I znowu ten chleb, pilne dosyć

Przepisy na proste doświadczenia z biologii. Pomoc w zrozumieniu podstaw biologii i zachodzących zjawisk biologicznych.
pixelowa
Posty: 4
Rejestracja: 5 gru 2010, o 23:06

I znowu ten chleb, pilne dosyć

Post autor: pixelowa »

Cholera, wpadłam w panike.
Poszłam się przywitać z moim chlebem, a tu żarcik, ze strony mojego nowego przyjaciela.
W doświadczeniu mieliśmy namoczyć wacik, włożyć go do słoika, a na niego położyć chleb, którym wcześniej wytarliśmy kurz(mina mamy, widzącej mnie wycierającej szafę kromką chleba- bezcenna ). Jeden słoik miał iść do lodówki, drugi stać w temperaturze pokojowej.
Celem jest wychodowanie pleśniaka białego lub rozłożka czerniejącego, jednak pani profesor powiedziała, że na chlebie najpewniej rozwinie się pleśniak.
Jednak widać mój przyjaciel, stojący na parapecie w pokoju, zaraz nad kaloryferem, jest żartownisiem i z jednej strony wyrastają minimalne białe włoski, z czarnymi końcówkami(pleśniak?), a z drugiej pokryła go czarna warstwa.
Możliwe jest, żeby mój chleb zaatakował naraz i pleśniak i rozłożek?
pixelowa
Posty: 4
Rejestracja: 5 gru 2010, o 23:06

Re: I znowu ten chleb, pilne dosyć

Post autor: pixelowa »

Zapomniałam dodać- to czarne- to taka czarna plama, jakby osad, nie wystaje za bardzo, albo tego nie widzę, Po walnięciu słoikiem o parapet i odsunięciu chleba od ścianki słoika, na ściance został szary osad. To rozłożek?
Awatar użytkownika
szama
Posty: 193
Rejestracja: 24 lis 2010, o 22:56

Re: I znowu ten chleb, pilne dosyć

Post autor: szama »

Jak najbardziej możliwe.
pixelowa
Posty: 4
Rejestracja: 5 gru 2010, o 23:06

Re: I znowu ten chleb, pilne dosyć

Post autor: pixelowa »

pixelowa pisze:Zapomniałam dodać- to czarne- to taka czarna plama, jakby osad, nie wystaje za bardzo, albo tego nie widzę, Po walnięciu słoikiem o parapet i odsunięciu chleba od ścianki słoika, na ściance został szary osad. To rozłożek?
pixelowa
Posty: 4
Rejestracja: 5 gru 2010, o 23:06

Re: I znowu ten chleb, pilne dosyć

Post autor: pixelowa »

jasność pomieszczenia ma wpływ na rozwój pleśni?
kwiatek9
Posty: 34
Rejestracja: 9 gru 2010, o 16:28

Re: I znowu ten chleb, pilne dosyć

Post autor: kwiatek9 »

widocznie możliwe
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość