Nowy

Forum akwarystyczne. Ryby, rośliny akwariowe, akwarium słodkowodne, akwarium morskie. Znajdziesz tutaj cenne porady akwarystów.
Milaa00
Posty: 1
Rejestracja: 30 paź 2010, o 19:01

Nowy

Post autor: Milaa00 »

Witam. Odziedziczyłem akwarium po dziadku i chciał bym abyście mi pomogli w wyborze rybek. Wyczytałem gdzieś że akwarium powinno stać gotowe około 14 dni więc stało 14 dni a potem dostałem od kolegi kilka rybek: Danio, 4 neonki i 4 głupiki. Jakie dobrać rybki do mojego akwarium (120L, preferuję małe rybki) aby się nie podgryzały, jaką temp utrzymać dla tych rybek i czym je karmić Wiem że są to głupie pytania ale jestem nowy a nie chciał bym pozabijać tych rybek.
Wodnik07
Posty: 95
Rejestracja: 28 gru 2009, o 21:54

Re: Nowy

Post autor: Wodnik07 »

No mozesz po prostu dokupić danio, gupików i neonków. Te ostatnie bardzo ładnie prezentują się w dużym stadzie.
Ogólnie możesz dodać inne rybki o łagodnym usposobieniu i nie dużych rozmiarach.
Z ryb pływających przy powierzchni masz gupiki + danio, wiec jakbyś miał stadka obu gat to sporo by było. Gatunków danio masz w zasadzie kilka. Dość ciekawe są też kardynałki chińskie i małe - ale one raczej niższą temp lubią. Do gupików możesz dać molinezje czy inne żyworódki - chodź gupiki najmniejsze z nich.
W toni miałbyś neonki. Także jest kilka gatunków do wyboru [3 chyba + odmiany barwne]. Możesz dać np razbory, lub ukośnikowate, albo inne kąsacze. Brzanek czy innych ryb karpiowatych raczej odradzam. Z sumowatych zaś w toni ładnie wyglądałyby sumiki szkliste do tego może jakiś mały synodontis - tylko trzeba uważać bo niektóre spore rosną i wtedy mogą polować.
Na dno może kiryski, mniejsze bocje, kiryśniki, żabki karliczki, cierniooczki.
No i z glonojadów wąsacze albo otocinclusy które mi się bardzo podobają z wyglądu i są maleńkie i pocieszne No i kiryski też świetne i naprawdę jest sporo do wyboru.

Karmić możesz płatkami pływającymi po powierzchni dla tych pod taflą wody pływającymi, do innych granulki + tabletki dla dennych. Do tego możesz stosować pokarmy żywe [w woreczkach np], biały woreczek czyli larwy wodzenia, i czerwony ochotki. kiedyś też były rozwielitki ale już nie widuje w sprzedaży a szkoda. Także pokarmy mrożone - cyklop dla ryb maleńkich - [i także sumików szklistych!], mrożona ochotka, mrożony wodzeń [chodź chyba najmniej smakuje rybkom] i serca wołowe - ale to raczej dla pielegnicowatych i drapieżników.

A temp. z 24-28 stopni myślę będzie ok
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości