nazwy łacińskie

Masz problem z biologią na lekcjach? Czegoś nie rozumiesz? Potrzebujesz pomocy w rozwiązaniu zadań? Napisz o tym na forum!
ekierka
Posty: 77
Rejestracja: 20 wrz 2010, o 21:35

nazwy łacińskie

Post autor: ekierka »

Witam,
Jestem na rozszerzonej biologii w klasie pierwszej i mam takie dwa dylematy:
1. Zastanawiam się czy należy się uczyć nazw łacińskich, tych z podręcznika operonu, co o tym sądzicie?
2. W jaki sposób Wy się uczycie, bo ja jak popatrzę na początek podręcznika to tak średnio z moją wiedzą, a u Was jak?
Awatar użytkownika
szama
Posty: 193
Rejestracja: 24 lis 2010, o 22:56

Re: nazwy łacińskie

Post autor: szama »

Do szkoły ci się nie przydadzą, natomiast na studiach jak najbardziej.
Tylko pewnie jeszcze nie bardzo wiesz w jakim kierunku chcesz dalej iść, czy bardziej rosliny i zwierzęta, czy człowiek.
Awatar użytkownika
Collo
Posty: 1761
Rejestracja: 26 gru 2009, o 08:33

Re: nazwy łacińskie

Post autor: Collo »

1. Zastanawiam się czy należy się uczyć nazw łacińskich, tych z podręcznika operonu, co o tym sądzicie?
Niektóre nazwy łacińskie trzeba znać, ale np. uczenie tych wszystkich grup roślin po łacinie to tylko strata czasu, na maturze nie dadzą ci polecenia:
"Napisz nazwę łacińską . itp.
2. W jaki sposób Wy się uczycie, bo ja jak popatrzę na początek podręcznika to tak średnio z moją wiedzą, a u Was jak?
My w szkole też korzystamy z Operonu, jesteśmy teraz na obleńcach. Niedawno mieliśmy sprawdzian semestralny od początku roku do grzybów i podczas uczenia się do niego wszystko sobie powtórzyłem i teraz większość pamiętam Choć od początku roku z bioli uczę się systematycznie, więc powtórka do tego sprawdzianu nie była trudna
ekierka
Posty: 77
Rejestracja: 20 wrz 2010, o 21:35

Re: nazwy łacińskie

Post autor: ekierka »

Dzięki za odpowiedzi, czyli uczyć się tylko tych ważniejszych nazw łacińskich, chodzi mi tylko o przygotowanie czysto pod maturę, czyli nie będzie na maturze wymagana znajomość nazw łacińskich?
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: nazwy łacińskie

Post autor: Medycyna Lwów »

czy na maturę czy na cokolwiek nie musisz znać ŻADNEJ nazwy biologicznej po łacinie.
ekierka
Posty: 77
Rejestracja: 20 wrz 2010, o 21:35

Re: nazwy łacińskie

Post autor: ekierka »

wielkie dzięki wszystkim za odpowiedzi
Może jeszcze powiecie mi w jaki sposób Wy się uczycie biologii?
hepi93
Posty: 182
Rejestracja: 25 sty 2010, o 19:35

Re: nazwy łacińskie

Post autor: hepi93 »

A ja mam takie dokładniejsze pytanie:
Czy trzeba się uczyć łacińskich nazw bakterii typu:
coccus - ziarniak
bacillus - laseczka
Kiedyś też myślałem, że nie trzeba się uczyć tych łacińskich nazw, ale ktoś mi powiedział, że pojawiły się kiedyś łacińskie nazwy bakterii na maturze i teraz sam już nie wiem.
Wie ktoś może jak to jest z tymi łacińskimi nazwami bakterii?
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: nazwy łacińskie

Post autor: Medycyna Lwów »

umiesz czytać ze zrozumieniem co napisałem wyżej?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości