XXV Olimpiada Wiedzy Ekologicznej

Pomoc w przygotowaniu do olimpiady Wiedzy Ekologicznej zwanej też olimpiadą ekologiczną. Wykaz materiałów, testy i rozwiązania.
Hpplttlbzr
Posty: 69
Rejestracja: 11 sty 2010, o 17:03

Re: XXV Olimpiada Wiedzy Ekologicznej

Post autor: Hpplttlbzr »

Dla mnie atmosfera biesiady była niesamowita i nie zamieniłbym jej na żadne Ekoforum, chociażby przyjechać miał sam Minister Środowiska I wolałbym powtórkę z tejże, aniżeli nadrabianie braku dyskusji W końcu z problemami ekologicznymi spotykamy się na codzień - podyskutować można o nich także np. w internecie. Internetowe pieczenie dzika byłoby zaś ciut mniej atrakcyjne. A w rzeczywistości, zwłaszcza w takim towarzystwie, zdarza mi się bardzo rzadko i przez to było wyjątkowe!

PS: Nie jestem jakimś hedonistą, który gdzieś ma ochronę przyrody i działania w tym kierunku (tak gwoli ścisłości, gdyby ktoś tak wywnioskował po powyższej wypowiedzi ). Po prostu wydaje mi się, że pewne rzeczy są niezastąpione, podczas gdy inne można równie dobrze zrealizować w innych okolicznościach
Awatar użytkownika
borodziej
Posty: 677
Rejestracja: 21 kwie 2009, o 13:47

Re: XXV Olimpiada Wiedzy Ekologicznej

Post autor: borodziej »

Jednym słowem - kompensacja i wybór mniejszego zła
Obrabiam i wrzucam kolejne fotki - choć o czy na zapałkach (jak u ślimaka)
A propos ślimaków - podczas tych 3 dni wiele rzeczy na długo zapadnie mi w pamięci. Ale jedna rzecz mnie oczarowała i wzruszyła do głębi - występ grupy aktorskiej, która przygotowała spektakl specjalnie na OWE o mniszku pienińskim. Rewelacja
Załączniki
slimaki.jpg
Awatar użytkownika
p_t
Posty: 4
Rejestracja: 9 cze 2010, o 23:03

Re: XXV Olimpiada Wiedzy Ekologicznej

Post autor: p_t »

dzięki finalistom za info o tym forum
Awatar użytkownika
borodziej
Posty: 677
Rejestracja: 21 kwie 2009, o 13:47

Re: XXV Olimpiada Wiedzy Ekologicznej

Post autor: borodziej »

Kolejny rzut fotek już jest w galerii Będą jeszcze dwa - wykonane na sali oraz z pokazowego
paweljp1
Posty: 53
Rejestracja: 16 paź 2009, o 18:17

Re: XXV Olimpiada Wiedzy Ekologicznej

Post autor: paweljp1 »

edi91 pisze:Paweł w sumie to nie dużo, ale tymi zdjęciami trochę mi podpowiedziałeś

na wycieczce do rezerwatu więcej siedziałeś w rowie niż na dróżce prawda? mniej więcej mojego wzrostu może ciut niższy, ciemne krótkie włosy, okulary?
Wszystko się zgadza D no może poza tym rowem, choć często zdarzało się nam zbaczać z trasy (ale nie w ścisłym D )
A tak dla pełnego potwierdzenia to potem razem imprezowlaiśmy w 205, a wniedzielę jeszcze się z tobą żegnałem przed wyjazdem
Michaluspospolitus
Posty: 170
Rejestracja: 11 sty 2010, o 12:55

Re: XXV Olimpiada Wiedzy Ekologicznej

Post autor: Michaluspospolitus »

Z Dactylorhiza nigdy nie wiadomo do końca, ale ten napotkany do najprawdopodobniej Dactylorhiza maialis (kukułka szerokolistna), więc moje przypuszczenia się sprawdziły. Za pomoc w oznaczeniu dziękuje przyrodnikom z innego forum (nie podam, bo wiadomo. reklama).
Zdradziła ją warżka i trochę liście.

Pozdrawiam,
Michalus
owe

[Link] XXV Olimpiada Wiedzy Ekologicznej

Post autor: owe »

wybrane posty zostały wydzielone do tematu: kontrowersje w sprawie poziomu, pytań i błędów OWE 2010 kontrowersje-w-sprawie-poziomu-pytan-i- ... t27441.htm
Awatar użytkownika
trombocytofag
Posty: 6
Rejestracja: 11 cze 2010, o 23:49

Re: XXV Olimpiada Wiedzy Ekologicznej

Post autor: trombocytofag »

bedzie ktoś tak mily i przesle zestaw pytan z tego roku (finał, ale za szkolny i wojewodzki tez bede wdzieczny): [at].pl

wielkie dzieki za pomoc
lith
Posty: 3117
Rejestracja: 28 wrz 2009, o 22:49

Re: XXV Olimpiada Wiedzy Ekologicznej

Post autor: lith »

finał masz na stronie owe do pobrania ]
Awatar użytkownika
trombocytofag
Posty: 6
Rejestracja: 11 cze 2010, o 23:49

Re: XXV Olimpiada Wiedzy Ekologicznej

Post autor: trombocytofag »

lith pisze:finał masz na stronie owe do pobrania ]

rzeczywiście dzięki ale nie pogardzę innymi zestawami [at].pl
Awatar użytkownika
borodziej
Posty: 677
Rejestracja: 21 kwie 2009, o 13:47

Re: XXV Olimpiada Wiedzy Ekologicznej

Post autor: borodziej »

owe pisze:wybrane posty zostały wydzielone do tematu: kontrowersje w sprawie poziomu, pytań i błędów OWE 2010
Ja bym jeszcze dodał: I WYPACZEŃ
Oki, żarty się skończyły (jak chodzi o pytania) - żadnych żartów typu odwrócona piramida złożona ze stada dodo i 3 melonów czy 2 mamutów i jednego mleczyka (przepraszam: mniszka lekarskiego Taraxacum officinale)
Awatar użytkownika
borodziej
Posty: 677
Rejestracja: 21 kwie 2009, o 13:47

Re: XXV Olimpiada Wiedzy Ekologicznej

Post autor: borodziej »

To teraz będzie całkiem poważnie i całkiem uroczyście:
O roli i randze Jubileuszu XXV-lecia Olimpiady Wiedzy Ekologicznej może świadczyć list wystosowany do uczestników finału centralnego (który niestety dotarł pocztową zbyt późno!) przez Przewodniczącego Parlamentu Europejskiego prof. Jerzego Buzka.
Szkoda, że nie mógł być on odczytany w trakcie trwania finału w dniach 4-6 czerwca br. w Białowieży. Wierzymy jednak, że wszyscy sympatycy, a także przyszli uczestnicy Olmpiady Wiedzy Ekologicznej przeczytają go z dużą dozą satysfakcji.

Prezewodnicząca GK OWE
dr Małgorzata Falencka-Jabłońska

Pełna treść listu Pana Profesora Jerzego Buzka: na oficjalnej stronie OWE
Awatar użytkownika
KamilB
Posty: 250
Rejestracja: 23 gru 2010, o 19:51

Re: XXV Olimpiada Wiedzy Ekologicznej

Post autor: KamilB »

lukasz663 pisze:a ja się pochwalę że dostałem się do ustnego z piątym wynikiem a ostatecznie zająłem pierwsze miejsce

w podlaskim do ustnego trzeba było mieć 37 pkt
Na ustnym siedzieliśmy prawie obok siebie Ja miałem 38 pkt i siódmy wynik (na ustnym byłem zawodnikiem nr 6) i to właśnie ja zająłem to najgorsze", ósme miejsce.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości