Coca-Cola

Biologia pełna jest ciekawostek, z którymi warto zapoznać się aby pogłębić wiedzę na temat otaczającego nas świata
fantazja
Posty: 32
Rejestracja: 6 sty 2007, o 19:08

Re: Coca-Cola

Post autor: fantazja »

NIE ZNOSZĘ NAPOJÓW GAZOWANYCH( ZWŁASZCZA COCA-COLI)! To okropne obrzydlistwo daje tylko chwilowe uczucie zaspokojenia pragnienia.i dalej chce się pić( dzięki czemu producenci tego typu napojów mogą liczyć na niekończący się przypływ gotówki na ich konta).
Kto¶X213X

cola

Post autor: Kto¶X213X »

ja od coli wole se szklanke soku z cytryny wypic
Awatar użytkownika
DMchemik
Posty: 4052
Rejestracja: 26 wrz 2006, o 23:43

Re: Coca-Cola

Post autor: DMchemik »

tin pisze:A ja lubie Pepsi.
Ząb sie od niej nie rozpusci nawet jak wrzucisz go do szklanki z colą. Za to odrdzewia pierwszorzenie.
bo rozpuszczają się w niej zęby mleczne, zbudowane z węglanów, dlatego małe dzieci pijące za dużo tego syfu mają tak zniszczone zęby. Natomiast zęby stałe zawierają fosforyt Ca3(PO4)2 i tez się rozpuszczają, ale dużo wolniej, bo może się tworzyć bardziewj rozpuszczalny wodorofosforan wapnia, w końcunapój zawiera H3PO4, a to jest dkładnik odrdzewiaczy
kamcia14
Posty: 4
Rejestracja: 10 sty 2007, o 17:45

Re: Coca-Cola

Post autor: kamcia14 »

Cole lubię, ale nie piję często, bo badziewie niezdrowe.
Wolę naturalne soki.
Awatar użytkownika
tin
Posty: 1491
Rejestracja: 18 lip 2006, o 15:29

Re: Coca-Cola

Post autor: tin »

DMchemik zgadzam sie, ale pod warunkiem ze Coli nie pije sie odziennie, moze miec nawet dobry wpływ na zęby, bo częściowo usuwa płytke nazębna, a także utwadza szkliwo. Do tego reguluje odczyn pH w zoładku. Jeśli pije się nadmiar, to rozpuszczanie się zębów mlecznych to najmniejszy problem(pozatym proces ten jest powoolny nawet dla mleczaków). Juz o wiele gorszy jest wypłukiwanie potasu. A o innych jescze gorszych nie wspominając.
Awatar użytkownika
Vinci
Posty: 991
Rejestracja: 20 sty 2006, o 21:54

Re: Coca-Cola

Post autor: Vinci »

Dlaczego pojąc Coca-Colę której pH jest równe 2 z groszami czujemy słodki smak a nie kwaśny?
Substance słodzące to swoją drogą. Przeciez kwaśny odczyn wcale nie musi świadczyć o kwaśnym smaku. Cola nie jest taka niezdrowa jak o tym mowicie, zawiera wprawdze kwas fosforowy i kilka jakichs wzbogacajacych smak i aromat paskudzstw, ale sa tam tez calkiem dobre rzeczy z orzeszkow coli, co nie znaczy ze dobrych skutków picia jest wiecej niz złych i ze mozna ja uważać za zdrową, chociaz za niezdrową tez nie (jak sie nie przegina ze spożyciem:P). Nie pamietam teraz dokaldnie tego ale znajde chwile czasu i napisze dokładnie.
stawik8
Posty: 1
Rejestracja: 17 sty 2007, o 19:29

Re: Coca-Cola

Post autor: stawik8 »

zgadzam się z kolegami


A ja lubie Pepsi.
Ząb sie od niej nie rozpusci nawet jak wrzucisz go do szklanki z colą. Za to odrdzewia pierwszorzenie.
Poprawiłem cytowanie
Ostatnio zmieniony 17 sty 2007, o 21:51 przez stawik8, łącznie zmieniany 3 razy.
Dinobryon
Posty: 174
Rejestracja: 11 gru 2006, o 16:33

Re: Coca-Cola

Post autor: Dinobryon »

Coca Colę można lubić i nie lubić ale jedno trzeba jej przyznać. Dzięki niesamowitej reklamie i zasięgowi komercyjnemu te dwa słowa są dziś jednymi z najpopularniejszych na całym świecie (zaraz obok OK)
Awatar użytkownika
tin
Posty: 1491
Rejestracja: 18 lip 2006, o 15:29

Re: Coca-Cola

Post autor: tin »

Nie da sie ukryć. Jak juz pisałem:
Spożycie napojów firmy Coca-Cola na koniec 2000 r. wyniosło ok. dwunastu litrów na jednego mieszkańca, a wyroby firmy stanowiły około 29 proc. wszystkich sprzedanych napojów orzeźwiających
Awatar użytkownika
Anielica88
Posty: 247
Rejestracja: 20 maja 2006, o 18:42

Re: Coca-Cola

Post autor: Anielica88 »

A ja lubue coca cole lecz zbytnio czetso jej nie pije:d powod? otoz czesto przez nia wedruje oddwac mocz co jest dla mnie klopotliwe:d nie usmiecha mi sie gonic co 5 min:d a uwielbiam ja pic przy spozywaniu pizzy.pychotka:D oj zorbilam sobie smaka:d
pozdrawiam
mikamat
Posty: 31
Rejestracja: 13 sty 2007, o 10:22

Re: Coca-Cola

Post autor: mikamat »

Cola-colaltmniam
Jucha-klucha
Posty: 33
Rejestracja: 19 sty 2007, o 19:26

Re: Coca-Cola

Post autor: Jucha-klucha »

hehe ja też lubie coca-cole! pita w dużych ilościach, bardzo często powoduje, że kości się łamią nawet przy jakimś lekkim przewrocie. cola jest extra, ale z umiarem
Awatar użytkownika
tin
Posty: 1491
Rejestracja: 18 lip 2006, o 15:29

Re: Coca-Cola

Post autor: tin »

Osteoporoza też.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości