Matura 2011 z chemii

Przygotowanie do matury z chemii, rozwiązywanie zadań, pomoc w zrozumieniu reakcji chemicznych, arkusze maturalne z chemii
Awatar użytkownika
paulina_47
Posty: 1092
Rejestracja: 1 lut 2009, o 14:52

Re: Matura 2011 z chemii

Post autor: paulina_47 »

norbi92, to bardzo dobry sposób.! sama czesto nim sie posługuje, bo wydaje mi się łatwiejszy. Choć sa też cząsteczki, w których po prostu wie, się jaki jest typ hybrydyzacji i już. Sama po prostu, po dośc długim czasie powtarzania, niektóre przykłady znam juz na pamięć.
Co do katow, to moja korepetytorka kazała mi się ich naczyc, bo rzekomo są potrzebne.
Awatar użytkownika
norbi92
Posty: 1565
Rejestracja: 7 sie 2010, o 11:47

Re: Matura 2011 z chemii

Post autor: norbi92 »

moim zdaniem na maturze też nie dają nie wiadomo jakich cząsteczek i vsepr powinien wystarczyć, aby poradzić se z tego typu zadaniem
Zoja
Posty: 7
Rejestracja: 13 paź 2010, o 17:45

Re: Matura 2011 z chemii

Post autor: Zoja »

Mam pytanie,a mianowcie czy samodzielna nauka ze zbiorow,ksiazek wystarczy by napisac mature na ok 90 %, jezeli w istocie z lekcji wyniesc mozna niewiele,szczerze mowiac prawie nic :) Bylabym bardzo wdzieczna,gdyby ktos moglby mi odpowiedziec,czy ktos mial podobne doswiadczenia. Dzieki
Awatar użytkownika
Agnieszka244
Posty: 58
Rejestracja: 15 paź 2009, o 18:03

Re: Matura 2011 z chemii

Post autor: Agnieszka244 »

Jasne, że tak ! p Nikt Ci nie wbije wiedzy do głowy, tak czy siak bedziesz musiala uczyc sie w domu i naprawde cholernie duzo pracować, jesli chcesz uzyskac taki wynik.
Jesli nawet wydasz kupe kasy na korepetycje czy kursy to nie gwarantuje Ci jakiegos dobrego wyniku.
Zoja
Posty: 7
Rejestracja: 13 paź 2010, o 17:45

Re: Matura 2011 z chemii

Post autor: Zoja »

Dziekuje za fantastyczne slowo otuchy , generalnie strasznie sie boje, ze polegne w tym roku,niby staram sie itd itp.ale tyle jest niesamowicie zdolnych osob, ze praktycznie graniczy z cudem dostanie sie na studia medyczne
Awatar użytkownika
paulina_47
Posty: 1092
Rejestracja: 1 lut 2009, o 14:52

Re: Matura 2011 z chemii

Post autor: paulina_47 »

Zoja, ja w takiej samej sytuacji jestem. Uczę się sama:)
Zoja
Posty: 7
Rejestracja: 13 paź 2010, o 17:45

Re: Matura 2011 z chemii

Post autor: Zoja »

paulinka_47 , no to jestesmy dwie. Nie wiem jak Ciebie , ale mnie przeraza fakt , ze mnostwo osob chodzi na jakies kursy organizowane przez uczelnie itd.,pewnie poziom nauczania tam jest zabojczy,a ja jestem z malego miasteczka na mazurach a najblizszy osrodek gdzie organizuja te kursy przygotowawcze to Bialystokcale 200 km.poprostu fizycznie nie dalabym rady tam dojezdzaci wiesz w tym momencie szanse tez sa ograniczone.biorac pod uwage nauczanie w szkole,brak wszelkich kursow to bilans nie raduje
Zoja
Posty: 7
Rejestracja: 13 paź 2010, o 17:45

Re: Matura 2011 z chemii

Post autor: Zoja »

Jestem w klasie maturalnej tak nawiasem, no i wypadaloby sie uczyc caly czas , a doszlam do wniosku ze nie da sie tak radybynajmniej jak jest sie kobieta i to chumorzasta.kazde malutki problem odgania skutecznie wszytskie moje zmysly od ksiazek
Awatar użytkownika
paulina_47
Posty: 1092
Rejestracja: 1 lut 2009, o 14:52

Re: Matura 2011 z chemii

Post autor: paulina_47 »

Ja najbliżej mam do warszawy, jakieś 80 km. Nie korzystam z żadnych kursow, uczę się sama. Jestem póki co dobrej mysli, wiekszość mojej nauki polega na rozwiazywaniu zadań ze zbiorow.

I zgodzę się z Tobą w tej kwestii, ze mały problem potrafi zaśmiecić głowę, a odciąga to od nauki okropnie.
Zoja
Posty: 7
Rejestracja: 13 paź 2010, o 17:45

Re: Matura 2011 z chemii

Post autor: Zoja »

no nicmusimy byc dobrej mysli.Jesli wiara czyni cuda musimy wierzyc ze sie uda
Awatar użytkownika
vuze
Posty: 831
Rejestracja: 13 lip 2008, o 16:01

Re: Matura 2011 z chemii

Post autor: vuze »

Zoja, to, że ktoś chodzi na korki, to nie da mu 100% , że napiszę maturę na 90%. Bo jeżeli w domu kompletnie nic się nie robi i człowiek liczy tylko na kursy,czy korepetytora,to marniutkie szanse

Dlatego własny wysiłek i sumienność włożony w rozwiązywanie zadań, daje owoc taki jaki byśmy chcieli
Zoja
Posty: 7
Rejestracja: 13 paź 2010, o 17:45

Re: Matura 2011 z chemii

Post autor: Zoja »

No w sumie racja,dzieki za wsparcie. A mozecie mi powiedziec oczywsice jezeli chcecie ile sie przecietnie uczycie do matury w tyodniu ( w sensie godzin)
Awatar użytkownika
Gajek
Posty: 380
Rejestracja: 7 paź 2010, o 19:35

Re: Matura 2011 z chemii

Post autor: Gajek »

2-3 godzinki z chemii dziennie robię, jak do szkoły nie idę to więcej
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości