informacje o lasach w Polsce

Masz problem z biologią na lekcjach? Czegoś nie rozumiesz? Potrzebujesz pomocy w rozwiązaniu zadań? Napisz o tym na forum!
Marzena

informacje o lasach w Polsce

Post autor: Marzena »

potrzebuje czegoś o lasach w Polsce.HELP ME
Ostatnio zmieniony 18 kwie 2006, o 02:20 przez Marzena, łącznie zmieniany 1 raz.
danonka

Re: informacje o lasach w Polsce

Post autor: danonka »

szukam informacji na temat zastosowania GPS w produkcji leśnej - w ochronie lasów , poradzcie
bambus

lasy w polsce re: lasy w polsce

Post autor: bambus »

I tak najwięcej o lasach w Polsce jest tutaj. Porównałem obie strony. Na stronie lasypolskie.pl jest mniej artykułów. Mają za to bardziej rozbudowane forum na którym działa głównie tylko kilka osób.

Na stronach przyrodnika jest więcej artykułów o lasach. Wystarczy wpisać w googlu na stronie słowo:lasy i dostajemy 1 tysiąc wyników.
forest
Posty: 34
Rejestracja: 22 paź 2004, o 01:00

Re: informacje o lasach w Polsce

Post autor: forest »

Tzn. jakich artykułów mniej?
Zgadza się w google jest setki tysiące stron na których wspomina się o lasach
Awatar użytkownika
przyrodnik
Posty: 551
Rejestracja: 14 lip 1997, o 01:00

re: lasy w polsce

Post autor: przyrodnik »

Sam jestem ciekawy i czekam na jakieś wyjaśnienie 8O
bambus

re: lasy w polsce

Post autor: bambus »

forest pisze:Tzn. jakich artykułów mniej?
Zgadza się w google jest setki tysiące stron na których wspomina się o lasach
Forest, źle mnie zrozumiałeś. Ja wpisałem w wyszukiwarce Google na stronie głównej przyrodnik.com i lasypolskie.pl słowolasy i sprawdziłem jakie dostanę wyniki. Na tej stronie było duŻo artykułów o lasach (Lasy szansą Polski, Lasy Państwowe w oczach Polaków, Lasy szansą Polski, Lasy ze zmodyfikowanych genetycznie drzew, Greenpeace: Ratujemy lasy w Laponii!, ¦rodkową Australię pokrywały lasy jeszcze 12 tysięcy lat temu), a na str. lasypolskie.pl wyskoczyły strony mało związane z tematem (Lasy polskie - Content, Lasy polskie - Ankiety x2, strona główna, wyszukiwarka i Sztuczna inteligencja uratuje Lasy Państwowe).

Tak dla Żartów wpisałem teŻ na stronie Googlelasy w Polsce i tylko dla str. przyrodnik.com był wynik Ale to nic nie znaczy, nudzi mi się i tak sobie sprawdzałem Bo dla słowa „lasy” nie ma wyników na pierwszej stronie z linkiem do przyrodnik.com, ale jest do lasypolskie.pl

Ostatnie wiadomości na temat leśnictwa są podobne na obu stronach (to samo źródło/a). :lol: I tak zaglądam na obie strony! :lol: Ale wybieram to forum, na drugiej stronie jest dziwnie, wygląda jak prywatne forum, gdzie tylko kilka osób z sobą rozmawia (drwalnik, Czklot, Jarek – tyle osób widać w kolumnieOstatni post"). Osobiście najbardziej przeszkadza mi na takich forach logowanie. Nie wiem po co ono jest. Chyba tylko po to, Żeby zbierać nasze adresy e-mail i odsprzedawać spamerom No i na forum strony lasypolskie.pl jest pełno reklam własnych artykułów lub całych artykułów, a przecieŻ redaktorzy mogliby zamieszczać artykuły w dziale z newsami. MoŻe to nabijanie liczby postów albo redaktorzy nie mają praw autorskich do artykułów, a zamieszczając na forum mogą tłumaczyć się wolnością słowa (to moje głupie przypuszczenia, pewnie dostanę długi list z pogróŻkami od redaktorów strony lasypolskie.pl albo od foresta).

Pytanie do przyrodnika, jak to moŻliwe, Że strona istnieje od 1996 roku a w archiwum najwcześniejsze artykuły pochodzą z października 2004?
forest
Posty: 34
Rejestracja: 22 paź 2004, o 01:00

Re: lasy w polsce

Post autor: forest »

bambus pisze:Ale wybieram to forum, na drugiej stronie jest dziwnie, wygląda jak prywatne forum, gdzie tylko kilka osób z sobą rozmawia (drwalnik, Czklot, Jarek – tyle osób widać w kolumnieOstatni post"). Osobiście najbardziej przeszkadza mi na takich forach logowanie. Nie wiem po co ono jest. Chyba tylko po to, żeby zbierać nasze adresy e-mail i odsprzedawać spamerom No i na forum strony lasypolskie.pl jest pełno reklam własnych artykułów lub całych artykułów, a przecież redaktorzy mogliby zamieszczać artykuły w dziale z newsami.
Spoko, ale kilka slow wyjaśnień specjalnie dla Ciebie:
- na forum można podyskutować na temat newsów,
- chcesz by na lasachpolskich było ciekawiej? zarejestruj się i udzielaj się w wypowiedziach, proste rozwiązanie, adresy e-mail są przechowywane w bazie i na tym ich rola się kończy (anonimowość jest zachowana na forum a jednak dzięki temu nie ma pewnych nadużyć)
- owszem, korzystamy często z informacji zawartych na innych stronach, podając ZAWSZE źródło tych informacji.
.
Awatar użytkownika
przyrodnik
Posty: 551
Rejestracja: 14 lip 1997, o 01:00

Re: lasy w polsce

Post autor: przyrodnik »

Zgadzam sie z Forestem (redaktorem wspomnianej strony). Sam wolałbym, żeby każdy się rejestrował na forum i logował na stronie, ale nikogo nie zmuszam do tego (jeszcze). Jak będę miał dużo niegrzecznych forumowiczów to wprowadzę obowiązek logowania. Więc sprawujcie się dobrze :lol:

Nie oskarżałbym Foresta o handel danymi osobowymi :lol: Końcowa część Twojej długiej wypowiedzi to jakaś fantastyka (nabijanie postów, handel danymi) :lol: A pierwsza część, hmmmm - po co sprawdzać takie rzeczy? :lol: Znam kilka innych przyrodniczych stron i też można im sprawdzić ilość stron zawierających jakieś tam słowa kluczowe, ale po co. :lol:

Dziękuję za reklamę mojej strony, ale więcej szacunku dla innych redakcji i stron.
bambus

Re: lasy w polsce

Post autor: bambus »

- na forum moŻna podyskutować na temat newsów,
- niby tak, ale po to na innych stronach są pod artykułami komentarze
adresy e-mail są przechowywane w bazie i na tym ich rola się kończy
to jak ich rola sprowadz się do przechowywania e bazie, to po co je zbierać? A jak się ktoś włamie do takiej bazy?
(anonimowość jest zachowana na forum a jednak dzięki temu nie ma pewnych naduŻyć)
Wielki brat pilnuje forumowiczów?
Jak będę miał duŻo niegrzecznych forumowiczów to wprowadzę obowiązek logowania. Więc sprawujcie się dobrze

Końcowa część Twojej długiej wypowiedzi to jakaś fantastyka
Fantastykę czytam, nie piszę! :lol:
A pierwsza część, hmmmm - po co sprawdzać takie rzeczy?
Z nudów, ciekawości, dla jaj i w ogóle. dla przyjemności
Pytanie do przyrodnika, jak to moŻliwe, Że strona istnieje od 1996 roku a w archiwum najwcześniejsze artykuły pochodzą z października 2004?
Dostanę odpowiedź?
Awatar użytkownika
przyrodnik
Posty: 551
Rejestracja: 14 lip 1997, o 01:00

Re: lasy w polsce

Post autor: przyrodnik »

ręce opadają


Serwis powstał w 1996 roku, pierwszy adres założył mi na onecie kolega. Nie miałem wtedy stałego dostęu do internetu. Strona od samego początku wyglądała podobnie. Ale była tworzona ręcznie w htmlu. Jakieś pół roku temu przeszliśmy na automatyczny system obsługi portalu. Od tego momentu działa archiwum, dlatego widzisz artykuły od października 2004 a nie od 1996 roku.

OK? Jeszcze jakiś problem?
bambus

Re: lasy w polsce

Post autor: bambus »

OK? Jeszcze jakiś problem?
NIE!
WeraPH

??

Post autor: WeraPH »

ludzie i po co wam to było osoba ktora chciała pomocy dostała tylko jakąś kłótnię. czy tak ma wygladac kolezeństwo? nie sądzea trzeba byc grzecznym
Awatar użytkownika
przyrodnik
Posty: 551
Rejestracja: 14 lip 1997, o 01:00

Re: lasy w polsce

Post autor: przyrodnik »

Zamykam temat oo:
Zablokowany
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości