Vademecum biologia i chemia (rozszerzenia)

Rozmowy na temat matury z biologii. odpowiedzi na trudne pytania, rozwiązywanie zadań, arkusze maturalne z biologii
Awatar użytkownika
Abrakason
Posty: 128
Rejestracja: 7 sty 2011, o 17:08

Vademecum biologia i chemia (rozszerzenia)

Post autor: Abrakason »

Cześć wam, mam kolejne pytanie: znacie jakieś dobre vademeka-repetytoria(nawet nie wiem czym się to różni w ogólnym rozrachunku) z wyżej wymienionych przedmiotów(przede wszystkim z biologii ale chemia też ważna)? Już oczytałem się na forum, patrzyłem co się często sprzedaje(na giełdach) i powiem im dłużej czytam to bardziej mi się kręęęęci w głowie. A to ktoś powie że to ma błędy a to ktoś inny że za małe a to jeszcze kto inny że wogóle jest głupie i najlepiej sobie podarować maturę ( ) Doradźcie mi coś sprawdzonego z rękami i nogami o zacni użytkownicy tego forum żebym się nie zamartwiał że pieniądze w błoto wyrzuciłem.I jeszcze ważna kwestia- mi ciężko samemu zauważyć że czegoś jest za mało w książce dlatego chciałbym żeby przede wszystkim wypowiadali się ludzie już po maturze ale oczywiście każdego wysłucham . POZDRAWIAM
Awatar użytkownika
Abrakason
Posty: 128
Rejestracja: 7 sty 2011, o 17:08

Re: Vademecum biologia i chemia (rozszerzenia)

Post autor: Abrakason »

Nikt nic nie napiszę
Awatar użytkownika
proximeaccessit
Posty: 256
Rejestracja: 12 mar 2010, o 01:09

Re: Vademecum biologia i chemia (rozszerzenia)

Post autor: proximeaccessit »

Ja miałam vademecum OPERON-u i odradzam - chyba że możesz sobie kupić używane, tańsze. Biologia była dla mnie do niczego, chemia już trochę lepiej.
Awatar użytkownika
Abrakason
Posty: 128
Rejestracja: 7 sty 2011, o 17:08

Re: Vademecum biologia i chemia (rozszerzenia)

Post autor: Abrakason »

Dzięki, chociaż jedna osoba odpowiedziała. Funkcją tego tematu jest pomoc przede wszystkim mi (trochę egoistycznie) ale także innym użytkownikom, żeby rozwiać wątpliwości i dojść wkońcu do jednego lub naprawdę niewielu tytułów. Ten temat pomógłby nie jednemu (i pozwoliłoby uniknąć niekończącej się liczbie postów na ten temat jak i niekończącej się plątaninie tytułów).Ale to tylko idea POZDRAWIAM
Awatar użytkownika
Collo
Posty: 1761
Rejestracja: 26 gru 2009, o 08:33

Re: Vademecum biologia i chemia (rozszerzenia)

Post autor: Collo »

Dobre jest vademecum maturzysty E. Pyłki-Gutowskiej do biologii wyd. Oświata.

Awatar użytkownika
Abrakason
Posty: 128
Rejestracja: 7 sty 2011, o 17:08

Re: Vademecum biologia i chemia (rozszerzenia)

Post autor: Abrakason »

Dzięki popatrze za nim . Dawajcie więcej lub może opinie o tym vademecum(nie chce zakładać kolejnego tematu w stylu Vademekum Ewy Pyłki- Gutowskiej - co o nim myślicie").
Awatar użytkownika
Collo
Posty: 1761
Rejestracja: 26 gru 2009, o 08:33

Re: Vademecum biologia i chemia (rozszerzenia)

Post autor: Collo »

Przy okazji chciałbym dodać, że chemia nie wymaga takiego vademecum jak biologia. Jak już to repetytorium wyd. Kram. Autorką jest chyba Klimaszewska

A co do vademecum Operonu to te 2011 jest nawet dobre, większość osób z mojej klasy je ma i sobie chwalą. Ja w każdym razie, wolę mieć te vademecum innego wydawnictwa niż podręcznik, gdyż te Operonowskie jest streszczeniem 3 części podręcznika. Plusem są na pewno liczne, tabele, schematy i rysunki. Odstrasza cena - w księgarni 70-80 zł, w internecie ok. 50 zł
Awatar użytkownika
Abrakason
Posty: 128
Rejestracja: 7 sty 2011, o 17:08

Re: Vademecum biologia i chemia (rozszerzenia)

Post autor: Abrakason »

Ja piórkuje ale z nas ściągają forsę. A CHLEB MA JESZCZE PODROŻEĆ . Dzięki Colloportus, że próbujesz ruszyć jakoś ten temat. Właśnie jak oceniasz 1 i 2 część podręczników Operonowskich z chemii bo ja mam niestety książki z Nowej Ery i po prostu jak patrzę że operon rozwalił się na 3 części po te kilkaset stron a Nowa Era w 2 malutkie podręczniki to się zastanawiam czy aby nie wydać moich funduszy w stronę tych 2 pierwszych części(operonowskich, bo trzecią mam już od jakiegoś czasu) ? Czy może po prostu wystarczy kupić chemiczne Vadmecum-repetytorium ?
Przemeqq
Posty: 811
Rejestracja: 30 wrz 2007, o 16:40

Re: Vademecum biologia i chemia (rozszerzenia)

Post autor: Przemeqq »

Podręcznik do chemii to przede wszystkim 3 części Rożaka. Zawiera wszystkie informacje potrzebne matury + trochę dodatkowych.

Z biologii fajnym wyjściem jest do anatomii i fizjologii Fizjologia organizmów żywych z elementami anatomii człowieka P. Hosera - książka dosyć droga, ale w całości warta swojej ceny.

Ostatnio kupiłem sobie też vademecum do chemii Medyka, wszystko jest maksymalnie skondensowane, przedstawione w formie tabel i schematów, nie korzystam na razie z niego często ale podejrzewam, że przed maturą na pewno po nie sięgnę.

Ciekawym wyjście jeżeli chodzi o biologię wydają się Notatki z Lekcji (Greg?). 4 ksiażki, fajnie opracowane, zawierają masę przydatnych informacji. Przymierzam się do kupna.
Awatar użytkownika
Abrakason
Posty: 128
Rejestracja: 7 sty 2011, o 17:08

Re: Vademecum biologia i chemia (rozszerzenia)

Post autor: Abrakason »

"Notatki. są z Omegi no, ciekawe czy dobre bo cena całkiem przystępna. O chemię to się nie boje gorzej biola POZDRO
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości