Medycyna Lwów

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
LordLuke
Posty: 33
Rejestracja: 22 sie 2009, o 10:17

Re: Medycyna Lwów

Post autor: LordLuke »

Koszt akademika na Ukrainie 500$(.)
Tyle akademik kosztował w zeszłym roku. Teraz będzie trochę więcej, bo co roku podnoszą cenę za akademik.
in86
Posty: 3
Rejestracja: 16 mar 2010, o 11:02

Re: Medycyna Lwów

Post autor: in86 »

mam rozmowe 27.08 na stome- kto tez wtedy ma to pisac
africa
Posty: 38
Rejestracja: 16 lip 2010, o 01:02

Re: Medycyna Lwów

Post autor: africa »

Mam egzamin tego samego dnia, tyle że na lekarski
aisogNYC
Posty: 4
Rejestracja: 15 lip 2010, o 12:09

Re: Medycyna Lwów

Post autor: aisogNYC »

kto ma rozmowę 30.08 na stomę? jak tak to piszcie
Lobo
Posty: 90
Rejestracja: 2 cze 2010, o 10:25

Re: Medycyna Lwów

Post autor: Lobo »

Nie rozumiem, po co się tam pchać, skoro tajemnicą poliszynela jest, że ukraińskie uczelnie przyjmują pod skrzydła głównie nieudaczników nie potrafiących przeskoczyć progu rekrutacji na żadnej europejskiej uczelni, co ma odzwierciedlenie w wartosci dyplomu (zerowej) i poziomu nauczania (niższy niż na naszych rodzimych uczelniach, czyli poniżej dna i metra mułu) na english divisions tychże.
LordLuke
Posty: 33
Rejestracja: 22 sie 2009, o 10:17

Re: Medycyna Lwów

Post autor: LordLuke »

Oczywiście Lobo był(a) na tamtej uczelni, widział(a) poziom nauczania i przeskoczył(a) poziom rekrutacyjny wszystkich europejskich uczelni, dlatego tak mądrze prawi o nieudacznikach. A co Cię obchodzi kto się gdzie pcha?
Lobo
Posty: 90
Rejestracja: 2 cze 2010, o 10:25

Re: Medycyna Lwów

Post autor: Lobo »

Nic mnie nie obchodzi, ale mimo wszystko głupio zainwestować kilka lat i trochę pieniędzy i nie móc znaleźć zatrudnienia w zawodzie - mam tu na myśli Polskę i inne kraje UE.
africa
Posty: 38
Rejestracja: 16 lip 2010, o 01:02

Re: Medycyna Lwów

Post autor: africa »

Lobo pisze:Nic mnie nie obchodzi, ale mimo wszystko głupio zainwestować kilka lat i trochę pieniędzy i nie móc znaleźć zatrudnienia w zawodzie - mam tu na myśli Polskę i inne kraje UE.
Masz chyba jakieś złe informacje, dyplom ukończenia studiów na Ukrainie jest uznawany na całym świecie poza Polską, ale to też może się niedługo zmienić. Za to po ukończeniu studiów w Polsce nie masz aż takich możliwości, także najpierw zastanów się zanim coś powiesz, a nie głupoty wypisujesz.
Awatar użytkownika
vuze
Posty: 831
Rejestracja: 13 lip 2008, o 16:01

Re: Medycyna Lwów

Post autor: vuze »

africa, to Ty chyba wypisujesz głupoty. Mam kolegę na leku we Lwowie i ta uczelnia to jest jedna wielka pomyłka. Wyobrażam sobie tych super absolwentów

Po pierwsze tam przyjmują każdego kto zdawał na rozszerzeniu przedmioty, wymagane na medyczną. Kolega zdał tak biol 40 coś %, fiz 50 , a z chemii miał mniej niż 30% i się dostał.
Nigdy nie był orłem z j. angielskiego a sobie tam radzi I mówi, że mu się podoba, bo prawie się nie uczą
Także zastanówcie się, czy warto inwestować pieniądze w tak kiepską uczelnie!

Poza tym z tego co wiem dyplom nie jest uznawany w Polsce, więc kiepsko później z pracą. Później i tak trzeba dokształcać się w Polsce.
Osobiście uważam, że pójście tam, to wyrzucenie pieniędzy w błoto !
Awatar użytkownika
Headache
Posty: 573
Rejestracja: 15 lip 2009, o 10:01

Re: Medycyna Lwów

Post autor: Headache »

Ukraiński dyplom cenniejszy niż polski? Proszę, bez przesady. Tak się składa, że to Polska, a nie Ukraina jest członkiem Unii Europejskiej i pod żadnym pozorem nie dostaniesz się bez nostryfikacji nigdzie. Poza tym w kazdym kraju Unii Europejskiej, zgodnie z Deklaracją Bolońską i decyzją Komisji Europejskiej z 2003 roku w pierwszej kolejności przyjmuje się absolwentów z uczelni krajów członkowskich. U mnie w grupie jest dziewczyna, która spędziła 2 lata we Lwowie na leku. Po dwóch latach zrezygnowała i przyszła na pierszy rok leku na studiach stacjonarnych. Chwaliła sobie ludzi, chwaliła też niektórych asystentów, ale stwierdziła że poziom łapówkarstwa, tragiczne warunki mieszkaniowe i złe perspektywy pracy na terenie EU zmusiły ją do wyjazdu.
Nie twierdzę, że Ukraińskie UMy są gorsze, nie twierdzę że lekarze po tamtych UM są gorsi. Po prostu sama Ukraina jako państwo jest w takiej sytuacji jakiej jest. Nie chcę sie wtrącać w nie swoje sprawy, ale ja bym wolał (gdybym miał taką sumę) wydać 20 000 zł na studia na polskiej uczelni.
s56dljhiu
Posty: 1
Rejestracja: 11 paź 2010, o 21:15

Re: Medycyna Lwów

Post autor: s56dljhiu »

Mdli mnie jak czytam te wypowiedzi na temat łapówkarstwa i niskich wymagań. Jeśli chcesz zostać lekarzem/dentystą to oczywiste jest, że uczysz się, choćby dla siebie. Oczywiście, że zdarzają się przypadki, że ktoś załatwia to bokiem, bądź po prostu mu się udaję. Ale mimo wszystko większość się uczy! A przynajmniej ja miałam przyjemność trafić na takich ludzi. I wiem jaki maja poziom wiedzy bo często razem powtarzamy materiał, tłumaczymy sobie na wzajem zagadnienia.

Nie wiem jaki poziom angielskiego reprezentowali wykładowcy kilka lat temu, ja mogę powiedzieć, że tylko jedna nauczycielka ma problemy z pojedynczymi słowami. Reszta wymiata ) - chciałam zauważyć, że zaszły duże zmiany w kadrze.

Nie da się przenieść do Polski? Albo trzeba płacić/kombinować? A to ciekawe. Nie chcę mi się liczyć, ale trzeba było łączyć grupy, bo pozostawało po kilka osób.

Nie wiem jak tam akademiki, bo sama mieszkam na stancji i płacę śmieszne pieniądze a warunki mam lepsze niż moje koleżanki w Polsce a i do uczelni blisko.

Pozdrawiam ( i wracam do nauki:))
Tatiana
Posty: 1
Rejestracja: 25 lip 2011, o 13:44

Re: Medycyna Lwów

Post autor: Tatiana »

czesc

Mam na imie Tania,jestem studentka 3 roku we Lwowie i mam mieszkanie w ktorym jest wolny pokoj(duzy),ten drugi zamieszkuje ja:)mieszkanie jest umeblowane,duze(50 m ^2),lokalizacja-blisko Uniwersytetu Medycznego,koszt wynajmu 500 zl+ czynsz w wyskokosci 100 zl.
odpowiem na wszelkie pytania
ULKAKAZ
Posty: 6
Rejestracja: 22 lip 2011, o 08:11

Re: Medycyna Lwów

Post autor: ULKAKAZ »

PalmaKokosowa pisze:Ponoć z angielskim nie jest źle, mam koleżankę, która tam studiuje, a w szkole miała niemiecki i spokojnie sobie radzi) ogólnie studia tam to ponoć luz i dostaje się każdy jak da $$$, ale potem w Polsce nie ma od razu pracy, trzeba rok czekać, potem egzaminy, potem jeszcze coś. i jak chcesz się jakimś cudem przenieść do PL to oczywiście jedynie na płatne, bo tam też studiujesz na płatnych
To że na Uniwersytet Medyczny we Lwowie dostaje się każdy bo można to załatwić za łapówkę to nie prawda.W ubiegłym roku nie dostałem się tam ponieważ nie miałem zdanej rozszerzonej matury z biologii i próbowałem załatwić to w ten sposób i wierzcie mi. Nie dało rady.Obecnie studiuję w Polsce chociaż bardzo chciałbym studiować właśnie tam. Może zaliczenia można załatwić za łapówkę.Tego nie wiem, ale przyjęcia nie. To wiem na pewno.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 9 gości