Zadania krok po kroku

Forum chemiczne zajmujące się badaniem budowy, właściwości oraz reakcji związków chemicznych zawierających węgiel oraz opracowywaniem różnorodnych metod syntezy tych połączeń
robercik017
Posty: 1
Rejestracja: 22 sty 2011, o 12:08

Zadania krok po kroku

Post autor: robercik017 »

Witam serdecznie potrzebuje pomocy w poniższych zadaniach, z którymi nie mogę sobie poradzić aby ktoś krok po kroku najlepiej z komentarzem zrobił ich rozwiązanie.

1) Jakie substancje wydzielą sie na platynowej katodzie i na platynowej anodzie podczas elektrolizy NaBr. Zapisać równania reakcji elektrodowych zachodzacych podczas elektrolizy.

Katoda (-)
Redukcja: Na+ + eNa
Anoda (+)
Utlenianie: 2Br-Br2 - 2e
Reakcja:
2Na+ + 2Br-2Na + Br2

to jest poprawnie?


2) Oblicz PH roztworu otrzymanego po rozpuszczeniu 0,02g KOH w o,25 dm^3 wody. Przyjmij że objętość otrzymanego roztworu jest równa objętości użytego rozpuszczalnika.


3) Z 200g roztworu KNO3 odparowano 30cm^3 wody. Uzyskano roztwór o stężeniu 7%. Ile moli KNO3 znajdowało się w roztworze pierwotnym? d H2O = 1g/cm^3.

4) Do roztworu NaCl o stężeniu 15 % dodano 20g tej soli otrzymując 150g roztworu. Czy jego stężenie jest wyższe niż 25 % ?

-przed wrzuceniem było 130g
-wiem, że musze skorzystać z wzoru na Cp ale chyba nie mam wszystkich danych

Cp * masa roztworu = masa sub. rozpuszczonej * 100%

bardzo proszę o szczegółową pomoc
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości