Co zamiast studiów?

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
Galaxia
Posty: 533
Rejestracja: 8 cze 2009, o 19:21

Re: Co zamiast studiów?

Post autor: Galaxia »

Ja jestem od roku na analityce i nie żałuję, że na nią poszłam. Podejrzewam, że gdybym siedziała w domu, zwariowałabym po prostu. I nie sądzę, że uczyłabym się więcej, czy napisała lepiej maturę. Uczyłam się sporo i chodziłam na kursy przygotowawcze. Można sobie wybrać studia, które nie zabierają dużo czasu, a jednak nadają jakiś rytm. Matura to często kwestia szczęścia i chwilowej formy. Sądzę, że pójście na studia pozwala zrozumieć, że to nie było zmarnowanie roku, tylko nauka czegoś innego, poznanie ludzi, którzy są inni pod względem zainteresowań (chodzi o przyszły zawód), ale też takich którzy będą nas wspierać, bo są w podobnej sytuacji. U mnie na analityce chyba ponad połowa osób pisała maturę jeszcze raz, może to dziwnie brzmi, ale dodawało mi to sił do nauki do matury. Siedząc w domu rozleniwiłabym się prawdopodobnie. Z resztą nie znam osoby, która cały rok ryje od rana do wieczora do matury. Może są tacy, ale ja ich nie znam. No, więc jeśli ktoś nie zamierza kuć całymi dniami i nocami to idąc na studia znajdzie sporo czasu na przygotowanie.
Awatar użytkownika
trampkara
Posty: 35
Rejestracja: 18 lut 2010, o 13:24

Re: Co zamiast studiów?

Post autor: trampkara »

Dzięki wszystkim, trochę mi to rozjaśniło poglądy na sprawę dalszej nauki.
Awatar użytkownika
karteczka88
Posty: 825
Rejestracja: 11 sty 2007, o 14:23

Re: Co zamiast studiów?

Post autor: karteczka88 »

a ja po liceum poszłam do szkoły policealnej i nie żałuję, a dlaczego akurat tak wyszło? nie chciałam obciążac rodziców kosztami utrzymania mnie na studiach (czytaj: BIOLOGIA) i zawsze chciałam się uczyc zaocznie tego kierunku więc teraz mam pracę po szkole policealnej i szukam studiów zaocznych w czasie których tez zamierzam pracowac, i np zdobyc doświadczenie. studiowac dziennie nie dam rady a zaocznej biologii teraz prawie nigdzie nie otwierają i to jest jedyny minus
"Jaki jest człowiek, takie są jego marzenia".
Galaxia
Posty: 533
Rejestracja: 8 cze 2009, o 19:21

Re: Co zamiast studiów?

Post autor: Galaxia »

Jedyny minus, ale chyba to najważniejsza sprawa w tym wszystkim? czasem jeden minus przeważa nad 100 plusami, bo liczy się jakość, a nie ilość.
user20240226

Re: Co zamiast studiów?

Post autor: user20240226 »

Mam kolegę, który gdy nie dostał się na medycynę, poszedł na studium protetyczne i został.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości