rozszerzenia i fakultety w LO-prośba

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
tchorz
Posty: 1120
Rejestracja: 12 paź 2009, o 17:53

rozszerzenia i fakultety w LO-prośba

Post autor: tchorz »

Nie bardzo wiedziałam w jakim dziale.
Jestem zainteresowana klasą biologiczno-chemiczną w Krakowie.
Jak wyglada plan podział godzin? w trzeciej klasie są tylko maturalne przedmioty?
Co by było gdybym chciała mieć jeszcze rozszerzoną matematykę lub fizykę?
Czy gdzieś mozna coś wybierać. Czy ma sie po prostu podział godzin i żadne zmiany nie są możliwe? Czy istnieja fakultety?
Wszystkie LO działaja tak samo?

Proszę pomóżcie, szukałam na stronach róznych LO i forach licealnych,ale z wyjatkiem skarg że gdzieś jest historia w 3 klasie nic nie znalazłam
Awatar użytkownika
Collo
Posty: 1761
Rejestracja: 26 gru 2009, o 08:33

Re: rozszerzenia i fakultety w LO-prośba

Post autor: Collo »

Na stronie tej szkoły wszystkie informacje na temat planu godzin, fakultetów itp. powinny być napisane.

Jak nie znajdziesz tam takich informacji to zapytaj uczniów tej szkoły.
tchorz
Posty: 1120
Rejestracja: 12 paź 2009, o 17:53

Re: rozszerzenia i fakultety w LO-prośba

Post autor: tchorz »

Colloportus pisze:Na stronie tej szkoły wszystkie informacje na temat planu godzin, fakultetów itp. powinny być napisane.
której szkoły?
Cappucinhu
Posty: 532
Rejestracja: 13 wrz 2008, o 21:31

Re: rozszerzenia i fakultety w LO-prośba

Post autor: Cappucinhu »

Tej.
tchorz
Posty: 1120
Rejestracja: 12 paź 2009, o 17:53

Re: rozszerzenia i fakultety w LO-prośba

Post autor: tchorz »

Zrozumiałam, że na stronie internetowej którejś szkoły jest podane zestawienie jakie mogą być rozwiązania. Dlatego zapytałam której?

więc podajcie proszę link
Awatar użytkownika
Collo
Posty: 1761
Rejestracja: 26 gru 2009, o 08:33

Re: rozszerzenia i fakultety w LO-prośba

Post autor: Collo »

Czekaj, chyba cię źle zrozumiałem

Ty szukasz liceum, czy już wybrałeś konkretne i chcesz się dowiedzieć więcej na temat tego planu zajęć itp.?
tchorz
Posty: 1120
Rejestracja: 12 paź 2009, o 17:53

Re: rozszerzenia i fakultety w LO-prośba

Post autor: tchorz »

Szukam opisów jakie mogą być rozwiązania w liceach ogólnie.
np czy któreś liceum ma tak, że przedmioty niematuralne kończą się wcześniej niż w innych liceach?
Czy w którymś liceum można sobie dobrać rozszerzenie w sensie że chodzi się na jakieś dodatkowe bezpłatne zajęcia?
Czy we wszystkich jest dokładnie tak samo i tak samo?

W przyszłości studia medyczne lub techniczne. Z czego będą egzaminy np na medycynę z 4 lata- trudno przewidzieć. Technicznych nie mam sprecyzowanych Na razie w gim matematyka i fizyka to same podstawy i nie wiem co będzie dalej. (czy pójdę w tym kierunku)
No więc szukam najlepszego dla mnie liceum. Czyli dojście do pół godziny, państwowe, nie przeszkadzający w nauce nauczyciele.
Jasne że można się nauczyć dodatkowego rozszerzenia samemu, ale.
Awatar użytkownika
Ollie
Posty: 443
Rejestracja: 17 gru 2008, o 16:56

Re: rozszerzenia i fakultety w LO-prośba

Post autor: Ollie »

W każdym liceum jest ustalane osobno i zależnie od profilu. Np. ja choć jestem na biol-chemie WOK i WOS będę miała dopiero w 3 klasie. Nie ma jednego schematu ile ma być dodatkowych zajęć, jak ma być rozłożony program nauczania. Warto zasięgnąć opinii u absolwentów danych szkół, łatwiej jest podjąć decyzję gdy coś się o danym liceum wie. I tak jak już wcześniej napisano, wszystko powinno być na stronie internetowej - jak nie to można np. zadzwonić, wybrać się samemu do szkoły lub po prostu poczekać na dni otwarte, które są koło marca-kwietnia.
Awatar użytkownika
Collo
Posty: 1761
Rejestracja: 26 gru 2009, o 08:33

Re: rozszerzenia i fakultety w LO-prośba

Post autor: Collo »

W Krakowie jest chyba dużo liceów, więc radze przeszukać po kolei strony internetowe wszystkich. Jak tam nie znajdziesz satysfakcjonujących dla ciebie informacji to chyba najlepszym wyjściem byłoby wypytanie uczniów tych szkół i zadanie im tych wszystkich pytań, oni nie tylko znają na nie odpowiedzi, ale udzielą ci być może cennych rad, wskazówek i trochę opiszą nauczycieli

Ja np. wybierając liceum zasięgnąłem rad uczniów danej szkoły. Poznałem ich opinię na temat nauczycieli, rozkładu godzin itp. I to wszystko przez nk
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości