Wymagania na 1 semestr

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Arnold
Posty: 1093
Rejestracja: 5 lut 2009, o 19:44

Wymagania na 1 semestr

Post autor: Arnold »

Zakładam nowy temat, aby informacje o 1 semestrze były w 1 miejscu. Kandydaci w przyszłym roku nie będą wszędzie pytać co i jak . Piszę o Zabrzu. Może ktoś w tym temacie napisze jeszcze Kato i uzupełni stomę. Proszę aby w tym temacie nie było zbędnych komentarzy.
a) Biologia medyczna - przedmiot fajny, ogląda się pod mikroskopem różne szkiełka. W każdym tygodniu ćwiczeniowym są zalki. Na pierwsze zajęcia nie trzeba się uczyć. Po 1 semestrze egzamin. Książki: Drewa, Achtelik, Deryło, Kadłubowski i kilka jeszcze pozycji.
b) Anatomia - na 1 zajęciach prelekcja z osi i ćwiczenia z obojczyka i łopatki. Nie trzeba się uczyć, ale warto przeczytać. Co jakiś czas szpilki i zalki. Warto uczyć się regularnie. Książki: kto co woli.
c) Chemia - raczej obliczenia i teoria z organiki. Pierwszy kolos z obliczeniówki banalny, drugi z organy trudniejszy. Szczególnie zestaw 3. Książki: skrypty uczelniane.
d) Łacina - 2 kolokwia. Warto gramatyki uczyć się regularnie, a słówka tak aby dobrze pisać kolosy. Można uzyskać zwolnienie z przedmiotu. Książki: Kołodziej podręcznik + ćwiczenia
e) Historia medycyny - seminarki w centrum Zabrza. Zajęcia dość nudne, ale przedmiot kończy się zalką na ocenę. Warto powalczyć o ocenę. Jak ktoś chodzi na wykłady to nie trzeba mieć książek.
Reszta przedmiotów to spokojnie
Katasia
Posty: 37
Rejestracja: 10 wrz 2010, o 09:23

Re: Wymagania na 1 semestr

Post autor: Katasia »

Bardzo dobry pomysł! Już dziękuję za pomoc

Nie orientujesz się czy jak ktoś miał na studiach chemię ogólną i nieorganiczną, fizyczną, analityczną, organiczną łącznie przez 2 lata to mu przepiszą ocenę? Jest na to jakaś szansa?

Albo historię medycyny? Były takie przypadki?
Arnold
Posty: 1093
Rejestracja: 5 lut 2009, o 19:44

Re: Wymagania na 1 semestr

Post autor: Arnold »

Jeżeli masz zaliczoną organiczną i ogólną to przepiszą. Fizycznej, analitycznej i nieorganicznej jest tak mało, że można powiedzieć nie wpływają na możliwość zaliczenia chemii. Jeżeli miałaś ocenę z historii to też przepiszą.
Katasia
Posty: 37
Rejestracja: 10 wrz 2010, o 09:23

Re: Wymagania na 1 semestr

Post autor: Katasia »

To by było fajnie Musiałabym podejść z indeksem z poprzedniej uczelni do kierownika katedry i z nim pogadać tak?

A histologia też jest od I semestru? Jeżeli tak to pamiętasz jakie książki obowiązują i czy na pierwszych zajeciach już coś jest?
Arnold
Posty: 1093
Rejestracja: 5 lut 2009, o 19:44

Re: Wymagania na 1 semestr

Post autor: Arnold »

Histologia już nie jest na 1 semestrze, więc tego nie będę rozpisywać. To jest temat tylko o 1 semestrze, dalsze semestry z własnego doświadczenia student dowiaduje się już z gablotek. Musisz pochodzić do Kierowników.
jagodowa89
Posty: 27
Rejestracja: 10 wrz 2010, o 11:05

Re: Wymagania na 1 semestr

Post autor: jagodowa89 »

a co z biofizyką?
Arnold
Posty: 1093
Rejestracja: 5 lut 2009, o 19:44

Re: Wymagania na 1 semestr

Post autor: Arnold »

To 2 semestr, więc nie ten temat.
Awatar użytkownika
karolint
Posty: 66
Rejestracja: 13 wrz 2010, o 18:22

Re: Wymagania na 1 semestr

Post autor: karolint »

a to ja mam takie pytanko jakie atlasy anatomiczne uwazacie za warte nabycia?:)
don_balon
Posty: 87
Rejestracja: 27 cze 2009, o 14:00

Re: Wymagania na 1 semestr

Post autor: don_balon »

Sobotta. Nic więcej nie potrzeba i w niczym więcej raczej nie ma.
Firien
Posty: 29
Rejestracja: 28 paź 2007, o 08:44

Re: Wymagania na 1 semestr

Post autor: Firien »

Jak ktoś ma szczęście, to Sobottę da się wypożyczyć w bibliotece (ale trzeba być szybkim, żeby się załapać). Natomiast ja miałam zakupionego Sobottę, a także z biblioteki z ciekawości wypożyczyłam Sinielnikowa. Według mnie to też bardzo dobry atlas.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 58 gości