Olimpiada bioogiczna 13.01.2007

Wszystko o olimpiadzie biologicznej i olimpiadzie wiedzy ekologicznej oraz konkursach przyrodniczych dla uczniów, studentów i miłośników przyrody.
crazymac
Posty: 39
Rejestracja: 2 paź 2006, o 16:56

Re: Olimpiada bioogiczna 13.01.2007

Post autor: crazymac »

Heh no to ja się pochwalę, że i z naszej ekipy przeszła jedna osoba. wynikiem 76 pkt (bodajżę) i II lokatą w województwie. (heh ale można się było tego spodziewać, bo miał największe z nas szanse. nie ukrywam III-cio klasista (i to mega móżg p) ha, ale za prace miał przynajmniej o 9 pkt mniej odemnie lol2)
nie lękajcie się lol2 taak to było bosSskie
dziś jak zapytaliśmy się naszej soreczki o te psztycośtam to stwierdziła, że to pewnie wymyślili tak aby zdenerwować, wyprowadzić z równowagi itp. mało wytrzymałe psychicznie osoby(rozwaliła nas tym textem, ale to cała nasza sorka )
pzdr
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: Olimpiada bioogiczna 13.01.2007

Post autor: Medycyna Lwów »

Mi w zeszłym roku zabrakło 2 pkt zeby przejśc do centalnego, w tym roku byłem drugi w okręgu i miałęm 87 pkt więc sie ciesze bardzo -D. Wg test tegoroczny był łatwiejszy niz w zeszłym roku, prawie nie było pytań pozaprogramowych (no moze z wyjatkiem ciałek degradacyjnych) - ogole troche za mało człowieka a za dużo botaniki.
zibizz1
Posty: 3
Rejestracja: 12 sty 2007, o 19:09

Re: Olimpiada bioogiczna 13.01.2007

Post autor: zibizz1 »

no i po olimpiadzie
Chociaż widziałem tylko jeden test przed olimpiadą to ten,który był w tym roku wydał sie łatwy(jak na olimpiade ) co prawda jestem w 2 klasie więc mi sporo brakło(byłem w połowie gdzieś)
Psztymocle są to takie ubzudrane zwierzątka, które nie istnieją. Z testu można poczytać jak wyglądają i je sobie narysować tam są 3 cechy podane powodznia
Asia:)
Posty: 96
Rejestracja: 26 wrz 2006, o 18:07

Re: Olimpiada bioogiczna 13.01.2007

Post autor: Asia:) »

hmm no to jak się chwalić to się chwalić
ja nie brałam udziału w olimpiadzie. za to moja szkoła niezły tam popis dała
na olimpiadę pojechało 7 osób, z czego 4 przeszły do części ustnej (w tym 3 z mojej klasy, jedna rocznik niżej ). W dodatku jedna z nich była najlepsza w województwie
no, na chwilę obecną koniec chwalenia - zobaczymy co będzie dalej ale wierzę w nich
Irulan
Posty: 2
Rejestracja: 14 sty 2007, o 23:54

Re: Olimpiada bioogiczna 13.01.2007

Post autor: Irulan »

Psztymocle były rzeczywiscie wymyślone, bo nawet w tej bajce były Psztymucle, więc ktos miał dowcip i sobie zaczerpnął

Do Crazymaca:
A ten chłopak od nas to miał 10 miejsce, a przyjmowali 8 osób. Ale za to kolezanki praca jedzie na centralne.

I pytanie z rakiem pierzastopalczastym ( chyba tak) co sie niby ma czepiać nóg owadów Odpowiedzią był zaleszczotek

I do tego przeszlismy szybki kurs wypełniania testów To OK ^^
anika3334
Posty: 86
Rejestracja: 7 maja 2006, o 21:25

Re: Olimpiada bioogiczna 13.01.2007

Post autor: anika3334 »

Gdzie można znaleźć klucz z odpowiedziamy z XXII olimpiady

Prosze pomoc.
Jakusz
Posty: 2313
Rejestracja: 8 sty 2007, o 22:03

Re: Olimpiada bioogiczna 13.01.2007

Post autor: Jakusz »

Odpowiedzi nie będą nigdzie publikowane, gdyż pytania z test na Olimpiadę Biologiczną chronione są prawami autorskimi. Nie można także kopiować i wykorzystywać tych pytań
EdyŚka*

Re: Olimpiada bioogiczna 13.01.2007

Post autor: EdyŚka* »

Irulan pisze:Psztymocle były rzeczywiscie wymyślone, bo nawet w tej bajce były Psztymucle, więc ktos miał dowcip i sobie zaczerpnął
Heh a ja się tak głowiłam, co to takiego - w sumie to oni moga tak zrobić i coś sobie wymyślić? Zatem jaka była odpowiedź poprawna?

Jakbym tak namiętnie nie poprawiała przez ostatnie pół godziny mojego testu to zamiast 48 miałabym 59 Ale jak na drugą klasę to i tak dobrze

U nas przeszła do obrony pracy jedna osoba ze szkoły, ale taka ją męczyli absurarnymi wręcz pytaniami. no i wymęczyli. bo nie obroniła ale i tak była dzielna!
beba
Posty: 401
Rejestracja: 29 gru 2006, o 19:51

Re: Olimpiada bioogiczna 13.01.2007

Post autor: beba »

crazymac
Psztymocle nie istnieją. W krzyzówkach chodzi o to, by znać zasady. Nie jest istotne, czy krzyżujemy króliki, muszki czy psztymocle. A w przypadku wymyslonych stworzonek nikt nie docieka, czy tak jest czy nie. I zadanie ciekawsze.
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: Olimpiada bioogiczna 13.01.2007

Post autor: Medycyna Lwów »

zadania z psztymoclami bardzo przyjemne, na pewno lepsze niz na krzyzówki na mendlowskim grochu luub morganowskich Drosophila sp. . Swoja droga kto z forumowiczów przeszedł dalej w tegorocznej OB
pan_ciastko
Posty: 159
Rejestracja: 29 paź 2006, o 12:19

Re: Olimpiada bioogiczna 13.01.2007

Post autor: pan_ciastko »

Bardzo chciałam brać udział w olimpiadzie, ale. praca badawcza była dla mnie problemem nie miałam żadnego oryginalnego pomysłu który powaliłby sędziów na kolana to nawet nie startowałam szkoda, że olimpiada nie zaczyna sie testem
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: Olimpiada bioogiczna 13.01.2007

Post autor: Medycyna Lwów »

no tak praca badwcza jest chyba najtrudniejszym elementem, ale faktem ejst ze na tym poziomie to trezba umieć coś takiego zrobić. A naucyzciel nei mógł Ci pomoc z wyborem tematu?
pan_ciastko
Posty: 159
Rejestracja: 29 paź 2006, o 12:19

Re: Olimpiada bioogiczna 13.01.2007

Post autor: pan_ciastko »

Heh. moje podejście do olimpiady (zanim sie dowiedziałam, że trzeba zrobić pracę badawczą) było takie: jestem w drugiej klasie, jeszcze niewiele umiem, napiszę olimpiadę, zobaczę poziom trudności, pomyślę czy dałabym radę w III klasie ale potem na drodze stanęła ta praca badawcza. Gdybym na serio chciała coś osiagnąć w tej olimpiadzie musiałabym zrobic materiał z II i III klasy w bardzo krótkim czasi. Uznałam, że to nie ma sensu, bo materiał jest ogromny i raczej nie warto pisać tej pracy po to by si.e nie dostać.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości