książki do matury z biologii 2012

Opinie i pomoc w wyborze odpowiedniej literatury przygotowującej do matury podstawowej i rozszerzonej z biologii. Wykaz książek do nauki biologii
Awatar użytkownika
Sorbinian potasu
Posty: 52
Rejestracja: 21 sie 2010, o 16:42

Re: książki do matury z biologii 2011

Post autor: Sorbinian potasu »

Nie rozumiem sporów o książki. Każdy wyraża swoje zdanie na temat podręcznika/vademecum/repetytorium. Nawet najlepsza(według mnie) książka może okazać się badziewiem dla kogoś innego. Trzeba przejrzeć dużo książek żeby znaleźć tę odpowiednią, według której możemy się przygotować do matury. Tyle ode mnie.
Awatar użytkownika
Madlene
Posty: 218
Rejestracja: 1 gru 2008, o 22:08

Re: książki do matury z biologii 2011

Post autor: Madlene »

wskażcie mi konkretne błędy to je sobie poprawię i będę jechał dalej z materiałem
po prostu denerwuje mnie, że ktoś chrzani całą książkę wg stereotypów


tu się zgodzę z Dawidem, są błędy w Biologii Greg, ale nie znaczy to, że cała książka jest zła. Jeśli chodzi o błąd, to myślę, że z rozmachu napisali źle przy budowie fosfolipidu, na początku repetytorium, jednakże w dalszych częściach gdy jest mowa o fosfolipidach, błonie białkowo - lipidowej, jest dobrze. Repetytorium to jest bardziej do szybkiej powtórki.
dużo lepsza niż operonowskie vademecum, które wszyscy uważają za jakieś cudo, a tak naprawdę niczego się z tego nie mogą nauczyć ehhh.

tu się też zgodzę, z vademecum Operonu ani się uczyć nie dało, ani powtarzać, bardziej przerost formy nad treścią. Ale jak kto woli. Chociaż repetytoria są bardziej do powtórki niż nauki od podstaw, ale można z nich także korzystać przy nauce, bazując oczywiście na podręcznikach
Do mnie Greg też nie przemawia, oprócz lektur, jak ktoś wyżej wspomniał.

heh bo i biologię i polski pisał kto inny co do polskiego, bardzo dobre mają opracowania epok i omówienia lektur

PS. withi_as, dostanę lizaka? jak te testy zagadkowe są dobre?
Ostatnio zmieniony 8 wrz 2010, o 19:57 przez Madlene, łącznie zmieniany 1 raz.
Filister
Posty: 307
Rejestracja: 26 maja 2009, o 19:55

Re: książki do matury z biologii 2011

Post autor: Filister »

Po to się dzielimy opiniami, żeby znaleźć tą najlepszą.
Co do repe z Grega z Bioli, już kiedyś się wypowiadałem: Kupiłem kiedyś to repetytorium i mimo że kosztowało mnie tylko 10 zł to uważam, że bardziej bezmyślnie i bezładnie nie dało się chyba zrobić tej książki np. w samym tylko rozdzialiku o układzie nerwowym i przewodzeniu impulsu przez neuron poznajdywałem tyle błędów, że aż głowa boli. Nawet błędy w rysunkach/schematach, źle popodpisywane, to i tamto Inne rozdziały przeglądałem tylko tak pobieżnie ale i tak powyłapywałem pomyłki, i szczerze mówiąc to się boję go wertować dogłębniej. Zresztą tabelki i schematy w tym repetytorium to jest horror, zamiast się z nich czegoś dowiedzieć, to ty się zastanawiasz co gdzie miało być, jakieś pozostawione puste rubryki, nie wiesz jak masz na to odczytać, i co autor chciał przekazać. masakra. Bardzo niedbale zrobiona książką, nie polecam jej nikomu, zamiast tego już lepiej kupić vademecum z bioli Pyłki-Gutowskiej, bardzo dobre.
lith
Posty: 3117
Rejestracja: 28 wrz 2009, o 22:49

Re: książki do matury z biologii 2011

Post autor: lith »

No, po co komu książka, w któej czego byśmy nie czytali to musimy sprawdzić, czy aby nie ma tu błędu. Czytając cokolwiek grega mam wrażenie jakbym uczył się ze ściągi.pl
Moody
Posty: 24
Rejestracja: 19 lip 2008, o 17:28

Re: książki do matury z biologii 2011

Post autor: Moody »

W końcu dostałem paczkę z omegi.

W jakiej kolejności zamierzacie przerabiać te książki?
Ja myślałem żeby robić je w takiej kolejności:
1. Komórka. Skład chemiczny i struktura.
2. Komórka. Metabolizm komórkowy.
3. Bakterie, rośliny, grzyby.
4. Fizjologia roślin.
5. Bezkręgowce.
6. Strunowce.
7. Fizjologia zwierząt z elementami fizjologi człowieka.
8. Genetyka.

Myślicie, że tak będzie ok?
Awatar użytkownika
Mihhu
Posty: 1876
Rejestracja: 29 cze 2010, o 20:05

Re: książki do matury z biologii 2011

Post autor: Mihhu »

Ok, tylko zapomniałeś o ekologii i ochronie środowiska. A ostatnio na maturach jest całkiem dużo zadań z tych działów.
Awatar użytkownika
vuze
Posty: 831
Rejestracja: 13 lip 2008, o 16:01

Re: książki do matury z biologii 2011

Post autor: vuze »

Moody, to zależy od Ciebie
ja np. lecę wg podręcznika operonu, mimo że też posiadam te książki OMEGI,co Ty. ale np. metabolizm zostawiam sobie na samiutki koniec:)
Awatar użytkownika
Marianne
Posty: 78
Rejestracja: 14 lip 2010, o 16:43

Re: książki do matury z biologii 2011

Post autor: Marianne »

Moody, ja też uczę się według tej kolejności, na samym końcu, po genetyce, mam jeszcze ekologię i ewolucję.
Moody
Posty: 24
Rejestracja: 19 lip 2008, o 17:28

Re: książki do matury z biologii 2011

Post autor: Moody »

Ewolucjonizmu nie kupowałem, zaufałem opiniom innych użytkowników, którzy akurat ten tom odradzali.

Polecacie coś konkretnego do ekologii (bo omega chyba nie ma?) i do ewolucjonizmu czy wystarczy podręcznik?
Awatar użytkownika
Marianne
Posty: 78
Rejestracja: 14 lip 2010, o 16:43

Re: książki do matury z biologii 2011

Post autor: Marianne »

Ja ewolucjonizmu Omegi też nie mam, z Omegi mam tylko te 7 tomów, które wchodziły w ten pakiet
Jeśli chodzi o ewolucjonizm i ekologię to ja będę się ich uczyć głównie z podręcznika Operonu. Jeszcze warto zajrzeć do repetytorium Danowskiego wydawnictwa Medyk, tam jest wszystko dobrze omówione, tak samo ewolucja i ekologia
Awatar użytkownika
Collo
Posty: 1761
Rejestracja: 26 gru 2009, o 08:33

Re: książki do matury z biologii 2011

Post autor: Collo »

Przyszła mi dzisiaj książka z Omegi
Dopiero ją przekartkowałem, ale już wydaje się ciekawa
Awatar użytkownika
withi_as
Posty: 465
Rejestracja: 25 sie 2010, o 06:00

Re: książki do matury z biologii 2011

Post autor: withi_as »

Madlene testy z Medyka? Naprawdę są w porządku, niektóre ćwiczenia są trudne, ale to są głównie te z lat 1990 w górę do 2000. Zauważyłam że z tycvh nowszych matur zadania są już lepsze, nie trzeba znać dokładnie nazw, wszystko jest tak bardziej ogólnie. Z tego co widzę kiedyś bardziej szczegółowo było .

A lizaka jasne, proszę adres na PW
Caterina
Posty: 181
Rejestracja: 12 sty 2009, o 15:11

Re: książki do matury z biologii 2011

Post autor: Caterina »

Moody, ja bym genetykę jednak dała trochę wcześniej, bo ona będzie napewno, a jesli ją dobrze opanujesz zrobisz każde zadanie. Ekologię też bym zrobiła dokładnie.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości