Dobre rady ]:->

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Awatar użytkownika
Myshaaa
Posty: 89
Rejestracja: 19 lip 2008, o 08:03

Re: Dobre rady ]:->

Post autor: Myshaaa »

mentos pisze:mentos
masz racje:) pamiętam, że każdy dostał do omówienia jeden z cykli+jakaś struktura komórki. Np ja miałam translację (co zachodzi w którym etapie, co katalizuje, czynniki wystepujące w danym etapie, jak zachodzi u eukariota i prokariota, modyfikacje posttranslacyjne- takie typowe pytanka), do tego wszystko o rybosomach. Po tym ogólnie z reszty zagadnień- obróbka posttranskrypcyjna, splicing alternatywny, teoria pochodzenia mitochondriów i chloroplastów (endosymbioza bla bla bla). Coś w tym stylu, naprawde nic strasznego, choć dużo osób było tak przerażonych, że nie mogli nic z siebie wydusic.
piter-pietro
Posty: 49
Rejestracja: 2 lip 2009, o 17:10

Re: Dobre rady ]:->

Post autor: piter-pietro »

Hej dostałem się na lekarski w Zabrzu. Przez poprzedni rok studiowałem medycynę w Lublinie na studiach niestacjonarnych i teraz chcę swoją przygodę z medycyną zacząć na nowo w związku z tym mam pytanie czy warto prosić o przepisanie biologii medycznej kiedy miałem 3,5 czy nie ma szans i nie warto zawracać głowę:P?
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: Dobre rady ]:->

Post autor: Medycyna Lwów »

jeżeli masz zaliczony przedmiot na tym samym kierunku to mają obowiązek przepisać, no chyba że była duża różnica godzin, bo te są w niektórych przedmiotach między uczelniami bardzo duże. Zresztą jesli 1 rok masz zaliczony to powinieneś pisać podanie o przeniesienie od razu na drugi siłą rzeczy. Szkoda roku.
Arnold
Posty: 1093
Rejestracja: 5 lut 2009, o 19:44

Re: Dobre rady ]:->

Post autor: Arnold »

piter-pietro, moim zdaniem warto, nasz Prof. jest bardzo miły i nie powinien robić problemów. Zorientuj się też w innych przedmiotach
Firien
Posty: 29
Rejestracja: 28 paź 2007, o 08:44

Re: Dobre rady ]:->

Post autor: Firien »

mentos pisze:
Firien pisze:N biologię już umieć trzeba. A co? To już chyba kilka postów wcześniej pisałam ja i ktoś jeszcze, że po 15 września katedra wrzuci rozpiskę. Z tego co pamiętam to w tym roku był bodajże cykl komórkowy i budowa komórki.
a nie replikacja traskrypcja i translacji i budwa komórki ? ? ?
bo cykl komorkowy to jak patrze jest dopiero w drugiej prelekcji ?
Możliwe. Nie pamiętam dokładnie. Miałam na myśli pierwsze zajęcia jako nie ćwiczenie numer 1 tylko ogólnie jedne z pierwszych.
Zresztą nie ma się co teraz nakręcać, szczegółowy rozkład będzie po 15.09 (o ile wchodziłeś na stronkę katedry i to ujrzałeś ( ) dlatego dobra rada - korzystaj teraz z wolnego czasu i zacznij się uczyć jak już będziesz miał dokładną rozkładówkę. Pozdro.
Awatar użytkownika
Silvena
Posty: 101
Rejestracja: 23 paź 2009, o 19:42

Re: Dobre rady ]:->

Post autor: Silvena »

Mam pytanie o bibliotekę w Kato: czy jest szansa na dostanie kompletu Skawin? Mają tego tam trochę, czy lepiej rozejrzeć się za jakimiś używanymi?
Z góry dzięki za odp
Lobo
Posty: 90
Rejestracja: 2 cze 2010, o 10:25

Re: Dobre rady ]:->

Post autor: Lobo »

Skawiny masz za grosze w ksero w akademiku.
Awatar użytkownika
Silvena
Posty: 101
Rejestracja: 23 paź 2009, o 19:42

Re: Dobre rady ]:->

Post autor: Silvena »

Tak? Widziałam komplety Skawin używanych za 50 zł, czyli dostanę w kserze taniej (bez OUNu, bo mówicie że to kicha)?
R37
Posty: 48
Rejestracja: 14 mar 2010, o 14:41

Re: Dobre rady ]:->

Post autor: R37 »

Gdzie odbywają się zajęcia wychowania fizycznego dla Kato?
Awatar użytkownika
henryka
Posty: 177
Rejestracja: 30 kwie 2010, o 22:18

Re: Dobre rady ]:->

Post autor: henryka »

R37, siłownia jest na miejscu, siatkówka w Piotrowicach, a basen na AWFie
Polityk
Posty: 141
Rejestracja: 22 lip 2010, o 17:53

Re: Dobre rady ]:->

Post autor: Polityk »

hehe, ale wybór
WF - najgorszy dla mnie przedmiot
Zazula
Posty: 2
Rejestracja: 23 lip 2010, o 15:23

Re: Dobre rady ]:->Pytanie o książki

Post autor: Zazula »

Cześć, dostałam się na kierunek lekarski w Katowicach z III listy rankingowej. W dziekanacie powiedzieli mi, że indeks czy legitymację (nie pamiętam dokładnie) upoważniający mnie do wypożyczania książek dostanę po 15 września ale na stronie SUM nie ma żadnych informacji oficjalnych. Nie wiem teraz kiedy iść po ten indeks i po książki do biblioteki (zależy mi na wszystkich dostępnych). Bardzo proszę o pomoc.
Matrix_KS
Posty: 7
Rejestracja: 1 paź 2008, o 20:31

Re: Dobre rady ]:->

Post autor: Matrix_KS »

No niestety po informacje dotyczące indeksu i legitymacji mamy dzwonić dopiero po 20
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 53 gości