Matura 2011 - przygotowanie do rozsz. biologii od ZERA

Rozmowy na temat matury z biologii. odpowiedzi na trudne pytania, rozwiązywanie zadań, arkusze maturalne z biologii
PrawieBiolog
Posty: 1
Rejestracja: 12 lis 2010, o 20:49

Matura 2011 - przygotowanie do rozsz. biologii od ZERA

Post autor: PrawieBiolog »

Hej,
Czy uważacie za możliwe przygotowanie się - praktycznie od zera tj. średnia znajomość podst. + brak znajomości materiału z roz. - do matury rozszerzonej z biologii i zdanie jej przyzwoicie (powiedzmygt=50-60%) rozpoczynając naukę już teraz ?

Pozdro.
Awatar użytkownika
vuze
Posty: 831
Rejestracja: 13 lip 2008, o 16:01

Re: Matura 2011 - przygotowania ?

Post autor: vuze »

Myślę, że tak jeśli orientujesz się w zakresie podstawowym. rozszerzenia nie ma, aż tak mega dużo. powodzenia
something
Posty: 5
Rejestracja: 7 lis 2010, o 10:14

Re: Matura 2011 - przygotowania ?

Post autor: something »

a ja mysle, ze mozliwe jest nawet osiagniecie wyniku powyzej 70% zaczynajac juz teraz przygode z biologia:)
lith
Posty: 3117
Rejestracja: 28 wrz 2009, o 22:49

Re: Matura 2011 - przygotowania ?

Post autor: lith »

W gimnazjum zrobiono na mojej klasie testa i dano nam do napisania rozszerzone matury z bioli nie mówiąc nam co to. I na prawdę większość osób miało pow. 40-50% bez żadnego przygotowania.
Awatar użytkownika
withi_as
Posty: 465
Rejestracja: 25 sie 2010, o 06:00

Re: Matura 2011 - przygotowanie do rozsz. biologii od ZERA

Post autor: withi_as »

Lith u mnie podobnie było na historii. W trzeciej klasie gość dał nam maturę z historii, rozszerzoną, nie mówiąc nam o tym. Najniższa ocena to była 3, a poza tym całkiem sporo 4, czy 5 były to już nie pamiętam. Ah, niby bez wypracowania to było, ale zawsze wyniki bardzo porządne.

Dlatego wszyscy wiemy że jest zbyt wiele czynników, które wpływają na końcowy wynik - nie ma sensu zastanawiać się czy będę mieć tyle czy tyle % , tylko po prostu trzeba postarać się zrobić wszystko co możemy, tak zwane do ones best. i powinno być dobrze - )
Awatar użytkownika
fruit_machinee
Posty: 40
Rejestracja: 2 lis 2010, o 08:24

Re: Matura 2011 - przygotowanie do rozsz. biologii od ZERA

Post autor: fruit_machinee »

tak
Awatar użytkownika
detuamor
Posty: 67
Rejestracja: 7 lis 2010, o 21:03

Re: Matura 2011 - przygotowanie do rozsz. biologii od ZERA

Post autor: detuamor »

Sama się zastanawiam i coraz mniej w to wierzę, ale może akurat Tobie się uda
Życzę powodzenia

Ja cały czas walczę ze swoim lenistwem.
sotiwj
Posty: 141
Rejestracja: 14 lip 2009, o 10:57

Re: Matura 2011 - przygotowania ?

Post autor: sotiwj »

lith pisze:W gimnazjum zrobiono na mojej klasie testa i dano nam do napisania rozszerzone matury z bioli nie mówiąc nam co to. I na prawdę większość osób miało pow. 40-50% bez żadnego przygotowania.
Jak nauczycielka sprawdzała to nic dziwnego. Gdyby to było takie łatwe to wszyscy by mieli 95%+
lith
Posty: 3117
Rejestracja: 28 wrz 2009, o 22:49

Re: Matura 2011 - przygotowanie do rozsz. biologii od ZERA

Post autor: lith »

A według mnie nawet nie.
Np. patrząc na tegoroczna maturę, imo zadania:
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 9, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 23, 25, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34
raczej nie wymagały jakiejś specjalnej wiedzy którą to miałbym zdobyć na rozszerzonej biologii. nie mówię, że były łatwe, bo nie były. ale myślę, że moje odpowiedzi przed pójściem do LO i po skończeniu LO na te pytania wyglądałyby dość podobnie. Co z tego, że na biochemie materiał jest przerabiany dużo bardziej szczegółowo skoro potem na maturze i tak ta wiedza prawie nigdzie nie jest wymagana. praktycznie wszystko jest podawane na bieżąco w tekstach źródłowych.
Awatar użytkownika
detuamor
Posty: 67
Rejestracja: 7 lis 2010, o 21:03

Re: Matura 2011 - przygotowanie do rozsz. biologii od ZERA

Post autor: detuamor »

Ale ogólne pojęcie o czym mowa trzeba mieć, mimo tych tekstów źródłowych.

Z reguły rozszerzone matury sprawdzają bardziej myślenie i wykorzystywanie wiedzy w praktyce, coś na zasadzie testów kompetencji. Podstawowe zaś wymagają od nas najczęściej suchej wiedzy, konkretnej informacji.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości