technologia chemiczna czy inżynieria materiałowa?

Forum studenckie dla przyszłych, obecnych i byłych studentów kierunków przyrodniczych i pozostałych. Podziel się swoimi doświadczeniami, radościami i smutkami
kouya
Posty: 1
Rejestracja: 11 wrz 2010, o 19:11

technologia chemiczna czy inżynieria materiałowa?

Post autor: kouya »

Dostałam się na technologię chemiczną ale przez całe dłgie wakacje zastanawiałam się czy to jest dobry wybór. Lubię chemię , słyszałam że to są ciekawe studia ale z pracą w zawodzie jest naprawdę ciężko. nie wiem czy to jest uzależnione od miejsca zamieszkania (rozwój danego regionu) czy po prostu w całej Polsce nie potrzebują specjalistów w tym zakresie. Dlatego zainteresowałam się też inżynierią materiałową bo skoro to kierunek zamawiany to znaczy że specjalistów w tej dziedziny niewątpliwie potrzebują. Nie wiem jednak czy sobie poradzę. podobno na IM jest znacznie więcej matmy i fizyki niż na TCH a ja miałam w LO beznadziejną fizę / poza tym jest projektowanie 2D, 3D języki programowania itd. I prosiłabym kogoś kto studiuje/studiował inżynierię materiałową [lub kogoś kto jest w temacie ] o wypowiedzenie się na temat trudności tych studiów. Za wszystkie informacje będę wdzięczna.

Pozdrawiam.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość