Jak wygląda praca po ochronie środowiska?

Jak chronimy środowisko w Polsce i na świecie. Co możemy zmienić na płaszczyźnie ekologii? Pomysły, projekty, pytania dotyczące ochrony środowiska.
gucio14
Posty: 2
Rejestracja: 4 maja 2010, o 07:20

Jak wygląda praca po ochronie środowiska?

Post autor: gucio14 »

Hej! Zastanawiam się nad studiowaniem ochrony środowiska. Zorientowałam się, że praca w zawodzie to np.specjalista ds. ochrony środowiska w gminie, kontroler w przedsiębiorstwie, przy budowie dróg. Wszystko ładnie brzmi, ale chcę wiedzieć na czym tak naprawdę polega ta praca? Czy wiąże się raczej z wykorzystaniem znajomości prawa i przepisów, czy chodzi o wiedzę z zakresu nauk przyrodniczych, ew. matmy. Czy jest to praca interesująca, a może rutynowa? Dzięki za wszystkie odpowiedzi!
ElArbol
Posty: 7
Rejestracja: 24 cze 2010, o 11:06

Re: Jak wygląda praca po ochronie środowiska?

Post autor: ElArbol »

Ochrona środowiska to ciekawy i różnorodny kierunek. Moja przyjaciółka studiowała to w WSPiRR w falentach pod warszawą i była strasznie zadowolona. Nie pamiętam jakie miała przedmioty, ale po studiach od razu dostała pracę w takiej organizacji pozarządowej, która zajmuje się terenami zielonymi w mieście. I ciągle jest zakręcona projektami, które tam robią Więc z pracą zależy jak trafisz - w urzędzie może być rutynowo, ale w takich organizacjach albo biurach planowania przestrzennego będzie się działo. Powodzenia!
gucio14
Posty: 2
Rejestracja: 4 maja 2010, o 07:20

Re: Jak wygląda praca po ochronie środowiska?

Post autor: gucio14 »

Dzięki Ma ktoś jeszcze jakieś inne doświadczenia?
ona_1989
Posty: 7
Rejestracja: 27 cze 2010, o 17:22

Re: Jak wygląda praca po ochronie środowiska?

Post autor: ona_1989 »

Mogę się przydać jeśli chodzi o kierunek ochrony środowiska na studiach: aktualnie jestem po II roku na UWM. Kierunek nie bym moim wymarzonym ale teraz moge z pewnoscia powiedziec ze sie nim interesuje. na poczatku bylo trudno ze wzgledu na przedmioty, duzo laboratoryjnych. 2 semestry chemii i matematyki, meteorologia i klimatologia, hydrologia, biologia, informatyka, botanika, w nastepnym semestrze geologia i geomorfologia, grafika inzynierska, mikrobiologia ogolna, gospodarowanie wodą, zoologia, na nastepnym biochemia, fizyka, mikrobiologia srodowiskowa, statystyka, chemia gleby, potem inzynieria sanitarna, rosliny uprawne w krajobrazie, przemyslowe i komunalne zanieczyszzczenia srodowiska, technologie ochrony atmosfery, gleboznawstwo, monitoring srodowiska, ekologia, ochrona przyrody.
Ogólnie duzo jest chemii, a w przyszlosci bedzie duzo tez prawa.
bikerka18
Posty: 1
Rejestracja: 16 wrz 2010, o 18:52

Re: Jak wygląda praca po ochronie środowiska?

Post autor: bikerka18 »

Jestem na drugim roku OŚ na Politechnice Wrocławskiej. Studiowanie tego kierunku na uczelni technicznej znacznie różni się od tego co robią ludzie na Uniwersytetach.no ale w końcu mamy być inżynierami D Przedmioty kierunkowe są interesujące, np.: mikrobiologia, chemia wody i powietrza, hydrologia i ochrona wódnatomiast jeśli masz zamiar studiować OŚ na uczelni technicznej to nie uwolnisz się od koszmarków takich jak analiza matematyczna Ja osobiście mam nadzieję, że znajdę pracę gdzieś daleko od miejskiego zgiełku, gdzieś w Parku Narodowym, gdzie będę mogła sobie spokojnie liczyć sowy i chronić przyrodę
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości