I rok :)

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Awatar użytkownika
Zahara
Posty: 211
Rejestracja: 26 lut 2010, o 11:31

Re: I rok :)

Post autor: Zahara »

Czyli z mieszkaniem na szarych Szeregow mi sie uda?o a ten przydzial do grup rozumiem nie jest alfabetyczny, ale to juz chyba zostawie losowi do jakiej trafie. Zapisy na wf sa rozumiem od pazdziernika, a ta korekcyjna to pewnie malo oblegana opcja?
Dziekuje za informacje
Xoth
Posty: 95
Rejestracja: 30 lip 2008, o 21:18

Re: I rok :)

Post autor: Xoth »

U dra W. wej?ciówki nr 1 i 2 z osteologii wygl?da tak, ?e dostajesz do r?ki np. kr?g i musisz powiedzie? z jakiego odcinka pochodzi i dlaczego. Dok?adnie. Przy powierzchniach stawowych pyta z czym si? ta konkretna powierzchnia czy i jaki staw tworzy. Pytania mog? by? te? bardziej teoretyczne - o wi?zad?a kr?gos?upa, które gdzie si? przyczepia. Z ?ebrami podobnie: lewe? prawe?, opisa?, powierzchnie stawowe, jakie stawy itd. Je?li chcesz si? jako-tako przygotowa? przed rozpocz?ciem roku, to zajrzyj do Skawiny, do osteologii i po prostu wykuj si? na pami, zdanie po zdaniu chocia? na pierwsz? wej?ciówk?. Pomocne potem, ale mi si? nie chcia?o marnowa? ostatnich dni wakacji. Bochenka na razie nie ruszaj, bo nie b?dziesz wiedzie? na co zwróci? uwag?. Orientacj? uzyskasz z biegiem zaj.
Awatar użytkownika
Mihhu
Posty: 1876
Rejestracja: 29 cze 2010, o 20:05

Re: I rok :)

Post autor: Mihhu »

Xoth, ile osób liczy jedna grupa?
Xoth
Posty: 95
Rejestracja: 30 lip 2008, o 21:18

Re: I rok :)

Post autor: Xoth »

Anatomiczna - 16, dzieka?ska - 25. Grupy anatomiczne s? wymieszane, tj. gr. I z gr. II, III z IV, itd. Dwie grupy dzieka?skie tworz? trzy grupy anatomiczne czyli wynika z tego, ?e jest 8 grup dzieka?skich i 12 anaotmicznych. Pomaga to pozna? troch? osób spoza w?asnej grupy, bo nauka, zw?aszcza na pocz?tku, skutecznie to uniemo?liwia.
Ostatnio zmieniony 21 wrz 2010, o 16:34 przez Xoth, łącznie zmieniany 1 raz.
Izi
Posty: 81
Rejestracja: 26 sie 2008, o 09:14

Re: I rok :)

Post autor: Izi »

u nas anatomiczna miala12 a normalna20 ale to bylo2 lata temu teraz mamy grupe22osobowa
Haine
Posty: 651
Rejestracja: 1 lip 2010, o 23:42

Re: I rok :)

Post autor: Haine »

Mo?e mi kto? odpowie Jak to jest z wolnymi pi?tkami? Je?li ma si? w pierwszy semestrze wolne to w drugim ju? nie?Zastanawiam si? nad zapisaniem si? do jakiej? konkretnej grupy, ale sama nie wiem do jakiej.
Xoth
Posty: 95
Rejestracja: 30 lip 2008, o 21:18

Re: I rok :)

Post autor: Xoth »

W drugim semestrze zmieniaj? si? przedmioty - jest nowy plan. Pi?tki mog? pozosta? wolne, a mog? i nie. Nie ma regu?y.
Haine
Posty: 651
Rejestracja: 1 lip 2010, o 23:42

Re: I rok :)

Post autor: Haine »

Xoth, dzi?ki A Ty polecasz gr. z wolnym pi?tkiem czy lepiej dobra? sobie przedmioty wygodniej (typu pon. bio i biofizyka, a anatomia wtorek i pi?tek)? B?d? wdzi?czna za ka?d? opini?
ula+-
Posty: 4
Rejestracja: 28 wrz 2010, o 21:18

Re: I rok :)

Post autor: ula+- »

Kto sie wybiera do Warszawy na Pielegniarstwo?
Awatar użytkownika
Mihhu
Posty: 1876
Rejestracja: 29 cze 2010, o 20:05

Re: I rok :)

Post autor: Mihhu »

ula+-, definitywnie z?y dzia?
Xoth
Posty: 95
Rejestracja: 30 lip 2008, o 21:18

Re: I rok :)

Post autor: Xoth »

Haine, naprawd? nie wiem, co kto lubi. Ja wola?em wolne pi?tki - bardzo przydatne z dwóch powodów:

- przyjazdy do domu - sensowniejsze je?li ma si? 3 dni bez zaj pod rz?d
- trzydniowy weekend.
Haine
Posty: 651
Rejestracja: 1 lip 2010, o 23:42

Re: I rok :)

Post autor: Haine »

Xoth, w ka?dym razie dzi?ki za pomoc
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 54 gości