(Były) Student Biologii na UP we Wrocławiu odpowiada :)

Porady i opinie o uczelniach kształcące w zakresie biologii. Punktacja przy rekrutacji. Pomoc w dostępie do materiałów do nauki biologii
Awatar użytkownika
tomek_z
Posty: 68
Rejestracja: 9 lip 2010, o 20:25

(Były) Student Biologii na UP we Wrocławiu odpowiada :)

Post autor: tomek_z »

Wzorem studenta stomatologii, otwieram wątek, w którym postaram się odpowiedzieć na pytania dotyczące studiów . Jeśli ktoś jest zainteresowany niech pyta. Postaram się jak najszybciej odpowiedzieć. Pozdrawiam wszystkich przyszłych studentów biologii, a zwłaszcza tych z UP we Wrocławiu
Awatar użytkownika
pyati
Posty: 460
Rejestracja: 3 wrz 2009, o 17:17

[Link] Student Biologii na UP we Wrocławiu odpowiada

Post autor: pyati »

To może podłącz się pod ten temat, po co zakładać nowy
wszystko-dla-pierwszaka-biologia-vt28637.htm
Awatar użytkownika
tomek_z
Posty: 68
Rejestracja: 9 lip 2010, o 20:25

Re: (Były) Student Biologii na UP we Wrocławiu odpowiada :)

Post autor: tomek_z »

Chciałem założyć nowy temat, bo nie ma praktycznie nic odnośnie biologii na UP we Wrocławiu, a może jakiś przyszły student/przyszła studentka, tej Uczelni będzie chciała się czegoś dowiedzieć odnośnie jakichś przedmiotów, prowadzących etc., wiedzę na ten temat mam dość sporą Oczywiście jak będę znał odpowiedzi na pytania w założonym przez Ciebie temacie to też chętnie odpowiem.
pozdrowienia
ggo
Posty: 9
Rejestracja: 29 lip 2010, o 15:02

Re: (Były) Student Biologii na UP we Wrocławiu odpowiada :)

Post autor: ggo »

Ja co prawda nie studiuje na UP tylko na UŁ, ale chciałabym się o coś spytać. Ciekawi mnie jak mniej więcej wyglądają ćwiczenia z mikrobiologii.
Awatar użytkownika
tomek_z
Posty: 68
Rejestracja: 9 lip 2010, o 20:25

Re: (Były) Student Biologii na UP we Wrocławiu odpowiada :)

Post autor: tomek_z »

U nas ćwiczenia z mikrobiologii były podzielone na 2 części, na pierwszej części pani robiła wstęp teoretyczny odnośnie bakterii którymi się w danym momencie zajmowaliśmy, druga część była praktyczna - przygotowanie pożywek, wysiewanie bakterii, jałowienie sprzętu, przygotowanie i barwienie preparatów mikroskopowych, ogólnie wszystkie ważniejsze techniki mikrobiologiczne zostały omówione.Pod koniec semestru zostaliśmy podzieleni na grupy i każda miała jakiś projekt do wykonania, ćwiczenia zaliczało się na podstawie zaliczenia kolokwiów, kartkówek oraz zdaniem sprawozdania z projektu.

Drugim przedmiotem związanym z mikrobiologią była mikrobiologia gleby, tam ćwiczenia były typowo praktyczne, zostaliśmy podzieleni na zespoły i każdy zespół badał próbkę gleby, przy czym każda próbka była inaczej suplementowana, ćwiczenia zaliczało się wykonaniem sprawozdania.
Awatar użytkownika
Sephora
Posty: 403
Rejestracja: 13 lut 2009, o 17:26

Re: (Były) Student Biologii na UP we Wrocławiu odpowiada :)

Post autor: Sephora »

u mnie mikrobiologia wyglądała tak że były po pewnych partiach kolokwia 2 lub 3 nie pamiętam , ale na koniec było kolokwium teoretyczne i praktyczne, zeby było można podejsc do praktycznego które nie było trudne , trzeba było zdac teorię. A na praktyce głównie jałowienie wybarwianie, wysiewanie ,etc. Sorry Tomek jeśli Ci wątek spamuje,ale chciałam też odpisac dla porównania jak jest na UMK
Awatar użytkownika
tomek_z
Posty: 68
Rejestracja: 9 lip 2010, o 20:25

Re: (Były) Student Biologii na UP we Wrocławiu odpowiada :)

Post autor: tomek_z »

Nie ma problemu fajnie jest poczytać jak nauka tych samych przedmiotów wygląda na innych uczelniach poza tym zainteresowane osoby będą miały szerszy pogląd na sprawę
pozdrowienia
ggo
Posty: 9
Rejestracja: 29 lip 2010, o 15:02

Re: (Były) Student Biologii na UP we Wrocławiu odpowiada :)

Post autor: ggo »

Dzięki za odpowiedzi Na pierwszym roku na ćwiczeniach, oprócz chemii czy fizyki oczywiście, głównie się rysuje. Widzę, że na drugim roku ćwiczenia zapowiadają się na bardziej urozmaicone.
Awatar użytkownika
Matro
Posty: 19
Rejestracja: 13 mar 2010, o 08:25

Re: (Były) Student Biologii na UP we Wrocławiu odpowiada :)

Post autor: Matro »

tomek_z, a można wiedzieć jaką specjalizację kończyłeś oraz czym się obecnie zajmujesz jako absolwent biologii
Awatar użytkownika
tomek_z
Posty: 68
Rejestracja: 9 lip 2010, o 20:25

Re: (Były) Student Biologii na UP we Wrocławiu odpowiada :)

Post autor: tomek_z »

Ja kończyłem Biologię Stosowaną, bo tylko taka specjalizacja była (moje studia były jednolite),teraz Biologia na naszej Uczelni jest dwustopniowa, i tych specjalizacji jest więcej.
Obecnie jestem doktorantem na mojej Uczelni, i zajmuje się immunologią nowotworów.

eMWu
Posty: 7
Rejestracja: 9 lut 2011, o 17:15

Re: (Były) Student Biologii na UP we Wrocławiu odpowiada :)

Post autor: eMWu »

Ja chciałam zapytać o studia pierwszego stopnia na Uniwersytecie Przyrodniczym, bo z tego co dowiedziałam się na stronie to specjalności: biologia środowiskowa, biologia człowieka i techniki laboratoryjne w biologii są na na studiach stacjonarnych drugiego stopnia, a jak to jest po pierwszym stopniu? Uzyskuje się tytuł mgr biologii bez specjalności?
I jeszcze jedno pytanko, czy ktoś może wie jakie były progi punktowe w ubiegłorocznej rekrutacji na biologii na Uniwersytecie Wrocławskim i Przyrodniczym? Czy były one porównywalne?
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
szama
Posty: 193
Rejestracja: 24 lis 2010, o 22:56

Re: (Były) Student Biologii na UP we Wrocławiu odpowiada :)

Post autor: szama »

Po pierwszym stopniu jest tylko licencjat bo to studia licencjackie, nie wiąze się to ze stopniem naukowym.

Magistra zeby miec trzeba pójśc na magisterskie, a aby na nie pójść trzeba wcześniej zrobic licencjat.

Na Wrocławskim progi były żałośnie niskie, na DUP nie wiem. Z tym że z żałosnie niskich progów nie ma co się cieszyć, poziom nauczania nie jest zaniżany pod poziom studentów.
Korczaszko
Posty: 4371
Rejestracja: 9 paź 2007, o 19:58

Re: (Były) Student Biologii na UP we Wrocławiu odpowiada :)

Post autor: Korczaszko »

Jesteś doktorantem Soyty D masz zajęcia z wetą?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości