Pierwszy rok -poziom trudności

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
black_daisy
Posty: 30
Rejestracja: 21 lip 2009, o 12:54

Re: Pierwszy rok -poziom trudności

Post autor: black_daisy »

ja byłam zielona na pierwsze zajęcia ale kilka osób już tam rzucało nazwami, oczywiście co nieco pytaja. można być nieprzygotowanym na pierwsze zajęcia ale na nastepne już trzeba coś kojarzyć. Jeśli chodzi o dopuszczenie do kolokwium to nie zdarzało sie żeby kogoś nie dopuścili, ale niektórzy asystenci stawiaja plusy i minusy a niektórzy po prostu pamietaja i wyroabiają sobie opinie o każdym, więc lepiej na początku pokazać się z dobrej strony. Jeśli chodzi o Lublin to jedyne co może nie dopuścić do kolokwium to słabo napisany test, który jest przed niektórymi preparatami.
Dudek
Posty: 345
Rejestracja: 13 maja 2008, o 23:11

Re: Pierwszy rok -poziom trudności

Post autor: Dudek »

Szkoda się uczyć na 1 zajęcia, ja się do tego zbierałem cały wrzesień i się nie zebrałem (dobrze zrobiłem ^^). Przez pierwsze 2 miesiące jakoś mniej nauki jest, jak później dojdą większe preparaty i się narobią zaległości to się gorzej robi. Biologia nie była taka zła (tylko egzamin był przykry, ale do napisania). Łacina i inne pierdołopodobne to szkoda czasu na to : P kilka razy w roku coś przeczytać i gra gitara.Chemia lajtowa.
Ogolnie pierwszy rok to anatomia z elementami innych przedmiotów: P .
Bochenka warto mieć swojego. Atlas niekoniecznie.
Na zajęciach chodzić raczej przygotowanym. Test-w jednej grupie jest wyznacznikiem czy ktoś zdał czy nie, w innej ma wpływ a w jeszcze innej nic nie znaczy .

PS. Na 1 zajęcia była ogólna budowa kości + wszystkie kości kończyny górnej ). Polska nazwa, łacińska, prawa czy lewa, wszelakie bruzdy,wyciski,kąty,brzegi,guzki,kresy,kłykcie itd. itd. (chociaż w mojej grupie dr pokazywał nam jak należy odpowiadać : ) )
pinacolada
Posty: 1
Rejestracja: 20 lip 2010, o 01:22

Re: Pierwszy rok -poziom trudności

Post autor: pinacolada »

Witam! Rowniez planuje isc na UM, ale dopiero za rok. Zostal mi jeszcze rok liceum. Chcialabym sie dowiedziec ile mniej wiecej procent trzeba miec z matury aby sie dostac. Planuje zdawac biologie i chemie( obie najprawdopodobniej rozszerzone). Nie bedzie latwo bo nie naleze do kujonow ogolnie ciezko mi wpoic sobie troche informacji. Slyszalam ze 70% z biologii to za malo. To prawda?
Awatar użytkownika
Zielona cytryna
Posty: 364
Rejestracja: 20 sie 2009, o 12:05

Re: Pierwszy rok -poziom trudności

Post autor: Zielona cytryna »

pinacolada pisze:Witam! Rowniez planuje isc na UM, ale dopiero za rok. Zostal mi jeszcze rok liceum. Chcialabym sie dowiedziec ile mniej wiecej procent trzeba miec z matury aby sie dostac. Planuje zdawac biologie i chemie( obie najprawdopodobniej rozszerzone). Nie bedzie latwo bo nie naleze do kujonow ogolnie ciezko mi wpoic sobie troche informacji. Slyszalam ze 70% z biologii to za malo. To prawda?
spójrz na progi z ostatnich lat i się przekonaj.
Jeśli chodzi o rok 2009 UM Lublin - I próg - 182, ostatni 172(B=82%)
rok 2010 - I próg -178, ostatni- jeszcze nie ma wróży się coś koło 169-170

wniosek - 85% z biol i 85% z chem wychodzi do Lublina na styk, albo i nie wychodzi, a więc 70%z bioli tylko przy stówce z chemii
kowalczyk23
Posty: 80
Rejestracja: 11 lut 2010, o 14:57

Re: Pierwszy rok -poziom trudności

Post autor: kowalczyk23 »

Też chcę na lbn ale mam spore obawy
Awatar użytkownika
Zielona cytryna
Posty: 364
Rejestracja: 20 sie 2009, o 12:05

Re: Pierwszy rok -poziom trudności

Post autor: Zielona cytryna »

kowalczyk23, Jak tam w nowej szkole?
kowalczyk23
Posty: 80
Rejestracja: 11 lut 2010, o 14:57

Re: Pierwszy rok -poziom trudności

Post autor: kowalczyk23 »

Mam kilka zastrzeżeń do klasy ale taka se.
Postanowiłem że będę olewał przedmioty ( tylko aby zdać ) a maturalne na maxa. Tylko nie wiem czy wykraczać po za program podręcznika. Czy uczelnia mile to widzi. To prawda że jest 100 stron dziennie anatomii ?
Awatar użytkownika
AllMySecrets
Posty: 169
Rejestracja: 1 lip 2010, o 11:17

Re: Pierwszy rok -poziom trudności

Post autor: AllMySecrets »

wiesz co pierwszy tydzien to jest horror. ja juz mialam dosc i sobie mowilam po co mi to bylo. wszedzie ta anatomia, wszyscy z bochenkiem, non stop lacina. istny koszmar ale z dnia na dzien coraz lepiej, idzie przywyknac, a co do tych 100 stron to prawda, ale wszystkich nie trzeba umiec jak sie uczysz z bochenka no to jest 100 stron ale jak z jakichs innych ksiazek to nie
Awatar użytkownika
Zielona cytryna
Posty: 364
Rejestracja: 20 sie 2009, o 12:05

Re: Pierwszy rok -poziom trudności

Post autor: Zielona cytryna »

czy wykraczać po za program podręcznika. Czy uczelnia mile to widzi. To prawda że jest 100 stron dziennie anatomii ?
Liczy się tylko matura, a tam o jakieś cuda Cię nie zapytają. Chyba, że pomyślisz o Olimpiadzie.
kowalczyk23
Posty: 80
Rejestracja: 11 lut 2010, o 14:57

Re: Pierwszy rok -poziom trudności

Post autor: kowalczyk23 »

kowalczyk23 pisze:Mam kilka zastrzeżeń do klasy ale taka se.
Postanowiłem że będę olewał przedmioty ( tylko aby zdać ) a maturalne na maxa. Tylko nie wiem czy wykraczać po za program podręcznika. Czy uczelnia mile to widzi. To prawda że jest 100 stron dziennie anatomii ?
Zależy jeszcze od wielkości czcionki drukowanego tekstu.
Zielona cytryna pisze:
czy wykraczać po za program podręcznika. Czy uczelnia mile to widzi. To prawda że jest 100 stron dziennie anatomii ?
Liczy się tylko matura, a tam o jakieś cuda Cię nie zapytają. Chyba, że pomyślisz o Olimpiadzie.
Matura tylko na razie.
wilma
Posty: 116
Rejestracja: 1 lip 2008, o 17:46

Re: Pierwszy rok -poziom trudności

Post autor: wilma »

black_daisy pisze:to znaczy że masz dobrą pamieć, a ona jest ważna na 1 rokuP spokojnie da sie rade, podobno jak już sie dostaniesz to potem ciężko jest wyleciećP
więcej niż święta prawda. w gruncie rzeczy nic nie jest w stanie powstrzymać studentów medycyny jak już się dostaną na te studia (i na tę uczelnię). z początkiem każdego semestru dziwię się, że ciągle widuje niektóre osoby, zważywszy na to, że pod koniec semestru pojawiają się u większości asystentów częściej niż w ciągu całego roku
Onaaa
Posty: 198
Rejestracja: 24 sty 2009, o 13:33

Re: Pierwszy rok -poziom trudności

Post autor: Onaaa »

Ja Wam poszla sesja? Jak w ogóle wyglądała sprawa z zaliczeniami z poszczególnych przedmiotów? Tzn czy ciężko było wyjść na czysto.?
Awatar użytkownika
biolog91
Posty: 125
Rejestracja: 7 paź 2007, o 11:57

Re: Pierwszy rok -poziom trudności

Post autor: biolog91 »

Jeśli chodzi o anatomię to ok. 60 osób ma warunek - muszą zaliczyć preparaty niezaliczone w I semestrze do 30 marca bodajże. Egzamin z biologii był trudny , ale więcej niż połowa roku zdała go w pierwszym terminie.
Zaliczenie z historii medycyny to test pisany w fajnej atmosferze:)
Wf - wiadomo , zaliczenie na podstawie obecności, BHP tak samo.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości