Dlaczego warto wybrać ten kierunek..

Wykaz uczelni medycznych o kierunku farmaceutycznym. Opinie i porady dotyczące punktacji i rekrutacji na farmację w poszczególnych uczelniach.
aleks11

Re: Dlaczego warto wybrać ten kierunek..

Post autor: aleks11 »

plazmid,
praca przy cytostatykach to niezłe bagno.
Sa to niezwykle trujace substancje, [rzenikajace przez skóre i błony sluzowe. Słuza leczeniu nowotworów-zabijaja komórki(wszystkie zdrowe i chore) zaburzaja kod genetyczny,. praca przy tym niewskazane dla osób w okresie rozrodczym.
w szpitalu dadza Ci fartuch, maseczke z włokniny i stracisz zdrowie przy tym w ciagu paru lat.sa niby te dygestoria ale co zapobiegliwsi farmaceuci nie pchaja sie tam.Przy takiej pracy powinny byc obostrzenia w postaci kombinezonów i szczelnych masek jak w sterylnych pracowniach.
od tego mozna wyłysiec, dostac nowotworu itp.
A dyrektor szpitala sie cieszy że znalazł naiwniaka za 3 tysiace netto. za taka prace powinni płacic kilka razy wiecej i zapewnic bezpieczne warunki.Tylko że nie zapłaca bo wola dla siebie zabrać forse.

Podsumowujac -szkoda zdrowia, potem samemu mozna wylądowac na chemioterapii.
aleks11

Re: Dlaczego warto wybrać ten kierunek..

Post autor: aleks11 »

Ale w szpitalnej aptece bez cytostatyków tez czasem znajdzie sie praca, tylko że raczej mało płatna.

Ale w UK potrzebuja farmaceutów w szpitalachj, i tam praca farmaceuty wyglada inaczej, nie jest on magazynierem czy sprzedawca , tylko współpracuje na oddziale szpitalnym z lekarzem, pielegniarka i pozostałym białym personelem. farmaceuta taki może robic specke i potem jest np Paediatric pharmacist i dostaje lepszą kase w szpitalu pediatrycznym.

Ucz sie angielskiego)plazmid
aleks11

Re: Dlaczego warto wybrać ten kierunek..

Post autor: aleks11 »

plazmid

w aptece szpitalnej 1800-2500 zł netto zwykły mgr, kierownik góra 4000-5000 zł netto.
aleks11

Re: Dlaczego warto wybrać ten kierunek..

Post autor: aleks11 »

CYTUJĘ
Jest aktualne jak najbardziej. Praca w aptece czeka. Praca jako Przedstawiciel też, tyle że tu od wykształcenia ważniejsze są cechy charakteru i wygląd bo w tym zawodzie oprócz farmaceutów, zdarzają się lekarze to i po polonistyce się zdarza REPć i czymkolwiek innym (co tam że nie rozumie o czym gada, ale nawija i ma niezła sprzedaż zapewne).

Dokładnie tak, wykształcenie nie jest tak ważne, tylko wygląd, po AWF moze być lepszy Rep niz po farmacji. zreszta farmaceutów jakos na Repów nie biora, nie wiem czemu.
powiem wiecej przecietny Rep zarabia le[piej niż mgr farm, bo około 5 tys zł netto i nie ma odpowiedzialnej pracy, a tyle to może w aptece tylko kierownik zarobić.
Awatar użytkownika
boncki
Posty: 29
Rejestracja: 23 cze 2010, o 11:16

Re: Dlaczego warto wybrać ten kierunek..

Post autor: boncki »

cześć wszystkim . chciałem się dostać na stomę, ale mi nie wyszło, więc na razie studiuje biologię. Jakoś tak ostatnimi czasy odwidziało mi się dłubanie ludziom w zębach i zacząłem myśleć o farmacji. Muszę przyznać, że praca w aptece nie byłaby dla mnie jakąś tragedią, ale bardziej interesują mnie przeróżne laboratoria. Czytałem o tym jakie specjalizacje są dostępne po tym kierunku, i chyba najbardziej zainteresowała mnie toksykologia. Powiedzcie, jest po tym jakaś w miarę sensowna praca? I czy bardzo trudno jest zrobić specjalizację po farmacji?
Biochejter
Posty: 1396
Rejestracja: 5 lip 2007, o 06:50

Re: Dlaczego warto wybrać ten kierunek..

Post autor: Biochejter »

boncki pisze:Czytałem o tym jakie specjalizacje są dostępne po tym kierunku, i chyba najbardziej zainteresowała mnie toksykologia. Powiedzcie, jest po tym jakaś w miarę sensowna praca? I czy bardzo trudno jest zrobić specjalizację po farmacji?
Dostać się na toksy po farmacji graniczy z cudem. Nawet pracownicy katedry toksykologii z doktoratami, na stanowisku adiunkta mają z tym problem bardzo mało miejsc (tylko Poznań i Łódź mają uprawnienia do organizacji tej specki).

Sensowna praca w sensie laboratoriów? Jak Ci na tym zależy to Ci się uda, nie ma natarcia ze strony farmaceutów do takiej pracy, bardziej po biotechach i chemiach się do tego pchają.
Wygląda to tak że praca w aptece zaraz po stażu jest lepiej płatna niż w firmie farmaceutycznej, więc jak przychodzi co do czego to napaleni na jakieś ambitne R&D fałmacełci, w obliczu własnego lenistwa i wynagrodzenia szybko zapominają o tym i grzecznie klikają w kasę fiskalną Także dość dużo zależy od priorytetów w tym zawodzie, a prawda jest taka że na farmacje (generalizując) idzie się po $$$ a nie po ambitną pracę.
270285
Posty: 171
Rejestracja: 3 wrz 2008, o 21:44

Re: Dlaczego warto wybrać ten kierunek..

Post autor: 270285 »

prawda jest taka że na farmacje (generalizując) idzie się po $$$ a nie po ambitną pracę
Tak jest!

Jest prowadzona specjalizacja z toksykologii ? Ja słyszałam że tylko z farmacji szpitalnej, aptecznej, klinicznej i niedawno ruszyła chyba w Gdańsku z przemysłowej.
Swoją droga co wam tak zalezy na tych specjalizacjach? Wg mnie niewarto jej robić.
Biochejter
Posty: 1396
Rejestracja: 5 lip 2007, o 06:50

Re: Dlaczego warto wybrać ten kierunek..

Post autor: Biochejter »

270285 pisze:Swoją droga co wam tak zalezy na tych specjalizacjach? Wg mnie niewarto jej robić.
Nie dają żadnych uprawnień formalnych praktycznie. Jak ktoś chce mieć ładniejszą pieczątkę to może zrobić specjalizację no i ludzie mają też zainteresowania, to też trzeba wziąć pod uwagę.

Swoją drogą Użytkowniczko cyfrowa - większość pytających dopiero się wybiera na fałmację, więc jeszcze im się chce
270285
Posty: 171
Rejestracja: 3 wrz 2008, o 21:44

Re: Dlaczego warto wybrać ten kierunek..

Post autor: 270285 »

Toć przecież wiem, że rozporządzenie wymienia 12 specjalizacji. Pytam się czy spec. z toksykologii jest rzeczywiście realizowana, bo jak wyżej napisałam chyba praktycznie prowadzone są tylko 4 w/w spec.
Biochejter
Posty: 1396
Rejestracja: 5 lip 2007, o 06:50

Re: Dlaczego warto wybrać ten kierunek..

Post autor: Biochejter »

Wszystkie są realizowane. Tyle że niektóre to dosłownie kilka miejsc (np. toksyki, farmakologia).
Awatar użytkownika
mediatan
Posty: 452
Rejestracja: 20 maja 2008, o 19:37

Re: Dlaczego warto wybrać ten kierunek..

Post autor: mediatan »

Biochemister, a możesz mi pokazać ośrodek mający akredytację na speckę z farmakologii? Poznaniowi wygasła zdaje się w 2009r
Biochejter
Posty: 1396
Rejestracja: 5 lip 2007, o 06:50

Re: Dlaczego warto wybrać ten kierunek..

Post autor: Biochejter »

No słuszna uwaga, póki co nie ma akredytacji i w tym roku nie było rekrutacji - to i tak nic nie zmienia bo nigdy nie było tam systematycznych naborów co rok. Generalnie te wszystkie specki działają, no może z różną dynamiką

no i żeby było precyzyjniej to nie wiem nic o zdrowiu środowiskowym, to jakiś dziwny twór w ogóle i tyle ma związku z farmacją że ho ho.
mir1
Posty: 157
Rejestracja: 13 wrz 2010, o 22:17

Re: Dlaczego warto wybrać ten kierunek..

Post autor: mir1 »



ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości