lekarski

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Awatar użytkownika
Stalowy
Posty: 2447
Rejestracja: 27 lut 2010, o 23:35

Re: lekarski

Post autor: Stalowy »



Dawno mnie nie było, więc wybaczcie ten entuzjastyczny wybuch. Ale widząc tego emotka, nie mogłem się powstrzymać

Ciężko na pierwszym stwierdzić co jest lepsze, a co nie. Sądzę jednak, że wszyscy oceniający uznają, że wyższość uczelni jest wprost proporcjonalna do ilości kompletnych pierdół jakich trzeba się na nich dodatkowo nauczyć.

Zawsze byłem i jestem zdania (chociaż pewnie nie będę miał okazji się o tym przekonać), że wszystkie uczelnie medyczne mają bardzo zbliżony poziom - dzięki temu, że jest ich NIEWIELE, a materiał wymagany jest porównywalny.

To, że mnie pocisną w Zabrzu z biofizy (egzamin mi tuptupa za plecami coraz głośniej ), a kogoś bardziej z histologii - nie oznacza, że ten od histo będzie mONdŻejszy i lepszy w zawodzie. Amen.



(tak, tak, znowu nie mogłem się powstrzymać. )
Awatar użytkownika
Tomq
Posty: 738
Rejestracja: 11 maja 2010, o 17:50

Re: lekarski

Post autor: Tomq »

Histo = sztuka dla sztuki
Cinereus jakbyś odnalazł w sobie choć trochę sprytu i zmysłu taktycznego to sam byś sobie odpowiedział na to pytanie, wystarczy kliknąć parę razy myszką :] A kota to sobie w głowie poszukaj, ot co ) Skąd wiem to i owo? Mam znajomych którzy sami mówią, że tu a tu nie robimy za dużo, mamy wolnego po sufit, zresztą co ja Ci będę tłumaczył, sam wiesz najlepiej ile robisz i gdzie studiujesz, prawda? No i oczywista oczywistość, że miałem na myśli materiały budowlane, a jak!
lith
Posty: 3117
Rejestracja: 28 wrz 2009, o 22:49

Re: lekarski

Post autor: lith »

Tomq, w sumie średnio miarodajne. Bo na każdej są osoby, które będą twierdziły, że jest tragicznie i trzeba sie uczyć 48h/dobę, a i tak jest się w plecy, a są osoby, które stwierdzą. że w sumie ciężko, ale nie jest źle i czas na wszystko się znajdzie. No ewentualnie jest właśnie różnica w ilości pierdółzdupy- tu zależy od uczelni- bo na każdej inne przedmioty dominują w tej dziedzinie Ale sumarycznie chyba wychodzi w miarę podobnie , Jeśli chodzi o pozom końcowy, kiedy się i tak tych szczegółów do niczego nie potrzebnych nie będzie pamiętało to chyba wiedza u wszystkich będzie na podobnym poziomie.
Usagi_Tsukino
Posty: 550
Rejestracja: 20 lut 2008, o 14:31

Re: lekarski

Post autor: Usagi_Tsukino »

To, że mnie pocisną w Zabrzu z biofizy (egzamin mi tuptupa za plecami coraz głośniej )
najlepiej pokazujący egzamin ciśnięcia pierdółzdupy ] allle nie biofizyka jest przecież przedmiotem bez którego znajomości nie można być praffdziwym dochtórem!

Tomq, jeśli chodzi o relacje znajomych to raczej mało miarodajne kryterium. Znam bowiem mózgów", którzy na najlepszym WUMie czy CMUJ twierdzą, że mają wolny czas, a wszystko ogarnięte na całkiem ładne oceny. A mam też takich którzy nawet na socjologii będą piszczeć jak im bardzo ciężko, bo taki mają charakter i próbują skupić uwagę innych na sobie i pokazać jaki oni to ciężki kierunek studiują, na jakiej mega uczelni, bo przecież musi być mega skoro nawet w sylwestra planują się uczyć. Taa, znam takie przypadki P co w moim mniemaniu nie ukazuje ani ich zaje*istości, ani uczelni na których studiują.
agnika
Posty: 317
Rejestracja: 26 lip 2008, o 19:02

Re: lekarski

Post autor: agnika »

a ja studiuje w zabrzu i bardzo mi sie podoba, wczoraj mialam ostatnie szpilki i mimo ze sale anatomii sa stare jak swiat i wygladaja jak jakies katakumby to maja swoj klimat tak jak caly kampus na rokitnicy:0 jak ktos ma ochote to moze ogladnac film krecony na naszej uczelni:) Istnienie:)
Arnold
Posty: 1093
Rejestracja: 5 lut 2009, o 19:44

Re: lekarski

Post autor: Arnold »

Ja tam bardziej wolę Katedrę Biofizyki, tam to dopiero jest klimat . Spotkanie ze szefem Katedry na egzaminie ustnym - bezcenne .
Awatar użytkownika
Cinereus
Posty: 312
Rejestracja: 7 lut 2009, o 00:36

Re: lekarski

Post autor: Cinereus »

Tomq, uwazasz ze odgrzebywanie twoich postow w celu znalezienia czegos tam co napisales jest wykorzystywaniem zmyslu taktycznego ? nie rozbawiaj mnie ]

A jak pytasz gdzie studiuje i jak tu cisną to prosze bardzo: we Wroclawiu, a jak cisną to pewnie wiesz od znajomych ]

Na zakonczenie mojego udzialu w tej dyskusji moge tylko zdradzic moj poglad na temat lepszosci : to jakim bedziesz lekarzem zalezy przede wszystkim od twoich predyspozycji i od tego jak te predyspozycje wykorzystasz, a nie od tego ze studiujesz na WUMie czy gdzie tam indziej.
Awatar użytkownika
zbychu
Posty: 109
Rejestracja: 11 kwie 2009, o 21:31

Re: lekarski

Post autor: zbychu »

tylko Harvard jak się dostanę będę lepszym lekarzem od was wszystkich razem wziętych! a tak serio głupota i naiwność co niektórych z są porażające, chyba ze Tomq trolluje specjalnie i daliście się na to nabrać, Tomq jeśli to prawda, iż Morfeus studiował na Oksfordzie to możesz już zbierać zabawki, jego uczelnia jest sławniejsza i ogólnie w rankingu jest wyżej niż WUM ,haha.
Awatar użytkownika
biolog91
Posty: 125
Rejestracja: 7 paź 2007, o 11:57

Re: lekarski

Post autor: biolog91 »

Ta cała dyskusja jest śmiechu warta. Co wy wszyscy możecie wiedzieć o tym , jak jest na innych uczelniach, skoro zapewne nawet ich na oczy nie widzieliście. Takie przekomarzanie jest bez sensu , bo i tak każdy jest przekonany o słuszności swoich racji. Jedynie, każdy może coś powiedzieć o swojej uczelni , a i tak w znacznej większości przypadków będzie to zdanie subiektywne , o czym przekonaliśmy się niejednokrotnie czytając ten temat.
Wnioskowanie i kurczowe bronienie własnego zdania na podstawie wiedzy ze słyszenia to dziecinada.

Cała rozmowa nadaje się do kosza.
lith
Posty: 3117
Rejestracja: 28 wrz 2009, o 22:49

Re: lekarski

Post autor: lith »

zbychu, jakieś dziwne rankingi widziałeś
Awatar użytkownika
Khayman00
Posty: 525
Rejestracja: 6 cze 2008, o 23:40

Re: lekarski

Post autor: Khayman00 »

lithciu_6 pisze:zbychu, jakieś dziwne rankingi widziałeś
No tak, przecież Oksford to uczelnia, która ledwo akredytacje dostała
Arnold
Posty: 1093
Rejestracja: 5 lut 2009, o 19:44

Re: lekarski

Post autor: Arnold »

Dobra skończmy już o tym WUM-ie, CMUJ i innych podrzędnych uniwersytetach i akademiach
Awatar użytkownika
proximeaccessit
Posty: 256
Rejestracja: 12 mar 2010, o 01:09

Re: lekarski

Post autor: proximeaccessit »

Chwila, moment!
Ja studiuję na WUM od tego roku i nie mogę powiedzieć, żebym czuła się jakoś świetnie z tego powodu. Jak dotąd widzę, że: robić za wiele nie trzeba, kolokwium centralne z cytofizjologii można było zaliczyć przeczytawszy jedynie książkę prof. Kawiaka (nie rozumiem, dlaczego 65% studentów oblało - chyba niepotrzebnie skupili się na Albertsie) socjologia, na którą wszyscy narzekają też jest do zaliczenia w I terminie, nawet jeśli nie było się na żadnym wykładzie chemia - w tym roku do zwolnienia z zaliczenia wystarczyło mieć jedyne 77/118 p. i kolokwium też nie było bardzo wymagające, choć i tak podobno trudniejsze niż zeszłoroczne. Największy problem to anatomia, a tu najwięcej zależy od asystenta. Dostać się na WUM to też nie jest wielka sztuka, skoro wymagają podstawowej fizyki i wystarczy ok. 250 punktów, dlatego nie za bardzo rozumiem, dlaczego miałabym się puszyć. Z moimi wynikami o Poznaniu czy Gdańsku mogłabym sobie tylko pomarzyć. No i z tego, co widziałam na stronie, w rankingu wyników LEP-u wygrywa CMUJ. Czy może mi ktoś wytłumaczyć, proszę, dlaczego moja uczelnia jest taka zajebista?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości