Organografia

Forum ogrodnicze poświęcone uprawie roślin, znajdziesz tu odpowiedzi na większość pytań i problemów związanych z ogrodnictwem.
slawcioo
Posty: 43
Rejestracja: 21 paź 2007, o 09:23

Organografia

Post autor: slawcioo »

1. Porównaj cechy pomiędzy Tilią a Aristolochią. (Aristolochia- kokornak) = rodzina Aristolochiaceae.


nie za bardzo wiem, co do aristolochii, może:

sklerenchyma ulegnie rozerwaniu, kambium międzywiązkowe odkłada miękisz , który tworzy promienie rdzeniowe.

Ktoś może wie co jest istotne do sprawdzianu z Organografii, jakieś ważne pojęcia
Awatar użytkownika
szama
Posty: 193
Rejestracja: 24 lis 2010, o 22:56

Re: Organografia

Post autor: szama »

Lipa to drzewo, ma kwiaty zebrane w kwiatostany, kokornak to pnącze lub roslina zielna, o kwiatach pojedyńczych.

Obydwa mają z grubsza sercowate liście.

Jesli uznamy że kokornak jest byliną lub niezdrewniałym pnączem to róznice w budowie łodygi nasuwają się same, problem w tym ze to zróznicowana grupa.
slawcioo
Posty: 43
Rejestracja: 21 paź 2007, o 09:23

Re: Organografia

Post autor: slawcioo »

Thx.
liść Hypostomatyczny- czym jest? Odp: aparaty szparkowe występują w dolnej części liścia. Jednak ta odpowiedź podobno nie wystarczy. Ktoś wie coś na ten temat?


Centralny kanał powietrzny - ?
Budowa wtórna (anatomiczna) - Tkanka nabiera właściwości twórczych.
Budowa pierwotna - ?


Pozdrawiam)
saraeses

Re: Organografia

Post autor: saraeses »

bardzo proszę o pomoc. czy jest ktoś w stanie napisać jakie są różnice w budowie wtórnej łyka u Tilii cordata Miller i w budowie wtórnej łyka i Aristolochii sipho bo jak jeszcze u Tilii wiem jak to wygląda tak z aristolochią w budowie anatomicznej mam problem, bo po prostu nie mogę za bardzo nigdzie tego znaleźć - same ogóły. a niestety pytanie to nade mną ciąży. jeśli ktoś może mi pomóc to byłabym bardzo wdzięczna.
pozdrawiam :)
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość