czy chełbia modra moze pazyc?

Problemy zoologii w tym anatomii, fizjologii, morfologii, embriologii, cytologii, również zwierząt domowych
elawoj

czy cheŁbia modra moze pazyc?

Post autor: elawoj »

czy chełbia modra moze pazyc?jest parzydelkowcem ,ale nasza meduza nie parzy? chyba? prosze o pomoc w rozstrzygnieciu problemu
Awatar użytkownika
Guru
Posty: 1025
Rejestracja: 30 wrz 2000, o 01:00

Re: czy cheŁbia modra moze pazyc?

Post autor: Guru »

Z tego co mi wiadomo to wystepujaca w Baltyku chelbia modra(aurelia aurita) nie parzy, ale ja nie jestem specjalista w tej dziedzinie. zapewne odezwie sie tu ktos kompetentny.
joo

cheŁbia modra

Post autor: joo »

chełbia modra moŻe powodować oparzenia, szczególnie w gorące dni, kiedy mcno nagrzewa się woda w Bałtyku.
Asia

Re: czy cheŁbia modra moze pazyc?

Post autor: Asia »

Błagam wklejcie rysunek chełbi plisssssssss
bo jak nie do dostane buta :yahoo:
Iwus
Posty: 1126
Rejestracja: 30 wrz 2000, o 01:00

Re: czy cheŁbia modra moze pazyc?

Post autor: Iwus »

Asia wystarczy wyszukiwarka

Kod: Zaznacz cały

images.google.pl/images?hl=pl&q=Aurelia+aurita&btnG=Szukaj+obraz%C3%B3w
Ostatnio zmieniony 1 sty 1970, o 01:00 przez Iwus, łącznie zmieniany 1 raz.
sirmajkel
Posty: 1
Rejestracja: 15 sty 2007, o 09:12

Re: czy cheŁbia modra moze pazyc?

Post autor: sirmajkel »

No więc Aurelia nie parzy ludzi ponieważ jad produkowany przez jej knidia jest zbyt słaby by wyrządzić nam jakąś krzywdę. Jednak posługuje się nim do łapania pokarmu (Copepoda, Cladocera, larwy ryb, etc.). Oczywiście nikt nie wyklucza możliwości uczulenia u osób podatnych.
Rogi
Posty: 7
Rejestracja: 3 mar 2009, o 18:09

Re: czy chełbia modra moze pazyc?

Post autor: Rogi »

BLAGAM O POMOC, CHCE WYKONAC PRACE BADAWCZA NA OLIMPIADE, ZASTANAWIAM SIE CZY TAKA CHELBIA MODRA MOGLABY PRZETRWAC W AKWARIUM W DOMU W TAKICH LADNIE STWORZONYCH WARUNKACH - W AKWARIUM, Z ODPOWIEDNIM NASLONECZNIENIEM, SLONA WODA Z MORZA ITD.? POMOZCIE
keykey
Posty: 72
Rejestracja: 5 mar 2009, o 09:05

Re: czy cheŁbia modra moze pazyc?

Post autor: keykey »

W jaki sposób utrzymywałabyś odpowiednie warunki, wszystkie zmienne parametry w ryzach? Jak głębokie byłoby to akwarium?:P Hmmm nie wiem czy toetyczne choć pomysł sam w sobie bardzo interesujący:)))
chino
Posty: 13
Rejestracja: 14 paź 2007, o 16:13

Re: czy cheŁbia modra moze pazyc?

Post autor: chino »

ale przeciez ciezko bedzie stworzyc jej takie odpowiednie warunki
Rogi
Posty: 7
Rejestracja: 3 mar 2009, o 18:09

Re: czy cheŁbia modra moze pazyc?

Post autor: Rogi »

chino pisze:ale przeciez ciezko bedzie stworzyc jej takie odpowiednie warunki
Tak wlasnie wiem, ze ciezko, postaralabym sie, myslalam o takim bardzo drogim akwarium, ktore zasala wode czy jakos tak tylko nie wiem czy bym ich nie zabila po tygodniu jeszcze pomysle Dzieki za odp.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości