Głód sprzyja uczeniu się

Wątki i posty o tematyce przyrodniczej, niepasujące do pozostałych kategorii wyodrębnionych na forum przyrodniczym
Awatar użytkownika
Aniaww
Posty: 1241
Rejestracja: 24 mar 2006, o 13:47

Re: Głód sprzyja uczeniu się

Post autor: Aniaww »

Zamiast jedzenia?
Lola:)
Posty: 11
Rejestracja: 18 lis 2006, o 21:26

Re: Głód sprzyja uczeniu się

Post autor: Lola:) »

Nieee. do surówki na sniadanie, warzywek na obiad i koktajli warzywnych na kolacje
Prawdziwa
Posty: 79
Rejestracja: 8 lis 2006, o 15:43

Re: Głód sprzyja uczeniu się

Post autor: Prawdziwa »

głód sprzyja nauce- wiem po sobie
im mniej jem tym lepiej mi idzie.
dlatego w tamtym roku miałam extra oceny
naanahanae
Posty: 186
Rejestracja: 7 paź 2006, o 14:19

Re: Głód sprzyja uczeniu się

Post autor: naanahanae »

Guru pisze:Ale pije ją tylka w moim ulubionym kubku ja preferuje szklanki, i okolo 3 w nocy mam ich na biurku conajmniej klika. lub przy lozku, bo sie lubie na nim uczyc.
eh dokładnie. moja mamuśka zawsze wbija do mojego pokoju i liczy 128

najczęściej jak się szkło skończy
Awatar użytkownika
Anex
Posty: 679
Rejestracja: 25 paź 2006, o 18:24

Re: Głód sprzyja uczeniu się

Post autor: Anex »

No nie wiem mnie jak skręca to odrazu gorzej się czuje i jestem osłabiona, a co jak co ale bół brzucha to najgorsze co może być jak kwasy zaczynają zrzerać żołądek bo nie mają co trawić. Ja już wole coś zjeść chyba, że nie mam czasu to tak z 6 godzin wytrzymam, więcej nie.
spooky
Posty: 1
Rejestracja: 30 lis 2006, o 20:09

Re: Głód sprzyja uczeniu się

Post autor: spooky »

witam!
kwasy to chyba nie jest onjaw zdrowia i zdałoby się je trochę zneutralizować, bo jeśli je czujesz to być może i dokuczają?
ja nie mam jakiegoś stu-procentowego sposobu na uczenie się. kiedyś pamiętam, że dostałem ocenę 6 w szkole z historii, nauczyłem się chyba ponad 20 stron w 2-3 godziny. nie wiem czy na pewno tyle to trwalo i czy sam sobie nie sciemniam, ale. chcialbym sobie przypomniec co wtedy robilem, jadlem, jaka sytuacje w zyciu mialem. chcialbym sobie przypomniec. ja juz nigdy tak nie mialem
A co do jedzenia to zalezy. Nie ma chyba jakiegos jednego sposobu. Są za to pewne specyfiki usprawniające pracę mózgu i powodujące, że się nie chce spać. M.in. jest syrop nazywający się Tussipect, po kótrym nie śpi się całą noc. JEst też substancja specjalnie usprawniająca pracę mózgu, ale nie pamiętam nazwy. Niektórzy wierzą w wyciągi z Gingko.
Ja myślę, że to zależy od mojego nastroju, ale generalnie chyba herbatka z cytrynką nie zaszkodzi .

btw. Tu można troche poczytać na temat nauki:
szybkanauka.net

Niestety nic nie zastąpi silnej woli, nawt najlepszy specyfik
Zupa
Posty: 10
Rejestracja: 29 sty 2007, o 12:13

Re: Głód sprzyja uczeniu się

Post autor: Zupa »

Prawdziwa pisze:głód sprzyja nauce- wiem po sobie
im mniej jem tym lepiej mi idzie.
To prawda!Jak jestem głodna to mam ogromny zapał do nauki, a jak już coś zjem to bym tylko spała.Ale jeść trzeba)
Awatar użytkownika
tin
Posty: 1491
Rejestracja: 18 lip 2006, o 15:29

Re: Głód sprzyja uczeniu się

Post autor: tin »

Skoro mózg do prawidłowego funkjonowania(nie mówiąc juz o zapamietywniu) potrzebuje duzej ilosci glukozy to wytłumaczcie mi jakim cudem głód sprzyja uczeniu
Znam tylko jedna teorie która moznaby tu wstawic. Mianowicie-nagradzanie. Stawiasz sobie cele nauki i nagroda za wysiłek jest coś słodkiego. Ale na dłuzsza mete to tez nie działa.
Zupa
Posty: 10
Rejestracja: 29 sty 2007, o 12:13

Re: Głód sprzyja uczeniu się

Post autor: Zupa »

Hmm.Przyznaję, że bardzo rzadko sięgam po słodycze, uczę się najczęściej z pustym żołądkiem i wyniki mam niezłe:)Może z moim organizmem coś nie tak)
armistice
Posty: 309
Rejestracja: 10 lut 2009, o 10:36

Re: Głód sprzyja uczeniu się

Post autor: armistice »

tin pisze:Skoro mózg do prawidłowego funkjonowania(nie mówiąc juz o zapamietywniu) potrzebuje duzej ilosci glukozy to wytłumaczcie mi jakim cudem głód sprzyja uczeniu

Znam tylko jedna teorie która moznaby tu wstawic. Mianowicie-nagradzanie. Stawiasz sobie cele nauki i nagroda za wysiłek jest coś słodkiego. Ale na dłuzsza mete to tez nie działa.
Ja bym to wytlumaczył inaczej. Troche łopatologicznie. Kiedy czlowiek sie najada traci wiele energii na przetrawienie tego wstepne, caly brzuch pracuje- centrum akcji to brzuch. Ja np. po najedzeniu sie najchetniej spokojnie posiedzialbym przy tv albo sie przespał.
Z drugiej strony stan najedzenia powinien byc uspokajający ale jak wiemy ogolnie jest wyscig szczurów.
Awatar użytkownika
godziasia
Posty: 1058
Rejestracja: 3 cze 2009, o 16:50

Re: Głód sprzyja uczeniu się

Post autor: godziasia »

na głodnego się uczyć - w życiu, szkoda mojego cennego czasu jak siadam do książek, to kiedyś czekolada (teraz już nie jem ), a obecnie wafelki i banany w kosmicznych ilościach z wafelkami mam tylko taki problem, że się kruszą, a że zawsze uczę się w łóżku, no to cóż.
po alko nie próbowałam, ale znając mój stan po trunkach nie pomogłoby mi to
tak jeszcze co do uczenia się w łóżku - jakiś czas temu dowiedziałam się na wykładach z fizjologii, że nie powinno się tak robić, bo potem są problemy ze spaniem sęk w tym, że inaczej nie umiem
pora nauki - widzę, że choć raz zgadzam się z naukowymi badaniami mój najlepszy czas 22.00-00.00, ostatecznie do 1.00, bo potem się wyłączam.
armistice
Posty: 309
Rejestracja: 10 lut 2009, o 10:36

Re: Głód sprzyja uczeniu się

Post autor: armistice »

Podejrzewam, ze nie chodzi tutaj w tym badaniu o głód, tylko poprostu stan nienajedzenia- czyli powiedzmy 2,3,4 godziny po posilku.
Godziasia to ty normalnie warzywo jestes Nawet slonca nie potrzebujesz do przyrostu
Awatar użytkownika
godziasia
Posty: 1058
Rejestracja: 3 cze 2009, o 16:50

Re: Głód sprzyja uczeniu się

Post autor: godziasia »

Godziasia to ty normalnie warzywo jestes Nawet slonca nie potrzebujesz do przyrostu

eee, nieprawda potrzebuję jeszcze paru innych rzeczy, żeby życie było ok
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości