STOMA Potrzbny sprzęt, narzędzia, materiały

Jak dostać się na stomatologię, które uczelnie są najlepsze, ile muszę mieć punktów, jakie są zasady rekrutacji na studia medyczne. Wszystko co dotyczy stomatologii na studiach i w pracy zawodowej.
immature90
Posty: 14
Rejestracja: 3 wrz 2010, o 18:39

STOMA Potrzbny sprzęt, narzędzia, materiały

Post autor: immature90 »

Czy moze mi ktoś napisać, jaki sprzęt, narzedzia i materiały będą potrzebne w ciągu całego cyklu kształcenia na stomatologii?

Na 1 roku- fartuch, pinceta i? Jeszcze coś? I czy będzie potrzebne coś takiego jak silnik protetyczny z prostnicą, kleszcze kramponowe ?
Awatar użytkownika
Molcia
Posty: 560
Rejestracja: 26 sty 2008, o 21:38

Re: STOMA Potrzbny sprzęt, narzędzia, materiały

Post autor: Molcia »

immature90 pisze:I czy będzie potrzebne coś takiego jak silnik protetyczny z prostnicą, kleszcze kramponowe ?
Że co proszę?

Pewnie na początek to fartuch i ta pęseta ewentualnie, a reszty się dowiemy później. A jaka to ma być konkretnie pęseta?
immature90
Posty: 14
Rejestracja: 3 wrz 2010, o 18:39

Re: STOMA Potrzbny sprzęt, narzędzia, materiały

Post autor: immature90 »

molcia nie wiem.ale jak przeczytasz plan norm okluzji masz napisane tam.że będziemy uczyć sie posługiwania prostnicą.taka prostnica występuje w silniku protetycznym.stad moje zapytanie Ja taki posiadam i chcę sprzedać.ale właśnie nie wiem czy przypadkiem potrzebny nie bedzie Czaisz? )
Awatar użytkownika
Molcia
Posty: 560
Rejestracja: 26 sty 2008, o 21:38

Re: STOMA Potrzbny sprzęt, narzędzia, materiały

Post autor: Molcia »

Czaje, czaje. no cóż, normy okluzji są w drugim semestrze, więc na pewno się zorientujemy, co będzie potrzebne. Nie podejrzewam, żeby każdy musiał mieć swój silnik protetyczny Na pewno nam wszystko wytłumaczą 2. października. Już sama jestem ciekawe, co mnie jeszcze zaskoczy na UMP
ola_ara
Posty: 5
Rejestracja: 12 wrz 2010, o 14:46

Re: STOMA Potrzbny sprzęt, narzędzia, materiały

Post autor: ola_ara »

Własny silnik protetyczny haha dobre sorrki nie mogłam się powstrzymać W salach fantomowych w centrum stomatologii przy każdym stanowisku jest silnik protetyczny, prostnica, kątnica Jedyne co wam będzie potrzebne na pierwszym roku to kitel i paczka rękawiczek lateksowych. Pęsetę miałam, ale nie używałam. Możecie sobie ją darować, bo nawet jeśli będzie potrzebna to gdzieś w katedrze się znajdzie. Na normy okluzji w drugim semestrze potrzebny jest jeszcze wosk do modelowania, który można kupić w sklepiku w centrum jedno pudełeczko na 4 osoby, do tego zwykły blok rysunkowy i ołówek.
Przyda się jeszcze miękka poduszka pod tyłek coby nie bolał od ciągłego siedzenia przy książkach :D:D żarcik, spokojnie nie ma tragedii Życzę powodzenia
immature90
Posty: 14
Rejestracja: 3 wrz 2010, o 18:39

Re: STOMA Potrzbny sprzęt, narzędzia, materiały

Post autor: immature90 »

[at]_ara, cieszy mnie, ze wywołałem uśmiech na Twojej twarzy! D A na 3 i 4 roku na tym przedmiocie co nam bedzie potrzebne?
ola_ara
Posty: 5
Rejestracja: 12 wrz 2010, o 14:46

Re: STOMA Potrzbny sprzęt, narzędzia, materiały

Post autor: ola_ara »

nie wiem, bo dopiero jestem po pierwszym roku :D ale bez stresu wszystko w swoim czasie :D
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości