Problem

Aktualne i archiwalne informacje dotyczące egzaminów gimnazjalnych, opinie uczniów i nauczycieli. Wykaz niezbędnych materiałów pprzygotowujących do egzaminów gimnazjalnych.
PatrykG
Posty: 6
Rejestracja: 4 lut 2011, o 15:59

Problem

Post autor: PatrykG »

Aktualnie mam 15 lat ( stan na rok 2011) i chodzę do klasy II gimnazjum. Od zawsze lubiłem biologię i chemię, w pierwszej klasie gim z biologii miałem 5, z chemii także 5 ( ciekawe tematy z biologii o mikrobiologii, botanice i zoologii, ogólnym funkcjonowaniu świata biologicznego a z chemii wprowadzenie do chemicznego świata, gazy, metale i niemetale, itp., w drugiej klasie gimnazjum teraz mam 4 z chemii i 4 z biologii ( ten rok jest strasznie nudny kwasy, zasady, sole a z biologii anatomia i fizjologia człowieka : ( Z kolei z historii, języka polskiego miałem w pierwszej klasie 6 a teraz też mam dwie 6 na koniec. I właśnie nie wiem co mam robić dalej, bo bardzo lubię historię i posiadam z niej dużą wiedzę, ale też bardzo lubię biologię. Moim marzeniem jest bycie biologiem, naukowcem itp. A historię traktuję raczej jako hooby. Po gimnazjum planuję iśc do Technikum Ochrony środowiska a potem nie wiem na jakie studia iść historię czy biologię ? proszę pomóżcie mi, czy sugerować się tymi szóstkami z hist i polskiego ? Bo np. nasza nauczycielka ucząca chemii i biologii jest wymagająca, z kolei panie od historii i polskiego już nie wymagają przyswajania tak dużej ilości materiału i ciągłej nauki. Patrząc pod kątem zatrudnienia, chyba jest więcej możliwości po biologii, po za tym czy po technikum ochrony środowiska przyjęto by mnie na studia historyczne/biologiczne ? Czy wszystko zależy od wyników egzaminu gimnazjalnego, matury ? A i jeszcze jedno wiem, że historia jest powiązana z fizyką i matematyką. Z fizyki w pierwszej klasie miałem ocenę 3 ale teraz na ten semestr otrzymałem ocenę 4+ ( a jest to znacznie trudniejszy zakres materiału niż w klasie 1). Z kolei z matematyki nie idzie mi już tak dobrze. O ile w pierwszej klasie z ledwością miałem 3 na koniec, to teraz już bez problemu mam trójkę ( bez popraw itp.) czasem mam 4 i 5 z matematyki ale na semestr otrzymałem 3.

Co więc mam studiować biologię czy historię ? Co jest trudniejsze, ciekawsze, wymagające większego poświęcenia itp doradźcie mi proszę
A oprócz tego chciałem się was o coś zapytać. Otóż mieszkam na wsi, w której funkcjonuje tylko jedna, jednolita klasa liceum ogólnokształcącego. Ale ja bardzo bym chciał już mieć tytuł technika ochrony środowiska, więc myślę by iść do takiego technikum w mieście, który znajduje się kilkanaście kilometrów dalej.
W tym samym mieście istnieje też kierunek technika technologii chemii ? a może pójść na to ? ale dużo bardziej wolę biologię od chemii : ( Co robićgt
Awatar użytkownika
Collo
Posty: 1761
Rejestracja: 26 gru 2009, o 08:33

Re: Problem

Post autor: Collo »

ten rok jest strasznie nudny kwasy, zasady, sole a z biologii anatomia i fizjologia człowieka : (
Dla mnie to było ulubione rzeczy, dzięki kwasom, solom i zasadom polubiłem chemię Człowieka miałem 1 gim. i dla mnie to był najlepszy okres w biologii.
Po gimnazjum planuję iśc do Technikum Ochrony środowiska a potem nie wiem na jakie studia iść historię czy biologię ? proszę pomóżcie mi, czy sugerować się tymi szóstkami z hist i polskiego ? Bo np. nasza nauczycielka ucząca chemii i biologii jest wymagająca, z kolei panie od historii i polskiego już nie wymagają przyswajania tak dużej ilości materiału i ciągłej nauki.
Już w 2 kl. gimnazjum myślisz o studiach? Ja dopiero w 3 gim wybierałem profil w LO

Oceny nie są wyznacznikiem twojej wiedzy, kieruj się tym, z czego uważasz, że najwięcej umiesz.
po za tym czy po technikum ochrony środowiska przyjęto by mnie na studia historyczne/biologiczne ?
Zależy co byś zdawał na maturze.
A i jeszcze jedno wiem, że historia jest powiązana z fizyką i matematyką.
No chyba pomyliłeś przedmioty. Historia związana z fizyką i matmą? Te przedmioty są zupełnie inne. Nic wspólnego ze sobą nie mają.
PatrykG
Posty: 6
Rejestracja: 4 lut 2011, o 15:59

Re: Problem

Post autor: PatrykG »

Przejęzyczyłem się

Chodziło mi o biologię, że jest związana z fizyką i matematyką. A z matematyki mam 3 a z fizyki 4

Myślę, że wiem dużo więcej z historii niż biologii : ( ale wolałbym powiązać przyszłą karierę zawodową z biologią.
Awatar użytkownika
Jane Doe
Posty: 967
Rejestracja: 5 gru 2010, o 17:22

Re: Problem

Post autor: Jane Doe »

Przegięcie. daruj sobie na razie myslenie o studiach.
Ja z powodow praktycznych polecalabym kierunki biologiczne. A miedzy gimnazjum i liceum jest przepasc i w biologii, i w historii, szczegolnie jak idziesz na rozszerzenie. A po Technikum Ochrony Srodowiska na historie czy prawo raczej nie pojdziesz
Osobiscie nienawidze historii, wiec moge byc nieobiektywna, ale zacznij sie cieszyc zyciem, bo w drugiej gim. to ja nie wiedzialam co to matura

PS w liceum to Ty sie dopiero dowiesz, jak malo wiesz, i z historii, i z biologii
tchorz
Posty: 1120
Rejestracja: 12 paź 2009, o 17:53

Re: Problem

Post autor: tchorz »

Bywają dziedziny w których wszystko się łączy. Na biologii jest specjalizacja antropologii i niektórzy antropolodzy właśnie badają np groby królewskie bardzo stare szkielety z różnyych kultur. Tylko cięzko taka pracę zdobyć
Gość

Re: Problem

Post autor: Gość »

Jestem na rozszerzeniu z historii - całe gimnazjum moja nauka wyglądała następująco - notatka ok. 1,5 strony podana przez nauczyciela, pytania na sprawdzian po jakimś czasie również zaczął nam podawać, jedynym utrudnieniem było, że obie grupy należało opanować (co w praktyce polegało na podziale pracy z sąsiadem z ławki). Przez trzy lata, słowo daję, otworzyłam podręcznik kilka razy na lekcji gdy właśnie w ten sposób musiałam znaleźć coś potrzebne do notatki. Skończyłam oczywiście lekko z piątką (jak połowa mojej klasy) i chociaż ten przedmiot nie był moim ulubionym a też jak z powyższego opisu nie uczyłam się za specjalnie na pierwsze półrocze w liceum mam mocną czwórkę, która nie jest piątką ze względu na to, że nie przepadam za Rzymem Nie wiem jak to będzie później, póki co wcale nie narzekam na historię. Za to biologia rozszerzona w liceum zależna jest od tego jak uczeń się przykładał w gimnazjum i czy interesuje się przedmiotem. Akurat moja biolożka ze względu na to, że klasa była raczej dobra realizowała dużo materiału, ja dzięki przygotowaniom na konkursy póki co nauki mam niewiele. Z tym, że jeśli nauczyciel chce dobrze przygotować do matury to właśnie tego typu zadania daje na sprawdzianach i tu mamy tę przepaść o której mówił ktoś wcześniej
Awatar użytkownika
Nighsat_
Posty: 117
Rejestracja: 4 gru 2010, o 22:46

Re: Problem

Post autor: Nighsat_ »

Jesteś dopiero w II klasie gim, jeszcze Ci się pozmienia. Szczena Ci odpadnie, jak pójdziesz do szkoły średniej. Tam to dopiero człowiek dowiaduje się, jak mało wie A ocenami to się nie ma co sugerować, według mnie to nie zawsze oddają to, co naprawdę potrafimy. A o studiach zadecyduje praktycznie matura. Masz jeszcze czas, na razie skup się na egzaminie, bo dobrze napisany egzamin = większa szansa dostania się do lepszej szkoły, a co za tym idzie większe szanse dostania się na wymarzone studia. Pozdrawiam
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości