żółw wodno - lądowy jak określić płeć

Wszystko gadach, tych żyjących na wolności i w naszych terrariach.
Awatar użytkownika
Pablo
Posty: 960
Rejestracja: 30 wrz 2006, o 13:10

Re: żółw wodno - lądowy jak określić płeć

Post autor: Pablo »

Karmienie:polecam robaki suszone wędkarskie firmyGAMMARUS"
W przypadku 2 żółwi 4 robaki po 3 razy dziennie!
Bardzo inteligentne, na prawdę. Co byś powiedział gdybyś Ty dostawał codziennie to samo!? chyba nie zbyt dobrze. Dieta musi być urozmaicona!
Awatar użytkownika
Mimoza:)
Posty: 34
Rejestracja: 21 sie 2008, o 20:14

Re: żółw wodno - lądowy jak określić płeć

Post autor: Mimoza:) »

Żółw w dobrych warunkach będzie żył nawet do 35 lat, przy wyborze zbiornika lepiej kupić od razu duży niż zmieniać co parę miesięcy na większe. Dieta żółwia powinna być urozmaicona ponieważ wpływa to dobrze na jego zdrowie. Żółw powinien zażywać w lecie kąpieli słonecznych( w zimie specjalna lampa) powoduje to prawidłowy rozwój skorupy.
Lifaen90
Posty: 33
Rejestracja: 2 kwie 2009, o 19:46

Re: żółw wodno - lądowy jak określić płeć

Post autor: Lifaen90 »

Z tego co wiem,żółwiom wodno-lądowym można także podawać do jedzenia mięso(np. parówkę,czy inne tego typu wyroby).

Co do płci słyszałem,że można to poznać(o ile żółw jest jeszcze młody)po tym,czy plastron jest wklęsły,czy bardziej wypukły.Nie wiem na ile w tym prawdy,ale warto sprawdzić.

No i żwir-nie może być zbyt ostry,żeby żółw nie poranił sobie plastronu(w przypadku,gdy w niektórych miejscach woda jest płytka).
Haidy
Posty: 10
Rejestracja: 31 lip 2009, o 08:46

Re: żółw wodno - lądowy jak określić płeć

Post autor: Haidy »

teraz ja mam takie pytanie, przepraszam, że doczepiam się do tematu.
Mam w domu dwa żółwie, w osobnych terrariach.
Jeden, na oko 12 letni, mam go od dziecka, ale nie wiem, ile przebywał w sklepie zoologicznym(czerwonolica), drugi na oko 2-3 lata - żółtobrzuchy.
W sklepie zoologicznym moi rodzice zobaczyli, że woda jest nalana tak, żeby zalewała skorupę, tak trzymaliśmy i w domu. Jakieś 2,3 lata temu kupiliśmy drugiego żółwia. Wodę nalewamy mu tak samo, ale czytając różne forum dowiaduję się, że wodno-lądowe powinny mieć duży ląd.
Moje mają tylko kamienie na jedzenie, no mogą tam spokojnie siedzieć, ale dużo miejsca tam nie ma. Zastanawiam się, czy nie powinnam im lać wody tak, żeby mogły sobie trochę popływać.? i zrobić im większy ląd.? ten na oko 3letni ma wysypane kamyczkami ze sklepu zoologicznego podłoże, jest mu łatwiej chodzić, a starszy nie ma, bo jadl kiedyś te kamyki i sprzątnęliśmy je. Powinnam mu je włożyć.?
I jeszcze jedno pytanie:
te żółwie mają terraria obok siebie, całymi dniami patrzą się na siebie, wnioskuję, że chcą.że to czas godowy.wczoraj włożyłam je do jednego terraria i o dziwo nie drapały się, nie gryzły się tylko.chciały się kopulować na co im nie pozwoliłam, gdyż nie jestem doświadczona w rozmnażaniu. Chciałam spytać, jak mogę odróżnić płeć tych żółwi.? czytałam trochę o tym, ale i tak nie bardzo potrafię to odróżnić.
I gdy nie ma tak dużego lądu samica(nie wiem, która to z nich, chyba ta mniejsza) może złożyć jaja.?
z góry serdecznie dziękuję
kontakt-1115748ltgg
Mag1979
Posty: 1
Rejestracja: 3 wrz 2009, o 09:15

Re: żółw wodno - lądowy jak określić płeć

Post autor: Mag1979 »

Mam dwa żółwie wodno lądowe. Jeden z ich nie może zamknąć paszczy. Czy może to być coś innego niż uraz mechaniczny. Bardzo utrudnia mu to jedzenie. Czy ma ktoś pomysł jak pomóc żółwiowi w jedzeniu?
Awatar użytkownika
badger
Posty: 2075
Rejestracja: 27 sty 2007, o 18:59

Re: żółw wodno - lądowy jak określić płeć

Post autor: badger »

a co na to powiedział weterynarz?
Agusia987
Posty: 6
Rejestracja: 26 gru 2009, o 13:49

Re: żółw wodno - lądowy jak określić płeć

Post autor: Agusia987 »

mam pytanie mam wodno-lądowego żółwika rasa-malowany(samiec) i nie wiem czy obcina mu się paznokcie i jak?proszę o pomoc mam na dzieje że tu znajdę rozwiązanie
Awatar użytkownika
Pablo
Posty: 960
Rejestracja: 30 wrz 2006, o 13:10

Re: żółw wodno - lądowy jak określić płeć

Post autor: Pablo »

nie obcina się.
olka2000
Posty: 1
Rejestracja: 28 sty 2010, o 17:08

Re: żółw wodno - lądowy jak określić płeć

Post autor: olka2000 »

ja niedawno dostalam zolwia i niewiem jak okreslic na razie przyjmuje ze jest to facet ale kto wie. i wlasnie dlatego do was pisze pomocy

//Daruj sobie ten nadmiar emotikon//Pablo
Awatar użytkownika
Pablo
Posty: 960
Rejestracja: 30 wrz 2006, o 13:10

Re: żółw wodno - lądowy jak określić płeć

Post autor: Pablo »

Jeśli żółw jest młody to piekielnie trudno jest określić płeć osobnika. To młody osobnik czy dorosły?
Jeśli chce się określić płeć, to patrzy się na ogon, wielkość, długość pazurów przednich łap oraz po wklęsłości plastrony.
Patrząc na ogon, samce mają z reguły dłuższe i bardziej szerokie u nasady.
W wielkości natomiast samica z reguły jest większa i cięższa niż samice.
Nie wiem jakiego żółwia masz, samce mają dłuższe pazury w przednich łapach, szczególnie długie są trzy środkowe pazury.
marcinluk157
Posty: 1
Rejestracja: 6 kwie 2010, o 15:14

Re: żółw wodno - lądowy jak określić płeć

Post autor: marcinluk157 »

Od około jakiego roku życia samica może znieść jaja?
Gad
Posty: 1
Rejestracja: 12 wrz 2010, o 13:29

Re: żółw wodno - lądowy jak określić płeć

Post autor: Gad »

Cześć jestem Damian, i zastanawiałem się nad zakupieniem żółwia. Czytałem trochę o nich i pytałem chłopaka mojej siostry jak się nim zajmować bo on też ma żółwia i trochę się dowiedziałem. Interesuje mnie jeszcze tylko taka sprawa czy można zrobić żółwiowi pół akwarium z wodą i pół z plażą? Że kiedy będzie chciał będzie se mógł wyjść na plażę albo wejść do wody, chciałem mu też zrobić mu taką jaskinie z kamyków i jak można to wstawić jakąś roślinkę, co wy na to ?
Awatar użytkownika
Pablo
Posty: 960
Rejestracja: 30 wrz 2006, o 13:10

Re: żółw wodno - lądowy jak określić płeć

Post autor: Pablo »

Interesuje mnie jeszcze tylko taka sprawa czy można zrobić żółwiowi pół akwarium z wodą i pół z plażą?
A jak sama nazwa wskazuje ? żółw wodno - lądowy.czyli wyspa jak najbardziej jest wskazana. Nad wyspą najlepiej umieścić również promiennik, żółw będzie mógł się wygrzewać.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości