Olimpiada Biologiczna - prace badawcze - porady

Forum dla uczniów przygotowujących się do olimpiady biologicznej. Zadania, testy, przykładowe prace badawcze. Wymiana informacji i wiedzy biologicznej.
Awatar użytkownika
kociara1993
Posty: 406
Rejestracja: 2 lip 2009, o 19:52

Re: Olimpiada Biologiczna - prace badawcze - porady

Post autor: kociara1993 »

czy w pracy badawczej mogą napisać stwierdzenie, że nie jest łatwo doprowadzić do nadmiaru azotu w glebie albo, że częściej niż nadmiar występuje niedobór azotu"? chodzi mi o to, czy jest to zgodne z prawdą?
maximusmax
Posty: 1
Rejestracja: 18 wrz 2010, o 12:02

Re: Olimpiada Biologiczna - prace badawcze - porady

Post autor: maximusmax »

Witam
Co sądzicie o temacie pracy badawczej Alleopatia dodatnia wśród roślin, wpływ ogórka na fasolę"
Tessy
Posty: 39
Rejestracja: 10 mar 2010, o 19:30

Re: Olimpiada Biologiczna - prace badawcze - porady

Post autor: Tessy »

Czy w sytuacji, kiedy pierwszy raz piszę nazwę jakiegoś gatunku w tabeli, to mogę jego nazwę łacińską napisać dopiero w tekście?

Kieruję się zasadą, że nazwę łacińską piszę tylko raz (za pierwszym razem).
Jatoskleja
Posty: 1
Rejestracja: 20 wrz 2010, o 18:39

Re: Olimpiada Biologiczna - prace badawcze - porady

Post autor: Jatoskleja »

Witam.
Piszę pracę o analizie flory jeziora Leleskiego. Czy ktoś mógłby mi polecić jakąś sensowną książkę z roślinami wodnymi? I jako że to moja pierwsza praca mam pytanie czy może ktoś wie jak w takim temacie znaleźć literaturę do dyskusji?
Michaluspospolitus
Posty: 170
Rejestracja: 11 sty 2010, o 12:55

Re: Olimpiada Biologiczna - prace badawcze - porady

Post autor: Michaluspospolitus »

Multico Rośliny wodne (czy jakoś tak) i chyba był jakiś klucz Mowszowicza, ale nie ręczę.

Pozdrawiam,
Michalus
sotiwj
Posty: 141
Rejestracja: 14 lip 2009, o 10:57

Re: Olimpiada Biologiczna - prace badawcze - porady

Post autor: sotiwj »

Bogate piśmiennictwo jest lepiej punktowane?
lilka22
Posty: 14
Rejestracja: 25 cze 2010, o 19:00

Re: Olimpiada Biologiczna - prace badawcze - porady

Post autor: lilka22 »

Mój temat pracy to Wpływ roztworu z alg zawartych w biostymulatorze Bio-algeen na wzrost i rozwój owsa". Zastanawiam się czy ten temat jest dobry, bo w tym nawozie oprócz glonów są jeszcze inne pierwiastki i nie wiem czy wyniki zależą tylko od wodorostów. No bo te pierwiastki też na pewno mają jakiś wpływ na rośliny. Czy nie lepiej byłoby zrobić roztwór z samych glonów i nim podlewać? Wtedy wyniki zależałyby tylko od glonów, prawda?
Awatar użytkownika
malgosi35
Posty: 3706
Rejestracja: 13 lut 2007, o 13:01

Re: Olimpiada Biologiczna - prace badawcze - porady

Post autor: malgosi35 »

Wpływ roztworu z alg zawartych w biostymulatorze Bio-algeen na wzrost i rozwój owsa
Roztwór z alg a wyciąg z alg to dwa rózne zagadnienia.
Bio-algen to wyciąg z alg i zawiera w sobie to to w tych algach było.
Mozesz zastosować roztwór wyciągu z alg.

Co chcesz udowodnić? czy bioalgen działa inaczej na owies niżna inne rośliny? Będziesz stosować bioalgen na owies produkcyjny? Zapewniam Cię że nie będzie cię na to stać.
Może przerzuć się na jakieś rośliny ogrodnicze (warzywa-rzodkiewkę)
lilka22
Posty: 14
Rejestracja: 25 cze 2010, o 19:00

Re: Olimpiada Biologiczna - prace badawcze - porady

Post autor: lilka22 »

Nie chcę badać działania bio-algeenu jako nawozu w całości. Chodzi mi o właściwości jakie mają na rośliny glony. Chciałam sama zrobić wyciąg/roztwór z glonów, ale moja nauczycielka stwierdziła, że lepiej będzie wziąźć gotowy nawóz. Tylko się zastanawiam, bo w tym nawozie są różne pierwiastki i nie będę mogła stwierdzić czy wyniki są tylko zasługą glonów. Więc moje pytanie to: czy lepiej użyć gotowego preparatu czy zrobić go samej?
Awatar użytkownika
malgosi35
Posty: 3706
Rejestracja: 13 lut 2007, o 13:01

Re: Olimpiada Biologiczna - prace badawcze - porady

Post autor: malgosi35 »

A skąd pochodzą pierwiastki w bio-algeenie?

One pochodzą z glonów - wyciąg z glonów. Nie są dodawane.
Nie powinno być wię róznicy czy zastosujesz swój wyciąg, czy bioalgen.


Robiąc roztwór glonów możesz mieć inne wyniki niż oczekujesz.
Wpoczątkowej fazie wzrostu rośliny mogą wykazywać brak azotu co negatywnie odbije się na ich wzroście.
Awatar użytkownika
Qwertykloper
Posty: 34
Rejestracja: 13 cze 2009, o 13:58

Re: Olimpiada Biologiczna - prace badawcze - porady

Post autor: Qwertykloper »

Witajcie.

Czy taki temat: Wpływ stymulacji polem elektrycznym na zdolność kiełkowania i wzrost pszenicy orkisz (Triticum spelta) oraz lnu zwyczajnego (Linum usitatissimum) w warunkach laboratoryjnych. Jest ok?
Awatar użytkownika
malgosi35
Posty: 3706
Rejestracja: 13 lut 2007, o 13:01

Re: Olimpiada Biologiczna - prace badawcze - porady

Post autor: malgosi35 »

Wpływ stymulacji (kogo?czego?) polem elektrycznym na zdolność kiełkowania i wzrost pszenicy orkisz (Triticum spelta) oraz lnu zwyczajnego (Linum usitatissimum) w warunkach laboratoryjnych."

A masz do tego literaturę, wyjdzie ci coś?
lith
Posty: 3117
Rejestracja: 28 wrz 2009, o 22:49

Re: Olimpiada Biologiczna - prace badawcze - porady

Post autor: lith »

Mi wyszło ^^ (to znaczy podobna tematyka), literatura też się znajdzie, ale oczywiście łatwo nie ma. Tyle, że ja bym sprecyzował temat- konkretnie o jakie pole chodzi.
Zablokowany
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości