mega dylemat

Wykaz uczelni medycznych o kierunku farmaceutycznym. Opinie i porady dotyczące punktacji i rekrutacji na farmację w poszczególnych uczelniach.
blackmail
Posty: 123
Rejestracja: 13 gru 2008, o 16:49

mega dylemat

Post autor: blackmail »

Witajcie Mam naprawdę mega rozterkę i proszę Was o rady. Najpierw może zarysuję nieco swoją obecną sytuację.

Teraz jestem po 1 roku na biotechnologii. Kierunek ten nie był moim celem, gdyż bardzo zależało mi na studiowaniu farmacji. Niestety nie podeszłam do poprawy matury w tym roku i planuję poprawiać chemię w 2011. Lecz tu pojawia się masa wątpliwości. Bo jeśli nawet dostałabym się na tę farmacje za rok, to trudno będzie zaprzepaścić 2 lata na biotechu. Po prostu zastanawiam się, czy ten kierunek jest wart takiego poświęcenia. Dodam też, że farmacja nie jest jakąś moją pasją. Zwyczajnie wiem, jaka jest sytuacja absolwentów biotechnologii u nas w kraju( nie chcę wyjeżdżać ) odnośnie zdobycia godnie płatnej pracy w zawodzie. Dlatego tak zalezy mi na farmacji, bo powaznie podchodzę do swojej przyszłości.
Z drugiej strony trochę obawiam się samej matury, nie wiem czy po dwóch latach będę potrafiła wkręcić się w ten rytm i czy warto jest poświęcić ten czas na naukę do niej. Zastanawiam się, czy uda mi się pogodzić z tym studia. Drugi rok = więcej nauki.

Będę wdzięczna za wszelkie wskazówki. Może ktos był w podobnej sytuacji i mu się udało?
Jestem zwyczajnie w dużej kropce
plazmid
Posty: 243
Rejestracja: 13 maja 2010, o 14:45

Re: mega dylemat

Post autor: plazmid »

jasne ,że warto co to jest 2 lata w prównaniu do całego życia. Po biotechu ciężko znaleźć prace ,a po farmacji ją masz i to dobrze płatną .A nauka?. tak jest tego warta . Zawsze możesz liczyć ,że Ci przpiszą jakieś przedmioty
Awatar użytkownika
Wanilia90
Posty: 231
Rejestracja: 14 maja 2010, o 16:49

Re: mega dylemat

Post autor: Wanilia90 »

Pewnie,że próbuj!Ja w tym roku idę na farmację,ale też nie jest to moje marzenie.Już po raz drugi nie dostałam się na medycynę,ale wcale mnie to nie znięchęciło do dalszych prób.Oczywiście,nie mam gwarancji,że mi się uda za rok.Ciężko będzie pogodzić naukę na studiach z tą do matury.Ale jeżeli bardzo komuś zależy to da radę. Zgadzam się,że po biotechnologii ciężko znaleź fajną,dobrze płatną pracę.Dlatego ja na Twoim miejscu bym się nie zastanawiała.Zrezygnujesz z paru imprez na rzecz nauki i powinno być dobrze Trzymam kciuki!
Awatar użytkownika
norbi92
Posty: 1565
Rejestracja: 7 sie 2010, o 11:47

Re: mega dylemat

Post autor: norbi92 »

ja bym na twoim miejscu pomyślał jeszcze o studium farmaceutycznym - wiadomo, że w życiu różnie bywa (ale żeby nie było, że ci źle życzę ) a po tego typu technikum raczej problemu ze znalezieniem pracy nie powinno być - lepiej być pracującym technikiem niż bezrobotnym magistrem kierunku o przecudownej nazwie
blackmail
Posty: 123
Rejestracja: 13 gru 2008, o 16:49

Re: mega dylemat

Post autor: blackmail »

Dzięki za rady i wsparcie
A co do technika farmacji, niestety nie odpowiada mi takie wyjście.

Mam jeszcze jedną wątpliwość. Maturę chciałabym poprawiać w zupełnie innym, nie swoim mieście. Czy nie będzie z tym problemu? Czy mogę zgłosić się do pierwszego lepszego liceum? Wiem, że trzeba się zgłosić do 30 września z wnioskiem. Mam nadzieję, że nie muszę byc przy tym osobiście, bo nie mam jak teraz pojechać.
Eh, coś czuję że może być trochę kałamacji z tym.
Awatar użytkownika
Wanilia90
Posty: 231
Rejestracja: 14 maja 2010, o 16:49

Re: mega dylemat

Post autor: Wanilia90 »

blackmail, -niestety OKE się prawdopodobnie nie zgodzi,o ile nie jesteś osobą niepełnosprawną.Też próbowałam pisać wnioski(sama będę studiować jakieś 11 h pociągiem od domu)ale odpowiedż była negatywna./
blackmail
Posty: 123
Rejestracja: 13 gru 2008, o 16:49

Re: mega dylemat

Post autor: blackmail »

O kurde, nie wiedziałam, że az tak źle z tym no cóż, jestem zmuszona pisac u siebie. A mogą robic problemy z tym, że rok temu mimo że złożyłam wniosek o poprawianie matury, jednak nie przystąpiłam do niej? Słyszałam takie mity. Jeśli to prawda, to mogę się pocałować w d.


Dzięki Wanilia90 za tę informację, naprawdę mi pomogłaś i zaoszczędziłaś mi wiele czasu
Awatar użytkownika
Wanilia90
Posty: 231
Rejestracja: 14 maja 2010, o 16:49

Re: mega dylemat

Post autor: Wanilia90 »

Proszę bardzo Aha,złożenie deklaracji maturalnej nie jest zobowiązujące,więc nie powinnaś mieć żadnych problemów,żeby w tym roku przystąpić)
Awatar użytkownika
eNIKaTe
Posty: 411
Rejestracja: 2 lip 2010, o 15:51

Re: mega dylemat

Post autor: eNIKaTe »

deklarację nie musisz złożyć do 30 września. musisz ja złozyc przed terminem składania deklaracji ostatecznej. Informacja potwierdzona bo sama składałam w styczniu i nie miałam problemu
blackmail
Posty: 123
Rejestracja: 13 gru 2008, o 16:49

Re: mega dylemat

Post autor: blackmail »

O to super, dzięki !
plazmid
Posty: 243
Rejestracja: 13 maja 2010, o 14:45

Re: mega dylemat

Post autor: plazmid »

przynajmniej u mnie ws szkole mamy czas do 8 lutego
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości