Studia, co się teraz opłaca?

Wątki i posty o tematyce przyrodniczej, niepasujące do pozostałych kategorii wyodrębnionych na forum przyrodniczym
owca9393
Posty: 1
Rejestracja: 23 sty 2011, o 15:16

Studia, co się teraz opłaca?

Post autor: owca9393 »

Witam!
Pewnie było już wiele takich tematów, ale potrzebuję pomocy.
Matura zbliża się wielkimi krokami, a ja nadal nie wiem czym mam się zając w przyszłości.
Ogolnie to przygotowuję się do matury z biologii rozszerzonej i podstawy z chemii.
Szukam kierunku na który mogłambym się dostac ze średnimi wynikami z matury, ale również zależy mi na tym aby mój przyszły zawód był dobrze opłacalny.
Jak mi widomo największe perspektywy mają Ci którzy ukończą kierunek lekarski (chodzi o zarobki) , lecz obawiam się żę nie jestem w stanie w swobodny sposób nawiązywa kontakty z ludźmi.
Kocham zwierzęta jeżdżę konno,i swobondnie zajmuję się tymi zwierzetam. ale to nie wystarczy na weterynarie, gdyż tam potrzeba ludzi którzy potrafią uśpic zwierzę .
Są jakieś kierunki po których mogłabym zajmowa się zwierzętam zawodowo np. hodowla?
Jest jakiś kierunek dotyczący żywienia zwierząt (konie, zwierzęta domowe)
Myślałam nad analityką medyczną, ale tam jest potrzebna fizyka.
Może mi pomożecie ?
Awatar użytkownika
wild_friend
Posty: 12
Rejestracja: 7 sty 2011, o 14:10

Re: Studia, co się teraz opłaca?

Post autor: wild_friend »

Są jakieś kierunki po których mogłabym zajmowa się zwierzętam zawodowo np. hodowla?
Zootechnika
Awatar użytkownika
axfjmk
Posty: 54
Rejestracja: 17 lip 2010, o 10:06

Re: Studia, co się teraz opłaca?

Post autor: axfjmk »

Według mnie najlepiej robić, co się chce. o kurczątko, the money, życie jest jedno. Poza tym zajmowanie się nauką dla pieniędzy jest. Wspomniał o tym Weiner w swojej książce Czas, miłość, pamięć
lith
Posty: 3117
Rejestracja: 28 wrz 2009, o 22:49

Re: Studia, co się teraz opłaca?

Post autor: lith »

Jak to ja słyszałem i z czym się zgadzam. Trzeba wybrać taki zawód, żeby robiło się to co się lubi, czym się interesuje. ale też żeby mieć potem za co rozwijać inne zainteresowania, bo świat na pracy się nie kończy.
Awatar użytkownika
Gajek
Posty: 380
Rejestracja: 7 paź 2010, o 19:35

Re: Studia, co się teraz opłaca?

Post autor: Gajek »

Ja jak wybierałem studia to zadałem sobie pytanie: Czy ten zawód przyda się ludzkości gdy świat zdominują zombie?"
Awatar użytkownika
vuze
Posty: 831
Rejestracja: 13 lip 2008, o 16:01

Re: Studia, co się teraz opłaca?

Post autor: vuze »

owca9393, na analityce medycznej potrzebna fizyka? eee chyba tylko na WUMie bądź UJ [chociaż na WUM to matme żądają] ja studiowałam to we Wrocku i brali pod uwagę jedynie biol i chem ROZSZ. a wątpię,by to zmienili.

jestem zdania, że w życiu trzeba robić to co się lubi i czerpać z tego satysfakcję
gawron13

Re: Studia, co się teraz opłaca?

Post autor: gawron13 »

A moze stomatologia? chociaz to trzeba lubic, jak sie pojdzie jedynie ze wzgledu na potencjalne zyski mozna sie grubo przejechac
Awatar użytkownika
Collo
Posty: 1761
Rejestracja: 26 gru 2009, o 08:33

Re: Studia, co się teraz opłaca?

Post autor: Collo »

Matura zbliża się wielkimi krokami, a ja nadal nie wiem czym mam się zając w przyszłości.
Ogolnie to przygotowuję się do matury z biologii rozszerzonej i podstawy z chemii.
Może elektroradiologia? Koleżanka się na to wybiera zdając maturę właśnie z tych przedmiotów.
Praca elektroradiologa polega na sprawowaniu kontroli i obsługi aparatury elektromedycznej, wykonywaniu określonych badań i zabiegów z zakresu szeroko pojętej diagnostyki obrazowej m.in. wykonywaniu zdjęć rentgenowskich, wywoływaniu ich i przygotowaniu do oceny przez lekarza."
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość