praca badawcza na olimpiade biologiczną

Forum dla uczniów przygotowujących się do olimpiady biologicznej. Zadania, testy, przykładowe prace badawcze. Wymiana informacji i wiedzy biologicznej.
sundarii

praca badawcza na olimpiade biologicznĄ

Post autor: sundarii »

czy ktos z was ma pomysl na jakąś prace badawczą lub doswiadczenie ktore moglabym wykonać na pierwszy etap olimpiady biologicznej. nie moŻe ono jedynie dotyczyć kręgowcow i rzeczy zwiazanych z medycyną i czlowiekiem. bardzo proszę was o pomoc i z gory dziekuje
Mi¶

bentos

Post autor: Mi¶ »

BoŻe badanie czystości wód na podstawie bentosu

Przez miesiąc, dwa badasz jakie organizmy występują w danej rzecze w wybranych odcinkach np przed miejscowiści i za nią. W ten sposób wiesz, czy zanieczyszczenia pochodzące z tej miejscowości mają wpływ na populację wybranych organizmów.

Są teŻ odpowiednie skale na podstawie któych moŻna ocenić stan czystości rzeki.
mistrzu
Posty: 1
Rejestracja: 9 mar 2005, o 00:00

Mój pomysł

Post autor: mistrzu »

Ostatnio tyle się mówi o wierzbach, które mają być alternatywną energią.
Jeżeli mieszkasz w domu z ogródkiem lub masz działkę to dobrym pomysłem byłoby zbadanie wpływu różnych warunków na przyrost biomasy u tych wierzb. Oczywiście takie zadanie nie jest łatwe, potrzeba do niego zasadzić określoną liczbę siewek, w identycznych donicach, o takim samym składzie gleby, itd. Następnie co pewien czas np. tydzień trzeba mierzyć te siewki.
Jeśli byłbyś zainteresowany to spytaj się swojego nauczyciela od biologii, bo ja się zbytnio na procedurach nie znam.

Pozdrawiam
owca

prosba o pomoc odnosnie tematu na prace badawcza z biologii

Post autor: owca »

hejka! przeczytalam ogloszenie sundarii i niej/niego, bo moze wpadl/a na ciekawe tematy i moze ma ich przypadkiem za duzo bylam bym naprawde wdzieczna za jakis pomysl ! pomocne odpowiedzi prosze przesylac na owca_[at].pl
Mi¶

olimpiada biologiczna

Post autor: Mi¶ »

Kilka ksiązek (znalazłem w Internecie):

OLIMPIADA BIOLOGICZNA
1.Cymborowski B. (1978) Prace badawcze Olimpiady Biologicznej. Olimpiady Biologiczne (Red. Henryk Sandner). Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne. Str.195-206.

2.Cymborowski B. (1984) Biologia jako podstawa studiów medycznych. 10 lat Olimpiady Biologicznej (Red. Henryk Sandner). Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne. Str. 111-116.

3.Cymborowski B. (1996a) Plakat jako nowa forma przedstawiania prac badawczych Olimpiady Biologicznej. Biologia w Szkole, 5: 254-257.

4.Cymborowski B. (1996b) Plakat jako nowa forma przedstawiania prac badawczych olimpiady biologicznej. Wszechświat 97: 238-240.
Zetka

olimpiada biologiczna

Post autor: Zetka »

A jakie najczęściej tematy wygrywają (mają najwięsze szanse)? Czy tematy biologiczne, powiązane z informatyką mają jakieś szanse?
KG

olimpiada biologiczna

Post autor: KG »

Fajna byla podobno ksiąŻkacos typu sposoby prezentacji pracy badawczej z zakresu biologii.Ona by byla bardzo pomocna.Jeśli chodzi o prace,które wygrywają to trudno jest chyba określić.Na pewno nie wygra praca,która jest powtórzeniem typowo podręcznikowych rzeczy typu wpływ zanieczyszczen powietrza tlenkami siarki na obecność porostów,bo to by byla przesada lekka.Ja tez sie zastanawiam nad tematem pracy,ale ciezko jest.Pewno cos z zakresu ekologii bedzie trzeba wymyślić.pozdro. gg:1014072
Pati

Re: praca badawcza na olimpiade biologicznĄ

Post autor: Pati »

Ja równiez zastanawiam sie nad tematem pracy, aby miec jakiekolwiek szanse nalezy napisac orginalna prace. Wiem ze w któryms roku wyrózniono np. osobe która badała to co wypluwa sowa lub organizmy jedzace jakies tam roslinki.
Mi¶

olimpiada biologiczna

Post autor: Mi¶ »

A moŻe jakieś badania związane z rozmieszczeniem organizmów, ich populacją? Ale jakich organizmów to nie wiem, moŻe roślin albo jakiś bezkręgowców.
krol

Re: praca badawcza na olimpiade biologicznĄ

Post autor: krol »

nie to co sowa wypluła, tylko jak juz to to, co sowa wysrała
krol

Re: praca badawcza na olimpiade biologicznĄ

Post autor: krol »

aha i czytaj uwaŻnie regulamin pracy badawczej ! tam nie pisze Że nie moŻna przeprowadzać pracy z kręgowcami , tylko Że nie naleŻy nad nimi przeprowadzać Żadnych doświadczeń i eksperymentów a i w takim razie po co szedłoś na biol-chem skoro nie umiesz wymyslić tematu widocznie sie nie nadajesz na ten profil
jogurtowocowy@o2.pl

Re: olimpiada biologiczna

Post autor: jogurtowocowy@o2.pl »

Zetka pisze:A jakie najczęściej tematy wygrywają (mają najwięsze szanse)? Czy tematy biologiczne, powiązane z informatyką mają jakieś szanse?
Aneczka

najgorzej z tematem Olimpiada biologiczna

Post autor: Aneczka »

jejku!mam taką ochotę brać udział w tej olompiadzie biologicznej ale nie mam Żadnego pomysłu na tematdodatkowo nie mogę liczyć na wsparcie nauczyciela! jeŻeli macie jakiś pomysłabo chcecie podzielić się info na temat olimpiady i popisać ze mną zapraszam do piasnia mailów: [at].onet.pl
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości