Lekarsko-dentystyczny w Poznaniu

Jak dostać się na stomatologię, które uczelnie są najlepsze, ile muszę mieć punktów, jakie są zasady rekrutacji na studia medyczne. Wszystko co dotyczy stomatologii na studiach i w pracy zawodowej.
oldzinia
Posty: 14
Rejestracja: 24 sie 2009, o 21:47

Re: Lekarsko-dentystyczny w Poznaniu

Post autor: oldzinia »

Orientuje się ktoś może czy są jakieś specjalne wymagania dotyczące fartuchów, w które powinniśmy się wyposażyć? Głównie chodzi mi o długość i materiał tych potrzebnych na ćwiczenia z chemii ogólnej.
Bo pojęcia nie mam w jaki się zaopatrzyć, a chciałabym załatwić to już teraz ).
Awatar użytkownika
Molcia
Posty: 560
Rejestracja: 26 sty 2008, o 21:38

Re: Lekarsko-dentystyczny w Poznaniu

Post autor: Molcia »

Na chemię to pewnie z długim rękawem taki najzwyklejszy, bo nie raz coś się na niego wyleje. Czyli nic specjalnie ekstra.
oldzinia
Posty: 14
Rejestracja: 24 sie 2009, o 21:47

Re: Lekarsko-dentystyczny w Poznaniu

Post autor: oldzinia »

Czyli nie ma jakiś wymagań dotyczących materiałów, z których mają być wykonane? Słyszałam, że kiedyś na chemię trzeba było mieć fartuch z płótna lnianego, stąd moje pytanie .
Awatar użytkownika
Gryllerin
Posty: 118
Rejestracja: 3 lip 2010, o 16:08

Re: Lekarsko-dentystyczny w Poznaniu

Post autor: Gryllerin »

oldzinia pisze:Czyli nie ma jakiś wymagań dotyczących materiałów, z których mają być wykonane? Słyszałam, że kiedyś na chemię trzeba było mieć fartuch z płótna lnianego, stąd moje pytanie .
O.o Nic mi o tym nie wiadomo. Kupiłam sobie takie jakie były. Anyway sklep z fartuchami masz w Instytucie Stom w Pzn. i tam możesz je kupić (skoro są tam sprzedawane to muszą spełniać wymagania UMP). Są bawełniane z domieszką tworzywa sztucznego. Cena fartucha zależy od jego jakości. Ceny wahają się od 60 do 100 zł. Drugi sklep z fartuchami jest na Solnej, ceny podobne ale mają większy wybór krojów i rozmiarów.
oldzinia
Posty: 14
Rejestracja: 24 sie 2009, o 21:47

Re: Lekarsko-dentystyczny w Poznaniu

Post autor: oldzinia »

Dzięki za info! Wprawdzie miałam kupić je w swoim mieście, ale sklep na Solnej kusi. Chyba się wstrzymam ].
Awatar użytkownika
Molcia
Posty: 560
Rejestracja: 26 sty 2008, o 21:38

Re: Lekarsko-dentystyczny w Poznaniu

Post autor: Molcia »

No to ja taki ze zwykłego płótna mam. jak się wypierze i wysuszy to się robi sztywny Swoją drogą muszę sobie jeszcze zakupić co najmniej jeszcze jeden.
Awatar użytkownika
Kuniaa
Posty: 49
Rejestracja: 19 maja 2010, o 13:58

Re: Lekarsko-dentystyczny w Poznaniu

Post autor: Kuniaa »

Dobra to teraz mam takie niedyskretne pytanie czy my na anatomii musimy mieć strikte anatomiczny fartuch czy może być laboratoryjny, bo wiem że np w kato tego przestrzegają a np w krk już nie a y poz jak jest Bo w karcie przedmiotu napisane jest, uwaga cytat w prosektorium obowiązuje biały płaszcz płócienny
Awatar użytkownika
Gryllerin
Posty: 118
Rejestracja: 3 lip 2010, o 16:08

Re: Lekarsko-dentystyczny w Poznaniu

Post autor: Gryllerin »

Kuniaa pisze:Dobra to teraz mam takie niedyskretne pytanie czy my na anatomii musimy mieć strikte anatomiczny fartuch czy może być laboratoryjny, bo wiem że np w kato tego przestrzegają a np w krk już nie a y poz jak jest Bo w karcie przedmiotu napisane jest, uwaga cytat w prosektorium obowiązuje biały płaszcz płócienny

Ojej nie wiedziałam że jest taki podział. Kup po prostu biały długi płócienny fartuch z długim rękawem który będzie się w miarę dobrze prasował ^^

_

o o o już znalazłam w google i wydaje mi się że fartuch anatomiczny jest zły Po pierwsze jak to cholerstwo zapiąć sobie samemu. Po drugie w sklepie z fartuchami studenckimi UMP się czegoś takiego nawet nie prowadzi. Po trzecie w informatorze miałaś zdjęcie fartucha obowiązującego na zajęcia w prosektorium i był zapinany z przodu na napy. Podsumowując: fartuch anatomiczny nie, a fartuchom medycznym mówimy tak!

dziękuję, dobranoc.
Awatar użytkownika
Gryllerin
Posty: 118
Rejestracja: 3 lip 2010, o 16:08

Re: Lekarsko-dentystyczny w Poznaniu

Post autor: Gryllerin »

Właśnie sobie przypomniałam że w zeszłym roku pewna os miała fartuch anatomiczny i też nikt nie robił problemów. Więc wygląda na to że obojętnie. ^^

Sry za zamieszanie
ola_ara
Posty: 5
Rejestracja: 12 wrz 2010, o 14:46

Re: Lekarsko-dentystyczny w Poznaniu

Post autor: ola_ara »

Fartuch może być obojętnie jaki byle biały jak macie jeszcze jakieś pytania to dawajcie ja spróbuję pomóc
Justine_1991
Posty: 194
Rejestracja: 7 lip 2010, o 14:16

Re: Lekarsko-dentystyczny w Poznaniu

Post autor: Justine_1991 »

DOSTALAM SIĘ NA LEK-DENT DO POZNANIA! DZWONILI DZISIAJ
miniu
Posty: 416
Rejestracja: 8 maja 2010, o 18:44

Re: Lekarsko-dentystyczny w Poznaniu

Post autor: miniu »

a nie mówiłam? no to teraz możesz już pędzić do sklepu! wiesz po co
Awatar użytkownika
Molcia
Posty: 560
Rejestracja: 26 sty 2008, o 21:38

Re: Lekarsko-dentystyczny w Poznaniu

Post autor: Molcia »

Brawo Justine! Trzymałam kciuki! Były ciężkie chwile, a jednak udało się!

A wiem jak taki telefon nagle zmienia nastroje
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości