Projekt zmian w kształceniu lekarzy

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Arnold
Posty: 1093
Rejestracja: 5 lut 2009, o 19:44

Re: Projekt zmian w kształceniu lekarzy

Post autor: Arnold »

Można powiedzieć nie ma idealnego systemu oceniania, każdy ma swoje wady i zalety. Jednak porównując LEP do średniej to zdecydowanie lepszy jest LEP. Moim zdaniem powinni uwzględnić wszystkie możliwości, czyli LEP, średnia, rozmowa i granty naukowe.
Awatar użytkownika
rokoszik
Posty: 4
Rejestracja: 31 sie 2010, o 20:51

Re: Projekt zmian w kształceniu lekarzy

Post autor: rokoszik »

i jak? wiadomo już coś konkretnego? LEP zostaje, czy nie?
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: Projekt zmian w kształceniu lekarzy

Post autor: Medycyna Lwów »

nic nie wiadomo, tego z dnia na dzień się nie robi chyba oczywiste.
ebedziebe
Posty: 302
Rejestracja: 1 wrz 2009, o 20:09

[Link] Projekt zmian w kształceniu lekarzy

Post autor: ebedziebe »

Dopiero zaczynam karierę medyczna bo jestem na 1 roku umlub.
Ale uważam ze likwidacja lepu to zmiana na gorsze i jest to zmiana korupcjogenna .
Lep jest obiektywną w przeciwieństwie do ocen( pryzmat rożnych uczelni , rożnej liczby przedmiotów , jak i w obrębie jednej uczelni można trafić lepiej lub gorzej ) a działalność naukowa jest chwalebna ale nie wiem czy aż tak ważna by wpływać na szanse dostania miejsca na specjalizacji - myślę ze nie każdy musi czuć do tego pociąg czy czas a nie oznacza to ze jest gorszy .
Co do alternatywy lepu to zaprezentowałem swoje zdanie w temacie
petycja-nie-dla-likwidacji-lep-i-ldep-vt30471.htm i uważam ze jest to ciekawa propozycja


Staż na 6 roku ( mnie juz nie obejmie i tak i tak bo miałby obowiązywać od rocznika zaczynającego w 2011 roku a lep wszystkich bo nie zostałby zorganizowany już w w2011 albo 2012 nie pamiętam dokładnie )
Staż w ramach 6 roku przynosi korzyści dla państwa bo nie trzeba płacić stażystom ale podnosi koszty jakie spadają na uczelnie bo to ona musi zatrudnić lekarzy nauczycieli szkolących klinicznie (opieram sie to na tym co przeczytałem w gazeta lekarska 11.2010 )
Z punktu widzenia studenta to zacznie on zarabiać albo po 6 latach jako stazysta ( przy aktualnym systemie ) albo po 6 latach jako etatowiec/rezydent ( po tej zmianie ) wiec tu nie dostrzegam z mojej perspektywy wady , aczkolwiek poziom wiedzy patrząc na to iż w aktualnym systemie staż odbywa się poza szpitalami klinicznymi a po zmianach musiałby tylko w nich się odbywać jak mniemam spowoduje to iż przyszły lekarz mniej się nauczy bo pacjent będzie przypadał na większa liczbę stażystów/studentów .
zdzisław
Posty: 271
Rejestracja: 1 cze 2009, o 02:52

Re: Projekt zmian w kształceniu lekarzy

Post autor: zdzisław »

Rozmowa ma niewiele wspólnego z obiektywizmem, czesto były to po prostu dodatkowe pkt dla właściwych ludzi. Osobą które twierdzą, ze cos się zmieniło proponuje porozmawiac z osobami które miały wątpliwą przyjemność żebrać o zgody w niektórych specjalizacjach nie mając poprarcia.
Średnia - co ma promować, nie od dziś wiadomo, ze jedne uczelnie mają egzaminy ustne inne testowe, na jednych można poprawiać x razy na innych tylko 2 itd.

Zarówno jednego jak i drugiego nie poprawisz, a lep tak

Granty naukowe, staż pracy - strzał w kolano dla lekarza po studiach - bo tutaj ma liczyć sie coś wiecej niż kółko zainteresowań.

Ściąganie na lepie - z tym najłatwiej zrobić porządek i trzeba.

Z reszta w życiu człowieka jest wiele egzaminów od których dużo zależy np matura.
Proste i jasne kryteria to małe pole do nadużyć.
Uważam, ze caly ten system powinien ułatwić zwłaszcza młodemu lekarzowi start i dostanie się na specjalizację. Dla osób zainteresowanych naukowo istnieją studia doktoranckie w ramach których także można się specjalizować. Tutaj powinny liczyć się koła, granty, prace naukowe i naukawe. Jedna rzecz jest działalność naukowa inna kwalifikacje zawodowe mimo iż się przeplatają.
Awatar użytkownika
Sephora
Posty: 403
Rejestracja: 13 lut 2009, o 17:26

Re: Projekt zmian w kształceniu lekarzy

Post autor: Sephora »

Heyo, dzisiaj na chemii dowiedzialam się od prowadzącego że Lep będzie zniesiony i że to już postanowione. Nie wiem co o tym myśleć bo czytałam na kilku portalach że Lep zostaje. Jak z tym jest? a i mówił że będzie zmiana w programie nauczania, zredukują nam liczbę godzin biochemii i fizjologii, ale to już pewnie zależy od senatu uczelni
Awatar użytkownika
godziasia
Posty: 1058
Rejestracja: 3 cze 2009, o 16:50

Re: Projekt zmian w kształceniu lekarzy

Post autor: godziasia »

a na jakie źródło powołuje się prowadzący? Bo powiedzieć ot tak to ja też mogę, np że będę następczynią Obamy na stanowisku prezydenta USA. Ma jakieś wtyki gdzieś wyżej?
Awatar użytkownika
Sephora
Posty: 403
Rejestracja: 13 lut 2009, o 17:26

Re: Projekt zmian w kształceniu lekarzy

Post autor: Sephora »

nie wiem czy ma wtyki, ale dla mnie też wydało się to conajmniej dziwne, zwłaszcza że ostatnio pisaliśmy że LEP zostaje
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości