Pomoc w tresurze pieska mojego

Missisipii
Posty: 1
Rejestracja: 12 lis 2010, o 09:10

Pomoc w tresurze pieska mojego

Post autor: Missisipii »

Witam milo Mam od poltora roku u siebie psa mix teriera walijskiego. Znalazlam go na wsi poniewaz zostal wyrzucony z jadacego samochodu Jest kochanym psiakiem ale nie moge go nauczyc wielu polecen, a mianowicie: gdy jest na spacerze atakuje mniejsze od siebie pieski bez wzgledu czy to sunia czy pies. Rowniez nie reaguje na polecenie podaj czy to zabawke, czy cos innego, rowniez nie reaguje popros tylko szczeka. W jaki sposob moge jego tego nauczyc ma 2.5 roku. Prosze o porade
adabrzezinska5
Posty: 4
Rejestracja: 28 gru 2010, o 12:06

Re: Pomoc w tresurze pieska mojego

Post autor: adabrzezinska5 »

Witaj Przeczytałam twoją wiadomość, to bardzo miłe z twojej strony że go przygarnęłaś. Jak przeczytałam twój piesiu ma 2,5 roku, i problem tkwi w tym, że nie będziesz mogła go tak dobrze wytresować jak pieska w wieku roku, a jeszcze do tego twój pies nie jest jednym z mądrzejszych i nie da się go już tak dobrze wytresować. Ja mam owczarka niemieckiego i to jest pies policyjny więc szybko się uczy. Nie przejmuj się, ale pies musi mieć to coś w sobie no i oczywiście musi mieć ten wiek.Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
chemicznebeztalencie
Posty: 11
Rejestracja: 14 sty 2011, o 14:56

Re: Pomoc w tresurze pieska mojego

Post autor: chemicznebeztalencie »

WIEK NIE MA ZNACZENIA PRZY SZKOLENIU! 8 letni pies może doskonale się nauczyć wielu sztuczek, komend. teriery walijskie to bardzo bystre i madre psy, trochę nadpobudliwe, potrzebują zajęcia i ruchu. Nauka nie powinna im sprawiac trudności ale trzeba wiedziec jak sie do tego zabrac

Jak wyglada Wasz zwykły dzień, spacer? Jak szkolisz, jakich metod używasz, jakie nagrody, jak sie z nim bawisz, stosujesz kary?

2,5 roku to młodziutki psiak, da sie go jeszcze wiele, wiele nauczyc.

pozdrawiam
A.
AnnaWP
Posty: 3453
Rejestracja: 24 wrz 2010, o 12:58

Re: Pomoc w tresurze pieska mojego

Post autor: AnnaWP »

Może głupio zabrzmi, ale pogromcy mitów obalili mit o niemożności nauczenia starego psa nowych sztuczek.

Po pierwsze, pies rozwija się dość intensywnie do ok. 3 roku. Później zwykle zaczyna się pełna dojrzałość. Ale nawet stary pies może być z powodzeniem uczony, tak samo jak my w wieku lat 40 możemy nauczyć się nowego języka

Na pewno przy braku doświadczenia warto rozważyć pomoc trenera. Jeśli nie wchodzi to w rachubę, to można zasięgnąć porad opisanych w książkach poradnikowych, albo na forach specjalistycznych - jest tego wiele.

Na pewno warto pracować nad psem korzystając z nagród. Nagradzać zachowania prawidłowe, nieprawidłowe karać ignorowaniem.

Teriery nie są glupie. To rasa myśliwska i jako taka, związana jest z pewnymi trudnościami, często psy takie mają twarde charaktery i dlatego wymagają dużej staranności i odpowiedzialności. Mogą zdominować rodzinę. Myślę, że mit o ich głupocie wynika właśnie z trudności w zdobyciu autorytetu u psa i częstej wtedy rezygnacji z pracy z psem.
roy7
Posty: 5
Rejestracja: 29 sty 2011, o 19:53

Re: Pomoc w tresurze pieska mojego

Post autor: roy7 »

Witam. Wskazane byłoby szkolenie pod okiem specjalistów, Twojemu pieskowi potrzebna jest praca z grupą psów, czyli sforą, która będzie miała duży wpływ na jego agresję wobec innych psów. Mój pies zachowywał się podobnie, szkolenie pomogło
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości