Vademecum - z podstawy do rozszerzenia

Rozmowy na temat matury z biologii. odpowiedzi na trudne pytania, rozwiązywanie zadań, arkusze maturalne z biologii
Shailiha
Posty: 3
Rejestracja: 6 gru 2010, o 16:05

Vademecum - z podstawy do rozszerzenia

Post autor: Shailiha »

Witam. Jestem teraz na drugim roku w liceum, na profilu humanistycznym. I właśnie teraz wystąpił problem, że musze nadrobić materiał rozszerzenia gdyż zdecydowałam że muszę zdać rozszerzoną biologię. Ja wiem, że tutaj jest sporo informacji o tym jak zdać biologię nie będąc na profilu związanym z tym przedmiotem ale nie mogłam nic znaleźć na temat mojego pytania.

Z jakiego vademecum dam radę nadrobić rozszerzony materiał. I ja wiem, że musze robić masę rozszerzonych testów maturalnych, ale chodzi mi o wiedzę czysto teoretyczną. Czy znajdę jakieś vademecum z którego po prostu będę mogła nadrobić ten materiał? Czy będę skazana na kupno rozszerzonych podręczników i po prostu je przerobić?
Awatar użytkownika
withi_as
Posty: 465
Rejestracja: 25 sie 2010, o 06:00

Re: Vademecum - z podstawy do rozszerzenia

Post autor: withi_as »

Vadamecum przyda Ci się tydzień przed maturą żeby przypomnieć sobie i poskładać całą zdobytą wiedzę w jedno. Tego rodzaju książki nie służą do nauki, raczej do szybkich powtórek tego co już umiesz. Raczej nie wyobrażam sobie nauki i nadrabiania materiału bez korzystania z podręćzników. Myślę że nawet nie musisz od razu kupować, jak nie chcesz, można chyba gdzieś wypożyczać . Ale raczej podręcznik to podstawa, obojętnie czy to Operon, Nowa Era czy PWN. Przynajmniej to moje zdanie.
Efendi
Posty: 48
Rejestracja: 29 wrz 2010, o 15:02

Re: Vademecum - z podstawy do rozszerzenia

Post autor: Efendi »

O Vademecum lepiej zapomnij i kup podrecznik.
Shailiha
Posty: 3
Rejestracja: 6 gru 2010, o 16:05

Re: Vademecum - z podstawy do rozszerzenia

Post autor: Shailiha »

Ale czy dam sama nauczyć się z podręczników rozszerzonych? Nie jest to nic z czym nie powinnam sobie poradzić tak? Więc chyba macie rację, kupię rozszerzone podręczniki. A macie jakieś najlepsze wydania? Które są lepsze według was? Z których najlepiej się uczy?
Awatar użytkownika
withi_as
Posty: 465
Rejestracja: 25 sie 2010, o 06:00

Re: Vademecum - z podstawy do rozszerzenia

Post autor: withi_as »

Hm, jeżeli nie będziesz miała wiedzy, którą łatwiej i lepiej zrozumieć ucząć się z podręczników, to czego Ty chcesz szukać w Vadamecum? Obrazków które mało Ci powiedzą? Nie wiem, możesz próbować ale ja myślę że lepiej jednak zacząć się uczyć z książek, rozwiazywać zadania a później uzupełniać to wszystko powtórkami, np przeglądając Vadamecum (chociaż tak jak pisałam - na razie będziee Ci ono zbędne)

A co do książek, ja stawiam na Nową Erę, a później Operon, ale każdy ma swoje zdanie i opinie - )
Awatar użytkownika
Collo
Posty: 1761
Rejestracja: 26 gru 2009, o 08:33

Re: Vademecum - z podstawy do rozszerzenia

Post autor: Collo »

Shailiha pisze:Ale czy dam sama nauczyć się z podręczników rozszerzonych? Nie jest to nic z czym nie powinnam sobie poradzić tak? Więc chyba macie rację, kupię rozszerzone podręczniki. A macie jakieś najlepsze wydania? Które są lepsze według was? Z których najlepiej się uczy?
Jeżeli chodzi o podręczniki to według mnie najlepsze będą te wyd. Operon, wszystko napisane prostym i zrozumiałym językiem, dużo rysunków i zdjęć, i wszystko to co potrzebne jest do matury

Przerabiając te podręczniki można je uzupełnić właśnie jakimś vademecum, żeby wszystko stało się jasne - tu najlepsze chyba będzie Vademecum Maturalne Ewy Pyłki-Gutowskiej wyd. Oświata.
Awatar użytkownika
paulina_47
Posty: 1092
Rejestracja: 1 lut 2009, o 14:52

Re: Vademecum - z podstawy do rozszerzenia

Post autor: paulina_47 »

Ja też polecam Operon.
Jestem na innym profilu niz biologiczno- chemiczny, materiał nadrabiam sama z podręcznikami operonu, do tego repetytorium Zielonej Sowy, ale nie jest ono jakieś wybitne. No, ale wszystko co ważna w nim jest.
Jednak nie powinnaś bazować na repetytorium. Powinno byc raczej do szybkiej powtorki typu jeszcze raz, tylko z czegoś innego
Shailiha
Posty: 3
Rejestracja: 6 gru 2010, o 16:05

Re: Vademecum - z podstawy do rozszerzenia

Post autor: Shailiha »

Czyli kupić podręczniki rozumiem To pewnie w tym tygodniu przejdę się i pójdę kupić rozszerzony podręcznik do pierwszej klasy - najlepiej Operon jak widze, mam jego podstawę w szkole więc przynajmniej jakąś bazę już mam. Może jak przerobię pierwszą klasę to dopiero kupię vademecum. Przerabiając podręczniki to robicie raczej samemu sobie notatki w jakimś zeszycie czy lepiej uczyć sie z podręcznika cały czas np. podkreślając najważniejsze rzeczy?
Awatar użytkownika
Zielona cytryna
Posty: 364
Rejestracja: 20 sie 2009, o 12:05

Re: Vademecum - z podstawy do rozszerzenia

Post autor: Zielona cytryna »

Z notatek więcej zapamiętasz.

A jeśli chodzi o półśrodek - między podręcznikiem a vademecum, to spróbuj może notatek persila. Polecam.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości