Zadania- prośba o pomoc

Pomoc w przygotowaniu do matury z fizyki, rozwiązywanie zadań maturalnych oraz wykaz arkuszy maturalnych z fizyki
hotdog1990
Posty: 599
Rejestracja: 18 mar 2008, o 16:57

Zadania- prośba o pomoc

Post autor: hotdog1990 »

Jestem osobą, która wcześniej nie uczyła się fizyki a w tym roku chcę zdać sobie fizykę rozszerzoną (mam juz mature wiec nawet nie zdanie nie powoduje zadnych konsekwencji). Wiec prosilbym o pomoc w zadaniach i nie krytykowanie nawet jesli cos jest dla was banalne, ja jak zrobie przynajmniej po jednym przykladzie kazdego typu to pozniej bede sobie radzil z zadaniami takiego typu.

Zadanie 1. Lodołamacz o masie 100t porusza się ruchem jednostajnym z prędkością 36 km/h. Po pewnym czasie zderza się ze spoczywającą na wodzie krą o masie 12,5t i zaczyna ją pchać.

Oblicz prędkość z jaką przed zdrzeniem musiałaby poruszać się kra o masie 12,5 t aby prędkość pchającego lodolamacza byla o 10% mniejsza od jego predkosci poczatkowej.


Zadanie 2. Pierwszą połowę drogi z Krakowa do Myślenic samochód przejechał z prędkością o wartości 80km/h, a druga z predkoscia 60km/h. Oblicz predkosc srednia samochodu. Poprawna odpowiedz to 68,6 km/h wiec nie wystarczy dodac predkosci i ich podzielic. To zadanie na pewno jest banalne ale jakos nie moge sobie przypomniec ani nigdzie znalezc jak sie je rozwiazuje, dlatego prosze o pomoc:)
chamucki
Posty: 107
Rejestracja: 27 lut 2010, o 15:16

Re: Zadania- prośba o pomoc

Post autor: chamucki »

\(v=frac{s}{t}\)

\(t=t_{1}+t_{2}\)

\(t_{1}=frac{0,5s}{80km/h}\)

\(t_{2}=frac{0,5s}{60km/h}\)

\(v=frac{s}{frac{0,5s}{80}+frac{0,5s}{60}}\)

\(v=68,6km/h\)
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości