Jaki mikroskop kupić?

Archiwalne tematy forum mikroskopii o mniejszym znaczeniu ale poruszające poglądy o różnych aspektach mikroskopii.
aqq
Posty: 7
Rejestracja: 10 lis 2010, o 17:36

Jaki mikroskop kupić?

Post autor: aqq »

Witam!
Chcę kupić mikroskop , szukam już od kilku dni ale zawsze jakiś mikroskop czegoś niema.Cena mikroskopu do ok.600zł.Interesuje mnie żeby miał:
-powiększenie mninimum do 800x , super jakby mial 1000x (bez soczewki barlowa)
- ustawianie ostrości makro i MIKRO
-dobrze jakby miał stolik z przesuwaniem w osi x i y
-i żeby nie miał obiektywu 100x ponieważ nie chcę używać olejku.
Proszę o polecenie jakiegoś mikroskopu.
Dziękuje z góry za pomoc
Awatar użytkownika
_Marcin_
Posty: 1020
Rejestracja: 4 sty 2008, o 15:47

Re: Jaki mikroskop kupić?

Post autor: _Marcin_ »

może rozejrzeć się za jakimś mało używanym mikroskopem PZO to dobry pomysł, Studar lub Biolar, ew. MB 30 to dobre i solidne mikroskopy. Z nowych, chińskich nie wiem czy bedziesz do końca zadowolony/a, ale to jest twój wybór.
aqq
Posty: 7
Rejestracja: 10 lis 2010, o 17:36

Re: Jaki mikroskop kupić?

Post autor: aqq »

a co myślisz o delta optical mono searcher allegro 1297720811

Czy można do niego dokupić okular 16x

P.S. mam takie pytanie mam szkiełka podstawowe i nakrywkowe.Ale podstawowe są chyba z plastiku bo są giętkie , a nakrywkowe to taki cienki kawałek plastiku Coś jak folia
Awatar użytkownika
_Marcin_
Posty: 1020
Rejestracja: 4 sty 2008, o 15:47

Re: Jaki mikroskop kupić?

Post autor: _Marcin_ »

a co myślisz o delta optical mono searcher
nie kupuj monokularu, oczy sobie popsujesz. Żebym się mógł wypowiedzieć na jego temat, bym musiał go przetestować.
Do czego dokładnie ci mikroskop?
Czy można do niego dokupić okular 16x
a po co ci okular o takim powiększeniu? Z takim okularem na silniejszych obiektywach więcej nie zobaczysz, będzie zdecydowanie gorzej niż na okularze 10x.
P.S. mam takie pytanie mam szkiełka podstawowe i nakrywkowe.Ale podstawowe są chyba z plastiku bo są giętkie , a nakrywkowe to taki cienki kawałek plastiku Coś jak folia
szklane szkiełka podstawowe i nakrywkowe drogie nie są( chyba że firmowe i sortowane, to inaczej), można sobie to kupić, idzie tego całkiem sporo.
260377
Posty: 7
Rejestracja: 15 lis 2010, o 15:29

Re: Jaki mikroskop kupić?

Post autor: 260377 »

Witam! Proszę o poradę w sprawie kupna mikroskopu dla dziecka lat 13.Jestem w tych sprawach zielony, więc proszę o pomoc fachowców.Na ten cel mam przeznaczone niewiele bo 450zł.Znalazłem parę przykładowych mikroskopów w tej cenie i proszę o Wasze opinie.
allegro
1311469620
1322087555
1308981567
1319141892
1306552785
Zablokowany
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość