Dobre rady ]:->

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
bez-cukru
Posty: 80
Rejestracja: 12 lip 2009, o 16:52

Re: Dobre rady ]:->

Post autor: bez-cukru »

mentos pisze:360 ? to chyba 280 stacjonarne + reszta niestacjonarne ?
bez roznicy, w katowicach nie ma grup niestacjonarnych", wszyscy są traktowani tak samo:P

ale tez nie wiem co ich powaliło, bo nie wiem jak sie na histo Ci ludzie pomieszczą o_O i w ogole skad asystentow nabiorą. nevermind, współczuję jeśli to serio serio prawda.
Polityk
Posty: 141
Rejestracja: 22 lip 2010, o 17:53

Re: Dobre rady ]:->

Post autor: Polityk »

A wiecie, juz się nawet tak nie boję. Zdałam sobie sprawę z tego, że będzie cięzko utrzymać się. Najwyżej odpadnę i pójdę studiować na inną uczelnię, trochę dalej będzie od domu ale nie będzie tak źle. A jeśli cudem uda mi się przetrwać to też będzie dobrze:) Nie jest sytuacja bez wyjscia:)
Mam takie pytanie, na kolejnych zajęciach po mostku i żebrach jest kończyna górna czy tam dolna, i obowiązuje wiedza równiez z unaczynienia, to co jest na 100 stronach w Skawinie, w innym skrypcie niż osteologia a w Bochenku o wiele więcej stron
Awatar użytkownika
billie j.
Posty: 136
Rejestracja: 8 sie 2009, o 13:49

Re: Dobre rady ]:->

Post autor: billie j. »

Drugie zajęcia to kończyna górna i jej obręcz, ale tylko kości i ew. przyczepy mięśni. Całość z unaczynieniem to już materiał do następnego kolosa.
don_balon
Posty: 87
Rejestracja: 27 cze 2009, o 14:00

Re: Dobre rady ]:->

Post autor: don_balon »

smooth_criminal pisze:nie straszcie juz tak tych ludzi
Nikt nikogo nie straszy. Przedstawiamy stan rzeczywisty.
Awatar użytkownika
Gosica
Posty: 45
Rejestracja: 10 sie 2008, o 23:00

Re: Dobre rady ]:->

Post autor: Gosica »

Katowice . to pierwsze zajecia = zderzenie ze ścianą i to murowana
szybko człowiek przekonuje sie na czym bedzie stał lub raczej próbował łapac grunt
zdrówko
Polityk
Posty: 141
Rejestracja: 22 lip 2010, o 17:53

Re: Dobre rady ]:->

Post autor: Polityk »

a jaka jest penseta potrzebna chirurgiczna , anatomiczna.
Awatar użytkownika
Gosica
Posty: 45
Rejestracja: 10 sie 2008, o 23:00

Re: Dobre rady ]:->

Post autor: Gosica »

Polecam anatomiczna ta jest nawet wymagana
Polityk
Posty: 141
Rejestracja: 22 lip 2010, o 17:53

Re: Dobre rady ]:->

Post autor: Polityk »

Aha, dzięki:)
Lobo
Posty: 90
Rejestracja: 2 cze 2010, o 10:25

Re: Dobre rady ]:->

Post autor: Lobo »

Widzę, ze w tym roku Katowice idą na rekord, bo chyba wreszcie padnie trzycyfrówa, jeśli chodzi o odsianych po pierwszej sesji%)
Polityk
Posty: 141
Rejestracja: 22 lip 2010, o 17:53

Re: Dobre rady ]:->

Post autor: Polityk »

jedną z nich będę ja hehhe, a ktos pisał , że z drewy pytają na I zajeciach. Sprawdzałam te strony i trzeba umieć: ekspresja genów, regulacja funkcji genu, wpływ niektórych leków na kwasy nukleionoiwe, genetyka rozwoju, dziedziczenie monogenowe, i poligenowe? Bo zamierzam wreszcie zacząć wkuwanko i nie chcę uczyc się czegoś niepotrzebnie?
Awatar użytkownika
mentos
Posty: 504
Rejestracja: 18 maja 2010, o 06:27

Re: Dobre rady ]:->

Post autor: mentos »

a ja jestem ciekawa ile przyjeli w zeszłym roku podobno ktos kiedys mówił o nadmiarze ^^
Firien
Posty: 29
Rejestracja: 28 paź 2007, o 08:44

Re: Dobre rady ]:->

Post autor: Firien »

Polityk: na stronie katedry jeszcze nie ma harmonogramu na ten rok. Owszem Drewę trzeba mieć, ale z tego co kojarzę to genetyka jest jakoś później. Na początku pytali z cyklu komorowego (kinazy, fosfatazy) i chyba ogólnie budowa komórki. To niby z Albertsa polecają, ale dla mnie ten podręcznik był.yyy. dziwny. i się z niego nie uczyłam. Już nie pamiętam z czego się przygotowywałam na pierwsze zajęcia.
Awatar użytkownika
Silvena
Posty: 101
Rejestracja: 23 paź 2009, o 19:42

Re: Dobre rady ]:->

Post autor: Silvena »

A ja mam pytanie, bo niedługo taka wiedza się przyda: jak trafić do biblioteki wydziałowej na Ligocie? Gdzie się kierować po wyjściu z dziekanatu?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 38 gości