FARMACJA 2011

Wykaz uczelni medycznych o kierunku farmaceutycznym. Opinie i porady dotyczące punktacji i rekrutacji na farmację w poszczególnych uczelniach.
Biochejter
Posty: 1396
Rejestracja: 5 lip 2007, o 06:50

Re: FARMACJA 2011

Post autor: Biochejter »

mir1 pisze:zwłaszcza ,że córka przygotowuje się do kolejnej sesji .
A co to jest przygotowanie do sesji?
mir1 pisze:Pasjonaci?
No b, pasja to podstawa! czasem jak wchodzę do Coll.Ph. to się zastanawiam czy to aby nie podpiąć pod fanatyzm
Awatar użytkownika
Zielona cytryna
Posty: 364
Rejestracja: 20 sie 2009, o 12:05

Re: FARMACJA 2011

Post autor: Zielona cytryna »

mir1, Czy Twoje córka ma jakieś zajęcia poza nauką ? Pracuje albo pomaga w domu ?
Biochejter
Posty: 1396
Rejestracja: 5 lip 2007, o 06:50

Re: FARMACJA 2011

Post autor: Biochejter »

Zielona cytryna pisze:mir1, Czy Twoje córka ma jakieś zajęcia poza nauką ? Pracuje albo pomaga w domu ?
Na farmacji Ty chyba w zawodówce jesteś jak o takie rzeczy pytasz Cytryna O_o
mir1
Posty: 157
Rejestracja: 13 wrz 2010, o 22:17

Re: FARMACJA 2011

Post autor: mir1 »

Do Biochemistra: przygotowuje się do sesji = uczy się i nadrabia jakieś zaległości Nie należy do arcyzdolnych więc musi być pracowita ! Do Zielonej cytryny : Właściwie prowadzi własne gospodarstwo domowe . Gdy trwa nauka nie pracuje . Próbuje się zatrudniać podczas ferii i wakacji . Zdarza się ,że wówczas ciągnie 2 etaty . Jak każdy ma swoje hobby i trochę czasu na nie znajduje Do WSZYSTKICH : proszę Was nie zaniedbujcie na studiach żołądków .Bierzcie z domu co mama przygotuje (kotlety ,pierogi ,słoiki z bigosami i sosami itp) . Jak najrzadziej kupujcie zapiekanki i inne podejrzane gotowce . Ugotujcie chociaż raz na tydzień większą porcję zupy. Niestety znam wielu studentów z chorobami przewodu pokarmowego. Złe odżywianie i stres i np refluks na pamiątkę ( Przepraszam ,że odbiegłam od tematu ,ale to naprawdę bardzo ważne



Awatar użytkownika
Gekon
Posty: 563
Rejestracja: 27 maja 2008, o 15:18

Re: FARMACJA 2011

Post autor: Gekon »

Nie nadużywajcie również alkoholu
gorgeous15
Posty: 95
Rejestracja: 17 maja 2010, o 16:35

Re: FARMACJA 2011

Post autor: gorgeous15 »

mir1 pisze:Pasjonaci?
No b, pasja to podstawa! czasem jak wchodzę do Coll.Ph. to się zastanawiam czy to aby nie podpiąć pod fanatyzm [/quote]


nowe pharmaceuticum już działa? jak tak to jeśli dostanę się przy odrobinie szczęścia w tym roku to będę miała na piechotę
biolog17
Posty: 100
Rejestracja: 9 maja 2007, o 18:45

Re: FARMACJA 2011

Post autor: biolog17 »

mir1 pisze:O. Jednak mimo wszystko (z mojego rozeznania ) nie odpada z tego kierunku dużo osób



Jak się już ktoś dostanie, to na rzęsach stanie żeby znaleźć pieniądze na poprawianie roku. Więc odpadać może i wiele osób nie odpada, co innego repety
mir1
Posty: 157
Rejestracja: 13 wrz 2010, o 22:17

Re: FARMACJA 2011

Post autor: mir1 »

Dużo jest takich osób ,które poprawiają rok ? Ciekawa jestem ile to kosztuje ? Pewnie zależy co się powtarza . Raczej ciężko jest uczyć się bieżącego materiału i nadrabiać poprzedni rok Biolog 17 proszę nie strasz mnie A ktoś (ponoć student ) na forum napisał ,że trzeba się nieźle postarać żeby aktualnie odpaść z farmacji Zrozumiałam ,że jest możliwość wielokrotnego poprawiania .

Ori
Posty: 1
Rejestracja: 22 lut 2011, o 10:28

Re: FARMACJA 2011

Post autor: Ori »

Wiec , jest możliwość poprawiania i to wielokrotnego dopiero po otrzymaniu warunku i to nie dotyczy wszystkich przedmiotów. Tylko matematyki , łaciny. A ogólnie to jest ciężko. A jeśli chodzi o odpadanie to naprawdę łatwo jest zawalić
mir1
Posty: 157
Rejestracja: 13 wrz 2010, o 22:17

Re: FARMACJA 2011

Post autor: mir1 »

To musi być przykre ,tyle czasu poświęcać na naukę i jeszcze oblać. Skąd w takim razie biorą się ci optymiści ? np. Biochemister . Na dodatek pomyślnie ciągnie 2 kierunki i służy radami na forach. Gratuluję Myślę ,że to Ci ,którzy od dziecka mają wybrany zawód albo konkretne zainteresowania . Moja córka też nie twierdzi ,że na farmacji jest łatwo .Mało czasu zostaje jej na życie pozaszkolne. Pozostaje mieć nadzieję ,że przepisy regulujące pracę w aptekach nie zmienią się na gorsze i będzie satysfakcjonująca praca po tych trudnych studiach albo gdzie indziej . Tylko w naszym państwie to zawsze jest wielką niewiadomą !

mikmik
Posty: 1
Rejestracja: 28 lut 2011, o 15:56

Re: FARMACJA 2011

Post autor: mikmik »

Czy osoba z dyplomem technika farmaceutycznego może liczyć na dodatkowe pkty podczas rekrutacji na którąś z uczelni? Czy to tylko przywilej olimpijczyków"?
Awatar użytkownika
Mihhu
Posty: 1876
Rejestracja: 29 cze 2010, o 20:05

Re: FARMACJA 2011

Post autor: Mihhu »

mikmik pisze:Czy osoba z dyplomem technika farmaceutycznego może liczyć na dodatkowe pkty podczas rekrutacji na którąś z uczelni? Czy to tylko przywilej olimpijczyków"?
Niestety.

Ale pewnie na studiach miałabyś trochę łatwiej.
mir1
Posty: 157
Rejestracja: 13 wrz 2010, o 22:17

Re: FARMACJA 2011

Post autor: mir1 »

Nie jestem studentką (niestety -) ) ,ale ostatnio sporo osób z bliskiego otoczenia starało się o te studia. Nie słyszałam ,żeby gdziekolwiek w Polsce przy rekrutacji na studia farmaceutyczne brano pod uwagę posiadanie dyplomu technika farmaceutycznego . I tak mają za dużo chętnych . Natomiast znajoma (po studium ) przyznała,że trochę to jej pomogło przy zaliczaniu szczególnie łaciny .

ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości