Via Baltica - katastrofa dla przyrody

Jak chronimy środowisko w Polsce i na świecie. Co możemy zmienić na płaszczyźnie ekologii? Pomysły, projekty, pytania dotyczące ochrony środowiska.
Snickers
Posty: 13
Rejestracja: 14 sty 2007, o 16:54

Re: Via Baltica - katastrofa dla przyrody

Post autor: Snickers »

Oczywiście środowisko naturalne jest wazne ale nie zapominajmy o mieszkańcach tych terenów Ludzie giną, przez wasze nad wyraz wielkie zamiłowanie do przyrody, znajomi z ILO w Białymstoku zgineli w wypadku AUTOBUSU, bo ekolodzy nie wyrazli zgopdy na poszerzenie pasa
Iwus
Posty: 1126
Rejestracja: 30 wrz 2000, o 01:00

Re: Via Baltica - katastrofa dla przyrody

Post autor: Iwus »

Snickers pisze:znajomi z ILO w Białymstoku zgineli w wypadku AUTOBUSU, bo ekolodzy nie wyrazli zgopdy na poszerzenie pasa
Snickers, zanim coś napiszesz i zaczniesz kogoś oskarżać poszerz swoją wiedzę w tej dziedzinie,bo widzę że nie masz o tym żadnego pojęcia.
Jest coś takiego jak decyzja o uwarunkowaniach środowiskowych,raport środowiskowy,ocena oddziaływania na środowisko -opracowuje to szereg ludzi nie tylko ekolodzy.Bierze się pod uwagę wariant najkorzystniejszy a przy tym najmniej szkodzący środowisku.
Snickers
Posty: 13
Rejestracja: 14 sty 2007, o 16:54

Re: Via Baltica - katastrofa dla przyrody

Post autor: Snickers »

Jednak dziwnym zrządzeniem losu niebagatelnie długo się to załatwia, Via Baltica to zło O.K ale pare obwodnic by się przydało- wy nie musicie mieszkać w miejscu gdzie nawet nie mozna nosa wyściubić z domu- Czy nadmierny hałas i spaliny przy Twoim domu jest odpowiednim rozwiązaniem, bo tak jest najlepiej wg Ekologów- Geodeci mają inne zdanie.
Ratujemy przyrode - bo nic za to nie płacimy Czekaliście kiedyś 40 minut aby przejśc przez jezdnie (Brak świateł), dlaczego chccie redukować skutki- protestujmy aby tiry transportowano na torach- obwodnice byłyby zbędne
Poza tym uwielbiam polemike


Jeżeli chcemy, żeby ten kraj
sprawnie funkcjonował,
muszą istnieć obszary,
gdzie przyroda jest ważniejsza
niż człowiek.

Andrzej Kassenberg

Ale dlaczego właśnie u mnieNa podwórku
Ostatnio zmieniony 31 sty 2007, o 10:55 przez Snickers, łącznie zmieniany 1 raz.
Iwus
Posty: 1126
Rejestracja: 30 wrz 2000, o 01:00

Re: Via Baltica - katastrofa dla przyrody

Post autor: Iwus »

Snickers pisze: Czy nadmierny hałas i spaliny przy Twoim domu jest odpowiednim rozwiązaniem, bo tak jest najlepiej wg Ekologów
Nieprawda,w planowaniu iwestycji bierze się pod uwagę wszystkie możliwe rozwiązania, trzeba chronić przyrode ale droga szybkiego ruchu nie może przebiegać blisko zabudowań(poziom hałasu mierzony przez WIOŚ nie może być przekroczony).
Przygotouje teraz raport o uwarunkowaniach środowiskowych poszerzenia drogi wojewódzkiej dla rzadkiej zabudowy jednorodzinnej położonej w okolicy lasu,to nie jest takie proste jak wam się wydaje.
Snickers pisze:Poza tym uwielbiam polemike
A ja nie ,może kiedyś jak będziesz ekologiem
Snickers
Posty: 13
Rejestracja: 14 sty 2007, o 16:54

Re: Via Baltica - katastrofa dla przyrody

Post autor: Snickers »

Faktycznie do polemiki trzeba zebrac poważne argumenty
Bardziej pociąga mnie ratownictwo medyczne anieżeli ratowanie zagrożonych gatunków Lasów Tropikalnych
P.S. Via Baltica ma przebiegac przez moje pole (Nie zostane rolnikiem)
Awatar użytkownika
tin
Posty: 1491
Rejestracja: 18 lip 2006, o 15:29

Re: Via Baltica - katastrofa dla przyrody

Post autor: tin »

Ratownictwo medyczne mówisz. To pomyśl o tym, że większośc obecnych chorób to choroby cywilizacyjne(nawet wypadki samochodowe niektrzy profesorowie do nich zaliczją). I jak juz wszystko zostanie zniszczone to kogo będziesz ratował-jak-od czego? Trzeba poprawiać to co spie***liliśmy, ale nie za wszelka cenę. A wypadki to szczególny problem Polski. Dlaczego Bo mieć samochód to szpan. to nic że kazdego dnia przybywa setki samochodów a siec dródg sie nie rozwija. Będzie się rozwijac ja wykarczujemy parki narodowe Może, ale to zapełni dziurę na rok-dwa. A dalej Walna ci autostrade przez środek pokoju. Ale Ty przecież do pociagu nie wsiadziesz, bo strach. Ale to akurat wina rządzących, którzy zapomnieli zmodernizowac kolej za pieniądze Unii. I teraz musza oddać, a nie ma z czego(rozpłynęły się) to sie weźmi z rozbudowy dróg i zamiast zrobic obwodnice walnie się prosto przez PN.
Idiotyzm. Jestem wściekły na ludzi z takim podejściem jak TY.
Awatar użytkownika
Guru
Posty: 1025
Rejestracja: 30 wrz 2000, o 01:00

Re: Via Baltica - katastrofa dla przyrody

Post autor: Guru »

tin pisze:Ale to akurat wina rządzących, którzy zapomnieli zmodernizowac kolej za pieniądze Unii.
akurat musze sie wtracic, bo to zalezy od danego samorzadu, i w niektorych rejonach Polski widac wykorzystanie srodkow unijnych na modernizacje kolei, tyle z mojej strony w ramach malego offa
Snickers
Posty: 13
Rejestracja: 14 sty 2007, o 16:54

Re: Via Baltica - katastrofa dla przyrody

Post autor: Snickers »

Uwielbiam się wykłócać zwłaszscza wtedy kiedy nie mam racji. ( ) Ale czy nie uważasz że gdyby nie takie gadanie posty nie roziwjały by się

Odchodząc od idei założeń obowodnice są potrzebne dopóty dopóki nie wymyslisz lepszego pomysłu na przewóz wszlekiego typu materiałów, Czy moja wina że jak zerkam prze okno to jedzie rozpędzony sznur tirów Nieee a więc z poważaniem mozesz mnie pocałować SAM Wiesz Gdzie. i weź się za polityke to wówczas mozesz se narzekać. Nikt nie chce karczowac PN, po prostu poszerzyc ewentualnie te drogi które mamy.
Mądrzy wypowiadaja się bo nie mieszkają u nas na podlasiu.
W lubuskiem są lasy i są autostrady co ma to do tego (Buraku ty jeden )_

I za to ostrzezenie!
Ostatnio zmieniony 2 lut 2007, o 12:48 przez Snickers, łącznie zmieniany 1 raz.
Iwus
Posty: 1126
Rejestracja: 30 wrz 2000, o 01:00

Re: Via Baltica - katastrofa dla przyrody

Post autor: Iwus »

Snickers pisze: Czy moja wina że jak zerkam prze okno to jedzie rozpędzony sznur tirów!
Tutaj musze cie porzeć,mieszkam na terenie PN i jak wyjrzę przez okno to tez widzę sznur pojazdów,w dodatku nie mamy poboczy ani przejśc,jest ograniczenie ale nikt do tego się nie stosuje.Pociesz się tym że ty przynajmniej nie słyszysz samolotów,bo nademną startują samoloty z okęcia.
Snickers pisze:Nikt nie chce karczowac PN,
Mylisz sie planowana jest obwodnica Warszawy prowadząca przez teren Kampinosu,protesty ekolgów i mieszkańców nie pomogły.
Snickers pisze:P.S. Via Baltica ma przebiegac przez moje pole (Nie zostane rolnikiem)
Ale nie jest to wina ekologów,to wynik przekrętów politycznych,ktos podobno znał trase planowanej obwodnicy i wykupił ponad 100 ha w pobliżu trasy,dlatego samorządowcy chca za wszelką cenę utrzymać pierwotny plan przebiego obwodnicy.Ale jak będzie tak do końca nie wiadomo.
Masz jakiś pomysl jak to rozwiązać?
Ka
Posty: 63
Rejestracja: 13 gru 2006, o 08:57

Re: Via Baltica - katastrofa dla przyrody

Post autor: Ka »

POwinni budowac ogromne mosty nad lasami albo niech kazdy przezuci sie na rowery (a to tylko maly komentarz bo i tak nic na to nie poradzimy)
Awatar użytkownika
tin
Posty: 1491
Rejestracja: 18 lip 2006, o 15:29

Re: Via Baltica - katastrofa dla przyrody

Post autor: tin »

Ja w przeciwieństwie do innych nie zamierzam nikogo obrażać. Podnosi mnie jak widze co sie tu wypisuje. Ale coż, wasze zdanie.
Mysle, że macie pojęcie co to jest zalesienie pierwotne(zawane czasem pierwotnie naturalnym) i jaki wszelkiego rodzaju sztuczne zaburzenia maja na niego wpyw. I, że autostrada przez srodek jest takim zaburzeniem. To myślcie dalej.
Miłego mieszkania w asfaltowej dżungli.
Snickers
Posty: 13
Rejestracja: 14 sty 2007, o 16:54

Re: Via Baltica - katastrofa dla przyrody

Post autor: Snickers »

Moderator(ka) sie na mnie obruszył(a) z powodu nazwania Tin-a od rośliny dwuletniej z rodziny kosmowatych zwanej potocznie przez moje otoczenie Beta vulgaris. Nie mam co do powiedzenia- dla ministra rolnictwa i wicepremiera w jednej osobie przystoi takie zachowanie, nawet moze obiecac redaktorowi z TVN-u że dostanie w tzwPape". Żadnych takich obietnic nie uczyniłem. Oświadczam że podtrzymuje moją wcześniejszą wypowiedź - a co do Beta vulgaris to róśł on przy ruchomej arterii.
P.S. troche nie fajnie że moje buraki narażone są na metale ciężkie, znajdują się w strefie 100 m od ruchliwej trasy (
PS PS jedząc buraki kupione w jakimś hipermarkecie (ponoć z gospodarstwa ekologicznego) pomyślcie sobie że jestem skazany na zatrucie metalami ciężkimi bo nie mam obwodnicy - złe samochody . Moge przecierpiec hałas ale TRUCIE moich buraków. nieeeeee

[ Dodano: Sob Lut 03, 2007 19:55 ]
tin pisze: Idiotyzm. Jestem wściekły na ludzi z takim podejściem jak TY.
Burak to była reakcja na tą wypowiedź. (( ja też mam uczucia
Awatar użytkownika
tin
Posty: 1491
Rejestracja: 18 lip 2006, o 15:29

Re: Via Baltica - katastrofa dla przyrody

Post autor: tin »

Jednak ja nie nazwałem cię idiotą(to odnosiło się do budowania autostrad).
Co się tyczy reszty-komentarze kieruj na PW.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości