wersji elektronicznej d
za to widzę, że nie ma żadnego Sobotty, mam nadzieję, że na miejscu się coś znajdzie
qbal_1990
Posty: 18
Rejestracja: 17 lip 2010, o 18:19

Re: Rekrutacja 2010

Post autor: qbal_1990 »

Pytanie do starszych studentek i studentów - polecacie wersje elektroniczne atlasów czy lepiej mieć przed sobą książkę w wydaniu real"? Czy są jakieś plusy i minusy?
Awatar użytkownika
Baikadent
Posty: 8
Rejestracja: 24 sie 2010, o 15:53

Re: Rekrutacja 2010

Post autor: Baikadent »

Nie jestem ze starszego rocznika, ale za to mogę porównać wersję elektroniczną i książkową bo obydwie posiadam. Na pewno przy wersji elektronicznej szybciej męczą się oczy - przynajmniej ja tak mam, dlatego jak mam czytać książkę to wolę wersję papierową . Ale to wszystko zależy od tego jak długo potrafisz wytrzymać przy komputerze czytając (podkreślam: nie grając). Na komputerze możesz powiększać zdjęcia i jeśli grafika na to pozwala wtopić się w szczegóły. Druga sprawa : książka elektroniczna jest darmowa, a papierkowa kosztuje (chyba, że ktoś da Ci ją w prezencie).
Po trzecie bardziej wypada mieć na sali operacyjnej książkę niż laptop i włączać przy wszystkich atlas i na dodatek laptopa można łatwo upuścić i zniszczyć, a książka nawet jak spadnie to korzystać dalej z niej będziemy (noo chyba, że wpadnie do wody wtedy inna sprawa). Taki żarcik Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Grzybu123
Posty: 840
Rejestracja: 12 maja 2009, o 14:16

Re: Rekrutacja 2010

Post autor: Grzybu123 »

Do nauki mi się lepiej sprawdzała wersja elektroniczna atlasu jeśli nie bardzo wiedziałem co gdzie jest była opcja index, tam wyszukiwałem na jakich slajdach jest i oglądałem.

A oglądanie wszystkiego w wersji papierowej uważam za bardzo czasochłonne i i tak na preparacie wygląda to zupełnie inaczej (w moim odczuciu).

Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
godziasia
Posty: 1058
Rejestracja: 3 cze 2009, o 16:50

Re: Rekrutacja 2010

Post autor: godziasia »

mnie wkurzało w wersji elektronicznej Yokochiego, że opisy do niektórych ilustracji były np stronę lub dwie niżej (bądź wyżej) i musiałam przewijać. Fakt, że mogłabym zmniejszyć po prostu, ale wtedy nie widziałabym szczegółów obrazka, a na zmniejszanie i powiększanie na zmianę nie mam cierpliwości zatem ten problem odpadałby raczej przy papierowej wersji no i właśnie z tym męczeniem oczu, chociaż mój kiepski wzrok chyba się już przyzwyczaił do maltretowania i nie sprawiał problemów
Awatar użytkownika
Grzybu123
Posty: 840
Rejestracja: 12 maja 2009, o 14:16

Re: Rekrutacja 2010

Post autor: Grzybu123 »

godziasia, no i mnie wkurzało że te obrazku u mnie były strasznie małe (Sobotta), przy czym faktycznie szybko się człowiek męczy. No i nie wspomnę o tym, że przy włączonym kompie dużo częściej człowiek zagląda na demoty, gg, fora etc etc.
Awatar użytkownika
godziasia
Posty: 1058
Rejestracja: 3 cze 2009, o 16:50

Re: Rekrutacja 2010

Post autor: godziasia »

No i nie wspomnę o tym, że przy włączonym kompie dużo częściej człowiek zagląda na demoty, gg, fora etc etc.
to jest główny mankament pracy na kompie chociaż na początku zawzięcie siadałam z kompem na łóżku, co oznaczało, że nie dociągnęłabym tam kabla od neta
mirella90
Posty: 33
Rejestracja: 19 lip 2010, o 14:00

Re: Rekrutacja 2010

Post autor: mirella90 »

Wydaje mi się, że obie wersje mają plusy i minusy - każdemu odpowiada coś innego

jak sobie tak czytam te ostatnie posty to zaczynam się trochę obawiać, czy zdążę się we wszystkie te książki zaopatrzyć - legitki nie mam od kogo pożyczyć myślicie, że da radę się zaopatrzyć w większość w bibliotece 1.10?

I takie pytanie na trochę inny temat: czy jakaś życzliwa dusza wrzuci na forum zdjecie podziału na grupy (oczywiście jak już będzie znany)? Stawiam za to w czasie integracji
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 36 gości