Pierwszy pies porady

krzysiekKrot
Posty: 2
Rejestracja: 25 sie 2010, o 07:57

Pierwszy pies porady

Post autor: krzysiekKrot »

Witam wszystkich.
Jestem zupelnym laikiem jesli chodzi o psy, nigdy w domu rodzinnym nie mielismy zadnego-tylko koty. Moja zona rowniez nigdy nie miala psa u siebie w domu. Teraz zamieszkalismy razem, o potomka na razie nie bedziemy sie starac. Zeby umilic sobie czas i zapewnic milosc za to jakiejs istotce zdecydowalismy sie na psa.Tylko ze wlasnie-ja mam swoja firme i wychodze z domu tak na ok.4-5h, czasem mniej, a mojej zony nie ma bite 8h plus dojazdy to 9h. Ona bardzo chce psa, ja tez-dlaczego nie? Ale no wlasnie. mam pytanie-jaka rasa dla nas najlepsza-na poczatek z takimi warunkami jakie mamy(mieszkanie w bloku, 2 pokoje). Moja zona znalazla wczoraj to ogloszenie
i wrecz upiera sie,ze to jest psiak dla nas, ze bedzie mily, kochany, nie urosnie za duzy i jest po prostu ekhm cytuje slodki".
Ale ja chcialbym zasiegnac porady u kogos, kto moze ma cocker spanielaalbo moze wie o jakiejs innej rasie, rownie przyjemnie wygladajacej, do ktorej przekonalbym zone?
dziekuje i pozdrawiam
Samii
Posty: 9
Rejestracja: 27 lip 2010, o 12:41

Re: pomoc-pierwszy pies

Post autor: Samii »

Na pierwszego psa polecałabym pieska rasy cavalier king charles spaniel. Gdybyscie jednak zdecydowali się na dziecko to też idealny pies. Jedynie co trzeba uważac zeby dziecko nie zrobilo mu krzywdy, bo on pozwoli sobie na wszystko. Jeśli podoba się Wam cocker spaniel to cavalier z pewnością Was urzeknie, moim zdaniem to najlepsza z małych ras psów. Nie bede tutaj opisywała jego cech charakteru bo wszystko mozecie znalezc.
Jedynym problemem jest to że on nie znosi samotności, ale to jak większośc psów a już tymbardziej ras małych które w większości zostały stworzone do towarzystwa.
Awatar użytkownika
Aszyn
Posty: 317
Rejestracja: 20 lis 2009, o 18:30

Re: pomoc-pierwszy pies

Post autor: Aszyn »

To zawsze zależy od charakteru pieska. Nie ma psów, które lubią siedzieć same w 2ch pokojach w bloku, ale są takie, które to lepiej znoszą.
Na podstawie moich doświadczeń, cocker spaniel do takich nie należy. U mnie w mieskzaniu, gdy nie było nas 7-8h rodzice w pracy, ja w szkole, potrafił pogryźć nogi od mebli, obcasy w butach, a wiklinowy kosz zamienił w taką sieczkę, że przez miesiąc te źbła, które powtykał w dywan wbijały mi się w stopy. Do tego, gdy po tym czasie wypuściło się go na dwór, to spokojnie można było sobie 30-45 minut liczyć, że pies słuchać się nie będzie. Biegał wtedy po wszystkich osiedlowych krzakach, kopał, tarzał się, a jak wracał to był tak umorusany, że jeszcze trzeba go było myć. Spaniele z natury są psami myśliwskimi, tak więc potrzebują biegania i nie cierpią zostawać w 4ch kątach.

Takie są oto moje doświadczenia z tą rasą.

PS. Znajomy też ma spaniela, ale jest ich 5tka w domu i piesek nie zostaje na dłużej niż 1-2h sam. Zresztą w więcej osób zawsze jest ktoś kto z nim wyjdzie i nie będzie mu to przeszkadzać. W dwójkę gorzej ze spacerami, szczególnie dlatego, że z psem trzeba wyjść rano, przed pracą (lekcjami) - to dopiero wyzwanie .
krzysiekKrot
Posty: 2
Rejestracja: 25 sie 2010, o 07:57

Re: pomoc-pierwszy pies

Post autor: krzysiekKrot »

Jednak kobiety maja to cos , co sprawia ze rzadza mezczyznami. No i mamy podjeta decyzje

Moja zona nic tylko sledzila te ogloszenia w internecie no i mamy. zwyciezce. Mam nadzieje,ze wspolpraca bedzie nam szla doskonale. Slyszalem,ze to bardzo przyjazne psy, wiec jestem nastawiony pozytywnie! Pozdrawiam
Awatar użytkownika
talagia
Posty: 685
Rejestracja: 29 cze 2009, o 12:07

Re: pomoc-pierwszy pies

Post autor: talagia »

gratuluje wyboru dobrej hodowli
atessa24
Posty: 1
Rejestracja: 10 sty 2011, o 18:16

Re: pomoc-pierwszy pies

Post autor: atessa24 »

hmmm jaki szczeniak byłby najlepszy tego dokładnie nie wiem, ale ostatnio oglądałam bardzo interesujący dokument o doborze szczeniaka do właściciela. Ważna jest nie tylko konkretna rasa, ale także indywidualne charakter małego pieska, który można rozpoznac po zachowaniu malca i wybrac odpowiedniego z miotu.
roy7
Posty: 5
Rejestracja: 29 sty 2011, o 19:53

Re: pomoc-pierwszy pies

Post autor: roy7 »

Jako pierwszego psa polecam labradora, spokojne, bardzo mądre, szybko się uczą, suczki są mniejsze i drobniejsze od psów
Awatar użytkownika
talagia
Posty: 685
Rejestracja: 29 cze 2009, o 12:07

Re: pomoc-pierwszy pies

Post autor: talagia »

Spokojny labrador? Piękny oksymoron
Warto pamiętać, że jest to pies myśliwski i do tego został stworzony. Można go wychować na wspaniałego psa rodzinnego, ale pamietajac o jego potrzebach ruchu, pracy i pasji. Taki pies ma baardzo duzą skłonność do tycia, wymaga odpowiedniej diety, energii i treningu umysłowego i fizycznego zeby zachowac zdrowie do poznego wieku
AnnaWP
Posty: 3453
Rejestracja: 24 wrz 2010, o 12:58

Re: pomoc-pierwszy pies

Post autor: AnnaWP »

Spokojny labrador. jakoś nie miałam przyjemności. Golden chyba jest spokojniejszy. Labradory to bardzo miłe i przyjazne psy, ale często tryskają energią, którą trzeba im pomóc skanalizować.

Z mojego podwórka - podhalanka sprawdza się doskonale, pies lubi sobie pospać, z łatwością przystosowała się do cyklu pracy domowników, spacery kiedyś były bardziej aktywne, teraz raczej sobie lubi pochodzić niż biegać, ale niekiedy da się ją zachęcić do aktywności. Jednak mentalność tych psów wymaga specyficznego podejścia.
kundel
Posty: 1
Rejestracja: 18 sty 2011, o 10:26

Re: pomoc-pierwszy pies

Post autor: kundel »

Pies to bardzo duży obowiązek jest jak dziecko, potrzebuje opieki i zainteresowania ciągłego i nie wspominając o zabwach oraz spacerach
Paula Dzikowicz
Posty: 3
Rejestracja: 26 maja 2019, o 10:48

Re: Pierwszy pies porady

Post autor: Paula Dzikowicz »

Najważniejsze zasady wprowadzone już od dnia pojawienia się szczeniaka oraz konsekwentne wychowanie.
Tak by pies wiedział co mu wolno co nie miał dużo od nas ale też ograniczenia.
Bez ograniczeń pies sam sobie znajdzie co jest dla niego korzystne i tutaj już może być problem.
By uniknąć problemów trzeba psu wskazać drogę i budować dobrą relację z psem znać jego mowę ciała i szanować też jego przestrzeń na legowisku kiedy odpoczywa.

Pracować z psem umysłowo i fizycznie i spełniać jego potrzeby rasowe i gatunkowe wtedy unikniemy problemów :)

Wspierać również w sytuacjach stresowych i uczyć:) PIes uczy się 24/h też o tym pamiętajmy.

Zapraszam do swoich artykułów które pomogą w szkoleniu, budowaniu relacji, czy wyborze poprawnych metod szkoleniowych.
Lex13
Posty: 2
Rejestracja: 23 gru 2019, o 10:58

Re: Pierwszy pies porady

Post autor: Lex13 »

Hej,
najważniejsze są początki. Najlepiej wziąć psa, kiedy ma się więcej czasu dla niego (np. święta/urlop). Poczytaj sobie jak najwięcej o wychowywaniu psa i starajcie się być bardzo konsekwentni. Jeśli zaś chodzi o energiczne psy, to rzeczywiście trzeba poświęcić im trochę czasu (muszą zmęczyć się fizycznie i psychnicznie podczas nauki).
JohnnyP
Posty: 1
Rejestracja: 4 mar 2022, o 08:29

Re: Pierwszy pies porady

Post autor: JohnnyP »

Ja polecam wykupienie ubezpieczenia zwrotu kosztów leczenia psa. Pies, szczególnie szczeniak, potrafi na spacerze coś zjeść, lub ulec wypadkowi. W takich przypadkach przyda się ubezpieczenie, żeby nie płacić wysokich kosztów leczenia. Sam mam i korzystam z ubezpieczenia od [mod].
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość