podręcznik do liceum zakres rozszerzony

Masz problem z biologią na lekcjach? Czegoś nie rozumiesz? Potrzebujesz pomocy w rozwiązaniu zadań? Napisz o tym na forum!
Awatar użytkownika
paige25
Posty: 30
Rejestracja: 17 cze 2009, o 14:54

podręcznik do liceum zakres rozszerzony

Post autor: paige25 »

Chodzę do liceum ogólnokształcącego na profilu biologiczno- chemicznym, programowo mam książkę nowej ery - zakres podstawowy i rozszerzony, ale dobrze by było żebym miała jeszcze jakąś książkę z programem rozszerzonym. I stąd moje pytanie, jaki podręcznik był by najlepszy? Acha ta książka z nowej ery to jest cz.3 (budowa komórki, protisty, grzyby, rośliny i zwierzęta) mimo że jestem w 1 klasie. Z góry dziękuję za pomoc
Awatar użytkownika
Madlene
Posty: 218
Rejestracja: 1 gru 2008, o 22:08

Re: podręcznik do liceum zakres rozszerzony

Post autor: Madlene »

wiesz jest dużo podręczników, najlepiej jakbyś sobie przejrzała np. w waszej szkolnej bibliotece może mają podręczniki do biologii. Do biologii w zakresie rozszerzonym są tzw. serie podręczników. Np. Operon ma 3. Zagadnienia, o których piszesz są w części 1 Operon, WSiP 1, a PWN 1, 2, 3 - w 3 jest systematyka. Ale z którego się Tobie będzie najlepiej uczyć, to sama musisz zadecydować. Każdemu inny podręcznik odpowiada , jednym Operon, drugim WSiP, innym tylko Omega, itd.
Awatar użytkownika
henryka
Posty: 177
Rejestracja: 30 kwie 2010, o 22:18

Re: podręcznik do liceum zakres rozszerzony

Post autor: henryka »

dokładnie, postaraj się przejrzeć podręczniki przed kupieniem. ja uczyłam się tylko z operonu, moim zdaniem większość zagadnień była tam dość dobrze wyjaśniona.
Awatar użytkownika
paige25
Posty: 30
Rejestracja: 17 cze 2009, o 14:54

Re: podręcznik do liceum zakres rozszerzony

Post autor: paige25 »

ok, dzięki kupiłam już PWN
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości