Biologia czy leśnictwo?

Porady i opinie o uczelniach kształcące w zakresie biologii. Punktacja przy rekrutacji. Pomoc w dostępie do materiałów do nauki biologii
Gość

Biologia czy leśnictwo?

Post autor: Gość »

Od dziecka interesuje sie biologią, chemią i geografią. Jestem teraz w 2 kl. liceum no i stoję nad przepaścią:D, bo bardzo chcialbym pracowac w jakimś parku narodowym ale nie wiem jaki wybrac kierunek studiów. ah i nie chciałbym studiować czystej, suchej biologii.
Ostatnio zmieniony 18 wrz 2007, o 14:33 przez Gość, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
przyrodnik
Posty: 551
Rejestracja: 14 lip 1997, o 01:00

Re: Jaki kierunek?? leśnictwo vs. biologia

Post autor: przyrodnik »

Anonymous pisze:Od dziecka interesuje sie biologią, chemią i geografią. Jestem teraz w 2 kl. liceum no i stoję nad przepaścią:D, bo bardzo chcialbym pracowac w jakimś parku narodowym ale nie wiem jaki wybrac kierunek studiów. ah i nie chciałbym studiować czystej, suchej biologii.
Odradzam biologię na uniwersytecie, najlepszym wyborem będzie leśnictwo
studentka

Re: Biologia czy leśnictwo?

Post autor: studentka »

Annymousie ja właśnie studiuje na Uniwersytecie Biologię i nie narzekam:) teŻ mam nadzieję na pracę w jakimś Parku albo Zoo, choć w dzisiejszych czasach to będzie trudne zadanie
czubasa

Re: Biologia czy leśnictwo?

Post autor: czubasa »

nie chce Cie zniechecac. ale znam pare osob (absolwenci roznych kierunkow przyrodniczych), ktore bardzo chcialy pracowac w ktoryms z PN, i w zadnym nie bylo dla nich pracy.
studentka

Re: Biologia czy leśnictwo?

Post autor: studentka »

jak nie w parku to moŻe w zoo znajdzie się jakaś posadka dla mnie
bambus

Re: Jaki kierunek?? leśnictwo vs. biologia

Post autor: bambus »

czubasa pisze:nie chce Cie zniechecac. ale znam pare osob (absolwenci roznych kierunkow przyrodniczych), ktore bardzo chcialy pracowac w ktoryms z PN, i w zadnym nie bylo dla nich pracy.
Ale to pewnie absolwenci uniwersytetu łódzkiego. Ja znam wiele osób, które jednak znalazły pracę w parkach narodowych. Ale więszość z nich to studenci kierunków leśniczych (mówię tu głównie o studentach z Wrocławia).
studentka

Re: Biologia czy leśnictwo?

Post autor: studentka »

no to pięknie mnie pocieszyłeś ja właśnie studiuję w £odzi na Uniwersytecie
Hatamoto

Re: Jaki kierunek?? leśnictwo vs. biologia

Post autor: Hatamoto »

przyrodnik pisze: Odradzam biologię na uniwersytecie, najlepszym wyborem będzie leśnictwo
TeŻ się właśnie zastanawiam nad leśnictwem - ale jeŻeli (odpukać) by się nie udało dostać pracy w LP, to jakie są perspektywy zawodowe?
greenery

Re: Biologia czy leśnictwo?

Post autor: greenery »

A ja jestem studentką biologii stosowanej i jestem naprawdę zadowolona. Bogaty program, ciekawe zajęcia, a wiedza teoretyczna.tak, ale tylko i wyłącznie w połączeniu z praktyką. Gdyby było inaczej, do dziś byłabym przekonana, Że jajniki są okrągłe.Zapraszam na biologię, wyłącznie STOSOWAN¡!:)
studentka

Re: Biologia czy leśnictwo?

Post autor: studentka »

ale ty chyba nie studiujesz w £odzi, bo z tego co wiem to u nas nie ma takiej specjalizacji. a szkoda
Go¶æ

Re: Biologia czy leśnictwo?

Post autor: Go¶æ »

czubasa napisał:
nie chce Cie zniechecac. ale znam pare osob (absolwenci roznych kierunkow przyrodniczych), ktore bardzo chcialy pracowac w ktoryms z PN, i w zadnym nie bylo dla nich pracy.



Ale to pewnie absolwenci uniwersytetu łódzkiego. Ja znam wiele osób, które jednak znalazły pracę w parkach narodowych. Ale więszość z nich to studenci kierunków leśniczych (mówię tu głównie o studentach z Wrocławia).
czy na Akademii Rolniczej we Wrocławiu jest wydział leśniczyz tego co sie oriętuję to jego tam brakuje
forest
Posty: 34
Rejestracja: 22 paź 2004, o 01:00

Re: Biologia czy leśnictwo?

Post autor: forest »

Tylko trzy uczelnie wyższe mają strikte leśne kierunki - wydziały leśne:
AR Poznań
AR Kraków
SGGW Warszawa
Gość

Jaki kierunek?? leśnictwo vs. biologia

Post autor: Gość »

Go&#x15B&#x107 pisze:
czubasa napisał:
nie chce Cie zniechecac. ale znam pare osob (absolwenci roznych kierunkow przyrodniczych), ktore bardzo chcialy pracowac w ktoryms z PN, i w zadnym nie bylo dla nich pracy.



Ale to pewnie absolwenci uniwersytetu łódzkiego. Ja znam wiele osób, które jednak znalazły pracę w parkach narodowych. Ale więszość z nich to studenci kierunków leśniczych (mówię tu głównie o studentach z Wrocławia).
czy na Akademii Rolniczej we Wrocławiu jest wydział leśniczyz tego co sie oriętuję to jego tam brakuje

Ale są jeszcze chyba prywatne uczelnie z takim kierunkiem? Słyszał ktoś o takich?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość