Antropologia, fizyka, medycyna sądowa

Wątki i posty o tematyce przyrodniczej, niepasujące do pozostałych kategorii wyodrębnionych na forum przyrodniczym
hajpat24140
Posty: 2
Rejestracja: 17 lis 2010, o 21:40

Antropologia, fizyka, medycyna sądowa

Post autor: hajpat24140 »

Hej
Aktualnie chodze do liceum na biol-chem-fiz i planuje w niedalekiej przyszłości iść na biologie, a potem robić specjalizacje z antropologii.
Który z uniwersytetów mam wybrać jeśli chce robić tą specjalizacje, UJ, UWrocławski albo UAM? Może studiuje już ktoś antropologie na którymś z tych uniwerków? Byłbym bardzo wdzięczny za odpowiedź.

Drugie pytanie: czy na biologii jest dużo fizyki, i czy jest ona trudna, bo jakoś specjalnie za tym przedmiotem nie przepadam.

No i następnie pytanie (ostatnie): ostatnio słyszałem, że po biologii mogę sie specjalizować w medycynie sądowej, ale wydaje mi sie to raczej nierealne, bo przecież chyba jest to możliwe tylko po medycynie. Jak sądzicie, jest taka możliość?

Dzięki z góry za odp.
Awatar użytkownika
Platyna
Posty: 2
Rejestracja: 22 lut 2010, o 14:22

Re: Antropologia, fizyka, medycyna sądowa

Post autor: Platyna »

Biolodzy mogą się specjalizować w medycynie sądowej, za granicą, gdzie rozgraniczenie pomiędzy biologią i medycyną jest bardzo niewielkie (na większości dużych uczelni jest po prostu wydział biomedyczny i można się przenosić z biologii na medycynę etc.)

Także za granicę racze powinien wyjechać ktoś kto się naoglądał serialu kości i chce być antropologiem sądowym.

Co do biologii człowieka to ja studiuję na UAM i znam conajmniej kilka osób na biologii człowieka i są one bardzo zadowolone, mamy pokaźny zbiór szczątków ludzkich, w tym AFAIK średniowiecznych.

Na pierwszym roku masz anatomię (można się sporo nauczyć, no chyba, że się trafi na dr. Lajta, wielu prowadzących uczy też na medycynie), na drugim masz przedmiot człowiek w ujęciu biokulturowym - generalnie jest to antropologia + badanie wpływu kultur na mikroewolucję człowieka no i później specjalizacja biologia człowieka".

Pozdrawiam.
monikamomi
Posty: 1
Rejestracja: 21 sty 2011, o 19:07

Re: Antropologia, fizyka, medycyna sądowa

Post autor: monikamomi »

Hey
Studiuję biologię, jestem na ostatnim roku. Interesuje mnie medycyna sądowa za granicą. Chciałabym się dowiedzieć na jakich uczelniach jest możliwość jej studiowania.
z góry dziękuję.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości