ekologia-sektory w PL

Jak chronimy środowisko w Polsce i na świecie. Co możemy zmienić na płaszczyźnie ekologii? Pomysły, projekty, pytania dotyczące ochrony środowiska.
andziulla17
Posty: 7
Rejestracja: 4 lis 2010, o 10:42

ekologia-sektory w PL

Post autor: andziulla17 »

Witam to znowu ja:)
ostatnio znalazlam liste sektorów odpowiedzialnych za najwieksza ilosc emisji gazów cieplarnianych w Polsce. Sa to:
energy industries (przemysł energetyczny),
manufacturin industries and construction (przemysl wytwórczy i budownictwo),
transport,
industrial processe (procesy przemysłowe)
agriculture (rolnictwo),
waste (odpady).
(sektory ze strony eurostat)
Nie mam problemu z opisaniem konkretnych sektorow i podaniem przykladow, ale nie mam pojecia nic o przemysle wytworczym i budownictwie oraz o procesach przemyslowych. nie wiem jak to oddzielic i jakie przyklady podac.
czy ktos ma moze propozycje?
dziekuje i czekam na odzew:)
andziulla17
Posty: 7
Rejestracja: 4 lis 2010, o 10:42

Re: ekologia-sektory w PL

Post autor: andziulla17 »

tyle ludzi odwiedza a nikt nie chce się wypowiedzieć, a szkoda.
w takim razie może ktoś z Państwa zna portal, gdzie będę mogła z kimś porozmawiać na temat ekologii?
andziulla17
Posty: 7
Rejestracja: 4 lis 2010, o 10:42

Re: ekologia-sektory w PL

Post autor: andziulla17 »

muszę powiedzieć, że jestem bardzo zaskoczona brakiem odpowiedzi, z tego względu, że przeszukałam wiele for ekologicznych i oczywiści jakby nie było wszędzie zarejestrowanych jest mnóstwo ludzi, ale małe odzewy.ludzie piszą, a nikt nie odpowiada. zresztą nie tylko w internecie. Muszę podkreślić, że interesuję się tym tematem, może jeszcze nie mam takiej wiedzy, żeby naokoło opowiadać o moich teoriach. w każdym razie o jakieś tematy chciałam ostatnio zagadnąć krajową izbę gospodarczą od energii odnawialnej i proszę sobie wyobrazić, że linki(!) do jakiś informacji dostałam po 3 miesiącach ciągłych telefonów i płaszczenia się.tak wygląda właśnie chęć edukowania Polaków. Jak mamy być ekologiczni jeśli nikt nie chce nam nic wytłumaczyć, podzielić się swoją wiedzą czy czymkolwiek. poważnie, moim zdaniem moglibyśmy jako kraj szaleć na arenie międzynarodowej jeśli chodzi o ochronę środowiska i zmniejszanie emisji, ale na Boga nikt nie daje nam szansy, nawet organy do takich rzeczy właśnie powołane.
wooojt1
Posty: 355
Rejestracja: 12 mar 2009, o 09:59

Re: ekologia-sektory w PL

Post autor: wooojt1 »

Ja myślę, że z dostępem do tzw. wiedzy użytkowej dotyczącej ochrony środowiska nie ma problemu. Jest temu tematowi poświęconych wiele portali i publikacji. Schody zaczynają się gdy szukamy informacji bardziej szczegółowych o jakie, jak rozumiem, Ci chodzi. Pytanie o to w jakich konkretnych procesach w budownictwie i wytwarzaniu materiałów powstają gazy cieplarniane, powinno być raczej kierowane do inżyniera produkcji, a nie biologa.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości