Rocznik 90' na maturze 2011

Rozmowy na temat matury z biologii. odpowiedzi na trudne pytania, rozwiązywanie zadań, arkusze maturalne z biologii
Awatar użytkownika
Tomq
Posty: 738
Rejestracja: 11 maja 2010, o 17:50

Re: Rocznik 90' na maturze 2011

Post autor: Tomq »

KYOKUSHIN pisze:Tomqu bardzo chętnie zweryfikuje to co uważam za marzenie na własnej skórze. Dotychczas mogę wnioskować tylko z codziennych relacji kolegów z leku
Z Bydgoszczy? Też się tam wybierasz?

Dlatego powiedziałem, że kto nie doświadczył nigdy nie zrozumie, zatem próbuj.
Awatar użytkownika
KYOKUSHIN
Posty: 32
Rejestracja: 5 lis 2010, o 21:26

Re: Rocznik 90' na maturze 2011

Post autor: KYOKUSHIN »

My teraz hartujemy się biegając po śniegu Samoobrona w ratownictwie medycznym była w pierwszej połowie semestru więc trochę brzuszków wypociliśmy
Chciałbym Gdańsk W Bydgoszczy miałbym łatwiej- giełdy, itp. ale jak już mówiłem uwielbiam komplikację
Awatar użytkownika
Tomq
Posty: 738
Rejestracja: 11 maja 2010, o 17:50

Re: Rocznik 90' na maturze 2011

Post autor: Tomq »

No chyba nie do końca chodzi o to żeby było łatwiej, tylko żeby się czegoś nauczyć, ale to tylko moje zdanie - wielu ludzi z tego kierunku tak nie myśli i nie można im tego mieć za złe
Awatar użytkownika
Tuś.
Posty: 389
Rejestracja: 28 maja 2008, o 15:59

Re: Rocznik 90' na maturze 2011

Post autor: Tuś. »

Samoobrona w ratownictwie medycznym była w pierwszej połowie semestru
Mieliście coś takiego jak samoobrona w ratownictwie medycznym?! Ja też chcę! W ogóle to ja błagam o wf! U nas jest dopiero na którymś tam semestrze!
Awatar użytkownika
KYOKUSHIN
Posty: 32
Rejestracja: 5 lis 2010, o 21:26

Re: Rocznik 90' na maturze 2011

Post autor: KYOKUSHIN »

Mam takie samo zdanie na ten temat Tomqu.

Nie masz jeszcze wf-u? Przecież sprawność w tym zawodzie jest niezbędna.
Dobrze, że chodzisz na taekwon-do to szybko Ci jej nie zabraknie.
Mieliśmy tylko 9 spotkań, ale zawsze coś:) Dla mnie to chleb powszedni Mimo to o wiele łatwiej będzie zrobić wkłucie osobie nadpobudliwej Oczywiście zero przemocy- czysta anatomia
Mam ciekawe publikację na ten temat w formacie PDF-gdyby Cię to interesowało
Maximus
Posty: 2
Rejestracja: 15 sty 2011, o 00:38

Re: Rocznik 90' na maturze 2011

Post autor: Maximus »

Wszyscy z rocznika 90 którzy przygotowują się do matury i jednocześnie studiują- czy nie boicie się planowanych zmian legislacyjnych związanych z wprowadzeniem płatności za drugi kierunek? Ja mam taką sytuację że będąc obecnie na 2 roku biologii, w przypadku dostania się na medycynę jak będzie trzeba to nie zawaham się rzucić w cholerę tego kierunku, więc logicznie rzecz biorąc nie będę RÓWNOLEGLE ciągnął dwóch kierunków więc chyba nie będę wnosił płatności co nie? Z drugiej strony słyszałem że kto już zaczął kierunek będzie miał odliczone punkty ECTS z przysługującej mu puli więc na bezpłatną medycynę niewiele by zostało (ale w tym przypadku prawo musiałoby zadziałać wstecz, chociaż w tym kraju nie jest to niemożliwe). Dodam że z checią skończyłbym licencjat z biologii ale jakby weszła ta ustawa to chyba nici by były z tego.Wiecie może jak to w końcu wygląda z tą ustawą bo jakoś nie mogę dojść do żadnych oficjalnych informacji?
Awatar użytkownika
Tuś.
Posty: 389
Rejestracja: 28 maja 2008, o 15:59

Re: Rocznik 90' na maturze 2011

Post autor: Tuś. »

Też bym się bardzo chciała dowiedzieć, jak to z tym jest. Jeśli ktoś takową wiedzę posiada, będę wdzięczna, za podzielenie się.
Maximus
Posty: 2
Rejestracja: 15 sty 2011, o 00:38

Re: Rocznik 90' na maturze 2011

Post autor: Maximus »

Znalazłem coś takiego


"Przytaczam Art. 28 p.2 projektu ustawy o szkolnictwie wyzszym:

2. Studenci przyjęci na studia przed dniem wejścia w Ŝycie niniejszej ustawy oraz w roku akademickim 2011/2012:
1) studiujący bez opłat za kształcenie na więcej niŜ jednym kierunku studiów nie wnoszą opłat, o których mowa w art. 99 ust. 1 pkt 1a ustawy, o której mowa w
art. 1, w brzmieniu nadanym niniejszą ustawą, do końca okresu studiów
przewidzianego w programie i planie studiów
2) wnoszący opłaty za kształcenie wnoszą opłaty na dotychczasowych zasadach do
końca okresu studiów przewidzianego w programie i planie studiów.

Czyli rozumiem że studiując obecnie na jednym kierunku i będąc przyjęty na drugi kierunek w najbliższym roku akademickim - 2011/2012 NIE BĘDĘ WNOSIŁ PŁATNOŚCI ZA DRUGI KIERUNEK?



Co o tym sądzicie?
Awatar użytkownika
prezesowaaa
Posty: 234
Rejestracja: 18 cze 2009, o 22:58

Re: Rocznik 90' na maturze 2011

Post autor: prezesowaaa »

wystarczy mi to:
Maximus pisze: 2. Studenci przyjęci na studia przed dniem wejścia w Ŝycie niniejszej ustawy oraz w roku akademickim 2011/2012:
1) studiujący bez opłat za kształcenie na więcej niŜ jednym kierunku studiów nie wnoszą opłat
czyli nie bedziemy płącic:P
Smoła
Posty: 127
Rejestracja: 8 cze 2009, o 13:22

Re: Rocznik 90' na maturze 2011

Post autor: Smoła »

Deklaracja maturalna

Cześć. Słuchajcie, czy Wy też składacie do szkół deklaracje przez stronę?

Wiadomo kiedy będzie dostępna deklaracja dla zdających maturę w latach 2005-2009? Mi w szkole powiedzieli, że najpóźniej w poniedziałek (ten co już był), a ciągle nie ma.
Awatar użytkownika
prezesowaaa
Posty: 234
Rejestracja: 18 cze 2009, o 22:58

Re: Rocznik 90' na maturze 2011

Post autor: prezesowaaa »

ja deklaracje składałam juz we wrzesniu
w szkole, nie przez neta) a co do tego to u nas na śl jest tylko jedna deklaracja, nie ma podziału na obecnych maturzystów i poprawiających
Awatar użytkownika
KYOKUSHIN
Posty: 32
Rejestracja: 5 lis 2010, o 21:26

Re: Rocznik 90' na maturze 2011

Post autor: KYOKUSHIN »

Wejdź na stronę CKE

Tu znajdziesz odpowiednie deklaracje Zanieś wypisaną raz dwa do szkoły bo czas goni Osobiście złożyłem już we wrześniu
Awatar użytkownika
imagiine
Posty: 83
Rejestracja: 8 paź 2009, o 16:52

Re: Rocznik 90' na maturze 2011

Post autor: imagiine »

Ufff jak dobrze, że ktoś rozwikłał zagadkę płatności drugiego kierunku po przeczytaniu dzisiejszych rewelacji już wpadłam w panikę, że będę zmuszona zostać na obecnym i marzenia o medycynie pójdą się bujać. teraz tylko wystarczy dobrze zdać maturę
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości